Jump to content

Recommended Posts

Witam wszystkich bardzo serdecznie, borykam się z zacinającą się fonią już od jakiegoś czasu, problem jest niezwykle złożony i na żadnym forum nikt nie jest w stanie udzielić konkretnej porady co z tym fantem zrobić, może tutaj ktoś z posiadaczy tego pudła rozwiązał upierdliwy problem z fonią. Wiem, że jest to przypadłość większości Duo4k. 

Posted (edited)

Masz to  tylko na jednym czy na wszystkich systemach które wgrywałeś do tunera ?   

Edited by Ktosiu

Posted (edited)

891061441_UstawieniedwikuwDuo4k.jpg.0eb13502ac62592d8388d3497174cba2.jpg

Spoiler

Ustaw w opcjach dźwięku  Ogólne opóźnienie PCM na 25

Ustawienie dźwięku w Duo 4k.jpg

Edited by tygeli

Przepraszam za bałagan w moim poście ale jeszcze nie za bardzo wiem jak dodawać obrazek do spoilera

Witam ponownie i dziękuję koledze tygeli za zainteresowanie, ustawiłem już jakiś czas temu opóźnienie PCM na wartość 25, jest jakby lepiej, mianowicie zacinki pojawiają się rzadziej, acz kolwiek się pojawiają, jeżeli chodzi o pytanie kolegi Ktosiu czy testowałem inne softy, to tak prawie wszystkie, włącznie z oryginalnym dostarczonym przez VU+.

To pozostaje tylko problem sprzętowy, najlepiej reklamować tuner.

Innym problemem mogą być tylko sterowniki,m jako nowy sprzęt mogą zwykle bywać problemy z nimi które z czasem są poprawiane w nowych wydaniach.  

Spróbuj poszukać i zainstalować jeśli nie ma ich system. 

11 godzin temu, zgredzior napisał:

Witam ponownie i dziękuję koledze tygeli za zainteresowanie, ustawiłem już jakiś czas temu opóźnienie PCM na wartość 25, jest jakby lepiej, mianowicie zacinki pojawiają się rzadziej, acz kolwiek się pojawiają, jeżeli chodzi o pytanie kolegi Ktosiu czy testowałem inne softy, to tak prawie wszystkie, włącznie z oryginalnym dostarczonym przez VU+.

Ja ustawiłem na 50 i mam spokuj

Potwierdzam. Ustawienie opcji wskazanej wyżej przez @tygeli, z tym że od razu na wartość "50" spowodowało, że problemy z "czkawką" dźwięku w moim tunerze Vu+ Duo 4K ustąpiły.

Przynajmniej, póki co, nie zaobserwowałem, aby się to "zjawisko" powtórzyło. 🤔 Natomiast wcześniej u mnie również coś podobnego się zdarzało, ale też dość rzadko.

Ja korzystam z oprogramowania VTi, obecnie w najnowszej wersji, 14.0.3.

Testowałem duo 4k i ultimo 4k i poza szybkością uruchamiania duo4k jest gorszym sprzętem mimo szybszego cpu.

Wady duo 4k:

1. Wspomniany wyżej problem z fonią, do dzisiaj nie rozwiązany, może być to problem z hardware i nigdy tego nie poprawią.

2. Wyraźnie długi czas przełączania kanałów na imagach openpli i opeatv, na openli często komunikat strojenie nieudane i dopiero za chwilę wskakuje obraz. Na VTI jest ok. Innych image jeszcze nie przetestowałem.

Te dwie wady dyskwalifikują dla mnie duo4k i zostaję przy ultimo.

Zapomniałem o trzeciej wadzie duo4k:

3. Brak obsługi dźwięku EAC3 na kanałach muzycznych 4funtv, do dzisiaj nie poprawione, może to być również wina hardware.