Jump to content
staszek1503

Jaki dekoder kupić

Recommended Posts

Witam 
Nie widzę działu co kupić ( w razie potrzeby można przenieść )

Jaki dekoder 4K kupić 
Wymagania :
Możliwość dekodowania z dwóch modułów CI+ 
Możliwość montażu dwóch głowic DVB-C 

Przecież napisałem, Ultimo , innego nie masz  do wyboru raczej. 

Zapomniałem całkiem że jeszcze możesz brać pod uwagę DUO 4K  .

Posted (edited)
25 minut temu, Ktosiu napisał:

Zapomniałem całkiem że jeszcze możesz brać pod uwagę DUO 4K  .

@Ktosiu

A który lepiej spełni moje wymagania :
Możliwość dekodowania z dwóch modułów CI+  jednocześnie ( niezależnie )
Możliwość montażu dwóch głowic DVB-C 

Edited by staszek1503

jeśli się nie mylę to na ultimo 4K nie działają równocześnie oba moduły. DUO 4K już to podobno ma opanowane.  Poczytaj też o Gigablue 4K Quad. Też ma 2x CI+

Właśnie o to chodzi że  muszą działać dwa moduły i dwie głowice DVB-C ( bo dekoder będzie do kablówki ) 🙂  nie chce wtopić kasy i bawić się ze zwrotami itd.
Co do 
Gigablue 4K Quad widzę że nie jest dostępny już w Polsce 

chyba wczoraj na innym forum o tym czytałem, ale że mnie to nie interesuje to wolę odesłać samego zainteresowanego. Lepiej wiedzieć zanim wyda się kasę.  Powodzenia.

Teraz, masterpolo napisał:

chyba wczoraj na innym forum o tym czytałem, ale że mnie to nie interesuje to wolę odesłać samego zainteresowanego. Lepiej wiedzieć zanim wyda się kasę.  Powodzenia.

Możesz podesłać link do tego forum na priv ?

Na Ultimo 4k ,jeszcze nikt nie napisał,że mu działają na raz dwa moduły CAM CI+,np. oglądanie jednego kanału i jednoczesne nagrywanie i drugiego modułu .

Co do DUO 4k ,to może poczytaj tu

https://forum.satkurier.pl/topic/28302-vu-duo-4k/

Ale myśle ,że będzie ciężko z działaniem jednoczesnym dwu modułów CAM i to jeszcze kablowych .

Kup dwa zera 4k w wersji kablowych i powinno być OK 🙂  .

Posted (edited)

Raczej  nie działają na raz w Ultimo  , a nawet jeśli to konfiguracja jest na tyle skomplikowana że lepiej sobie odpuścić.   Po przeczytaniu tego co podałeś i opiniach użytkowników wnioskuję że Ultimo bukuje kartę nie używaną czyli działać może tylko jeden. Mniejszy problem by był  jeśli to jest przez sterowniki realizowane ale prawdopodobnie jest to robione sprzętowo. 

Przetestował bym na swoim ale nie posiadam modułów a tym bardziej nie mam  głowic kablowych . 

Jeszcze jedna ciekawostka z podanego tematu, jeśli nastawiasz sie na nagrywanie programów poszukaj o informacji o deszyfracji nagrań , nagrywasz zakodowany a tuner kiedy nie używany np w nocy przetwarza na zdekodowany . 

W Duo 4K  podobno działa bez problemowo obsługa dwóch kart  na raz. 

Też bym polecał kupienie dwóch tunerów i używać w każdym jednego modułu.

Edited by Ktosiu

Teraz, Ktosiu napisał:

Raczej  nie działają na raz w Ultimo  , a nawet jeśli to konfiguracja jest na tyle skomplikowana że lepiej sobie odpuścić.   Po przeczytaniu tego co podałeś i opiniach użytkowników wnioskuję że Ultimo bukuje kartę nie używaną czyli działać może tylko jeden. Mniejszy problem by był  jeśli to jest przez sterowniki realizowane ale prawdopodobnie jest to robione sprzętowo. 

Przetestował bym na swoim ale nie posiadam modułów a tym bardziej nie mam  głowic kablowych . 

Jeszcze jedna ciekawostka z podanego tematu, jeśli nastawiasz sie na nagrywanie programów poszukaj o informacji o deszyfracji nagrań , nagrywasz zakodowany a tuner kiedy nie używany np w nocy przetwarza na zdekodowany . 

W Duo 4K  podobno działa bez problemowo obsługa dwóch kart  na raz. 

Też bym polecał kupienie dwóch tunerów i używać w każdym jednego modułu.

Rozumiem ale mam już jeden HD51 ( z głowicami DVB-C ) i jeden z (DVB-S2) ( TV Na kartę ) i chciałbym uniknąć kolejnego dekodera 🙂 

Co do dekodowania w HD51 wygląda to tak że mogę nagrywać i oglądać ten sam kanał jednocześnie i nagranie jest deszyfrowane, co do nagrywania drugiego kanału to mogę to robić ale jest problem z późniejszym jego dekodowaniem ( chyba że nagrywam kanał nieszyfrowany )
Jednak dzięki wszystkim za pomoc 🙂 
PS oczywiście początkowo był problem z uruchomieniem modułu ale wgrałem odpowiednie modyfikacje i zadziałał 

Posted (edited)

Najmniejszy problem miał byś przy satelicie i  sharingu tu nie ma ograniczenia co do ilości nagrywanych programów poza dostępem do kart  ( linijki  )  , ograniczeniem ilości działających tunerów  i liczby dostępnych kanałów na dublujących sie transponderach . 

Dam przykład , np teraz załączone nagrywania 4 kanałów na jednym tunerze  i bez problemu jeszcze mogę oglądać  chyba 2-3 na tym samym transponderze ,  kolejne 3 głowice  mam wolne  i mogę oglądać cokolwiek albo załączyć nagrywanie albo nagrywania kolejnych programów .   Testowo kiedyś doszedłem do 10 nagrań w jednym czasie nim tuner odmówił współpracy  , to przykład ze zwykłego Vu+ Duo 2 z  2 głowicami twin ( w sumie 4 głowice ) 

1_0_1_3779_44C_13E_820000_0_0_0.jpg

Edited by Ktosiu

Wiem ale satelitę mam w ofercie na kartę ( podstawowej ) a na kablówce mam full pakiet i nie mam zamiaru podpisywać dodatkowej umowy 🙂 tym bardziej że w kablówce oprócz TV  mam szybkiego neta i nie chce tego zmieniać 

Źle mnie zrozumiałeś  , w sharingu jak kupisz linijki masz wszystko odkodowane co  zapewnia dostawca linijek.  Żadnych kart czy abonamentów nie potrzebujesz a koszt jak potrafisz dobrze poszukać 50-100 zł za odkodowane wszystko co możliwe polskie czy zagraniczne z satelity przez rok albo dłużej. 

Panowie jak wyglada odtwarzanie plikow video mkv i inne w wysokich rozdzielczosciach i z HEVC/VP9 na tunerach Solo 4k i Uno 4k SE ? Ktorys lepiej sobie radzia ktorys gorzej czy taka sama kompatybilnosc ? I jak sie ma do nich Gigablue  4k w tej kwestii ?

Soryy za off proszę o jakieś info jak zrobić kablowe w domu, mam zwykły vu zero, a niebawem przeprowadzka do nowego domu więc może kupić jeden dobry sprzęt niż kupować do każdego pokoju. Pozdrawiam

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka

@staszek1503 moim zdaniem najwieksza szanse na dzialanie dwoch modulow naraz daje ci z Tunerow

VU+ ten VU+ Duo4K sam testowalem na nim pare modulow z kartami (parami) i odbior dwoch naraz, dzialalo to dosc dobrze ale na Satelitarnej instalacji.

Pytanie by bylo twoje zamiary odnosza sie do kablowki, wiec po co dwa moduly CI+ i w jakim celu i jakie to moduly.

Dla przykladu jesli takie same dwie karty i moduly to moga byc problemy.

Pewnie trudno znalezc kogos kto uzywa takiej konstelacji jak ty zebys mial pewnosc czy dziala dobrze.

Do kablowki na VU+ sa glowice kablowe FBC ktore pozwalaja wiecej kanalow naraz uzywac. Nie wiem jak w polsce dziala

kablowka.

@kaaamil777 zeby sie zastanawiac nad sprzetem musisz najpierw wiedziec jaka kablowke bedziesz mial w nowym domu!

@Gizmo1954 mam go zagospodarowania 4 sypialnie i salon w każdym z nich jest standardowo gniazdo rtv/sat, zakup 5 dekoderów? Dlaczego szukam materiałów dotyczących domowej kablówki.

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka