Jump to content
Sign in to follow this  
Big-Apple

Naziemna

Recommended Posts

A jeśli tak to co ? 

Moja też, działa dvb-t2 i c ale i tak samej głowicy nie używam bo wpięte dwie tvsat. 

Witam

Mam 2 pytania w tym temacie ponieważ wpadl mi niedawno ten odbiornik

1,Jaką głowice dvb-t polecacie do duo2 u mnie są 2 glowice dvb-s ?

2,Czy jest możliwość odbioru naziemnej z USB  o ile dobrze pamiętam w Nbox można było korzystać z <tunera USB> ?

Posted (edited)

Jakakolwiek głowica musi działać , dużego wyboru nie masz skoro na rynku są chyba 2 albo 3 modele dostępne. 

Tuner na USB zawsze jest mozliwość, twoim problemem jest sobie sprawdzić czy obsługuje system, masz fora dystrybucji to sobie poszukaj i szukaj rozwiązania problemów.

Edited by Ktosiu

W dniu 12.06.2019 o 13:08, julekjulek napisał:

Używam.

Funkcjonuje prawidłowo.

Jaki  image?    Szukam pomocy   w sprawie  ATV.  U mnie przy probie  zmiany glowicy w menu wyszukiwania  zaliczam zwis .  Image 6.1  - 6.3  to samo . Wszystkie 2 mam na penie.

Masz tyle systemów do wyboru że nie problem sprawić działanie na kilku , multiboot już masz . 

Trzymając się tylko  jednego systemu szukaj rozwiązań i problemów na jego forum.   

Na Hyperione tuner co mam działał idealnie. 

Na Pli dziala  glowica na VTI tez dziala. Na inntym tunerze nie  VU+ ktory mam to na ATV  6.2 przelaczanie takze dziala  . Jedyna opcja to skan automatyczny    wszystkich muxow jesli zadziala. Bo dreamsetem nie idzie zgrac nawet  listy kanalow naziemnych.  Dziwne natomiast ze we flashu na starszym image dziala zmiana glowicy na naziemna.

W dniu 15.06.2019 o 01:25, Big-Apple napisał:

Jaki  image?

Image OpenPLi 7.0

Jeśli są jakieś zmiany w kanałach to skanuję naziemną.

W mojej okolicy część kanałów jest z 2 kierunków, kanałów i przy automatycznym skanowaniu całości zapamiętuje akurat słabszy kanał.

Dla tych słabszych programów skanuję ręcznie kanał z silniejszym sygnałem, wtedy w liście kanałów następuje podmiana "słabych na silne".

Pozdrawiam,

julek

Jesli uzywasz   meoboota  to sprawdz  ATV . Samo przelaczanie glowicy.   Ja sobie moge instalowac gole image. Czy to 6.1  2 i 3.  Zaraz po zaintalowaniu   ide konfigurowac glowice. Wprowadzam Polska zapisz.  Przy probie skanowania w sensie  wyboru od razu zwis. A jak zrobie reset imaga i wyboru skanowanie  i chce zmienic glowice z sat na naziemna  to samo. Niebieskie koleczko i zwis.

Vu+ Duo2 ma akurat glowice jako karte PCI.   UNo 4k Se  mozemy sobie podpiac tylko jako USB ale  jaki mam dowod ze mi cos odbierze dlatego wole karte PCI.