Jump to content
Na forum sat-4-all.com obowiązuje bezwzględny zakaz oferowania sharingu oraz umieszczania linków do treści łamiących prawa autorskie.

Recommended Posts

Jakie warunki trzeba spełnić by zainstalować KODI , jest jakaś lista tunerów wspierająca ten plugin? 

Posted (edited)

Mocny procek. Raczej dekodery 4k np: Octagon SF8008, VU4k itp choć na MIPS też bywa np: VU+ z szybkim prockem 2 rdzeniowym czy Formuler 1 ale może mieć ograniczenia. Na pewno nie SH4.

Edit: Ewentualnie jakiś android box

Edited by zukon
uzupełnienie

Sorry że nie w temacie ale co myślicie o octagon 8008? Mało opinii w sieci?

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka

Ale kodi jest do oglądania filmów z internetu, więc po co Ci tuner satelitarny?

Mam wszystkie SF8008 (single, twin i combo) i dekoder działa super. Kodi też na wszystkich działa.

Nie wiem w czym widzisz problem skoro to procesor w miarę dobry jeśli  chodzi o odtwarzanie w Kodi.  Nawet na Zgemmie H2s działa znośnie i bez zacięć.  

Problemem zwykle jest soft jaki się używa w tunerze, wystarczy zmienić albo pozbyć się nieużywanych wodotrysków z pluginów . 

Uogólniając: będzie działać jak

a - procek wyrobi

b - producent dodał obsługę

2*751 raczej za słabe będzie, Formuler1 ma 2*1300 i z tego co pamiętam kodi działa tylko na 720p (ale to dawno u znajomego sprawdzałem, mogę się mylić).

Sprawdziłem w kodzie źródłowym oe-alliance i nie ma kodi dla zgemma h2s - dopiero h7 i h9 - vide: https://github.com/oe-alliance/oe-alliance-core/tree/4.2/meta-brands/meta-airdigital/recipes-kodi

Nowego w sumie nie ma a i tak trochę przyciężki jest na takie słabe mipsy  , stary jeszcze działała nawet w Hyperionie do  wersji 6.2 chyba  bo w wyższych już nie rusza, chyba w tym roku przestałeś zajmować sie problemem.  No i racja szkoda zachodu. 😉 

W 100% masz rację, problemy z rozdzielczością w KODI były i są w większości tunerów zwłaszcza tych na pograniczu wyrabiania się procka czyli  700-1000 MHz .

Zrezygnowałem z Kodi w jakimkolwiek  tunerze głównie przez te problemy z rozdzielczościami,  jakoś nie widzi mi się oglądanie filmów w FHD czy 4K tylko w 720p, zawsze lepiej mieć osobne urządzenie np box.  

Poza tym KODI na Enigmę2  to wykastrowany wałach i chyba nigdy nie osiągnie pełnej obsługi tego co w wersjach na inne urządzenia. 

Wyszlo Kodi 18 [ ostania wersjia ] dla boxow VU+ .

Jest ono na image OBH .

Pobrac można na forum image BH/OBH.

Witam

@cezar07  używam OpenATV i z ciekawości zainstalowałem OBH 4.3.003 i tam jest kodi 17.6  a później BL 3.9.E a tam jest kodi 17.0

Którego oprogramowania używasz i skąd pobierasz?

VU+ Uno4kse  

Posted (edited)
11 godzin temu, cobraaus napisał:

Witam

@cezar07  używam OpenATV i z ciekawości zainstalowałem OBH 4.3.003 i tam jest kodi 17.6  a później BL 3.9.E a tam jest kodi 17.0

Którego oprogramowania używasz i skąd pobierasz?

VU+ Uno4kse  

Zagladnij na forum BH OBH prace trwaja na tym ale filmy już sa.

Wersjia kodi to 18.x

Temat i reszta jest na forum domowym image Bh i OBH.

Edited by cezar07

Należy  ściągnąć betę gdzie jest preinstalowany Kodi, nie można używać aktualizacji programu ani pluginów. 

W sumie bezsens bo i tak nie działa Netflix i Amazon . 

15 minut temu, Ktosiu napisał:

Należy  ściągnąć betę gdzie jest preinstalowany Kodi, nie można używać aktualizacji programu ani pluginów. 

W sumie bezsens bo i tak nie działa Netflix i Amazon . 

- a widziałeś filmiki w dziale Ogloszenia ?

- pewnie dzień/dwa i będzie online update lub nowe image

Posted (edited)

Nie wiem co mają mieć filmiki do działania KODI.

Robią je programiści sprawdzając swoją pracę, dla zwykłego użyszkodnika  to przecież nie problem zrobić prościutkie rzeczy jak  napisać plugin i uruchomić  inputstream.adaptive które aktualnie nie działa w becie. 😉

Nie będzie lada dzień do wydania oficjalnej BETA, to jest tylko werja dla sprawdzenia działania Enigmy2 a nie dodatków. KODI jest tylko jako ciekawostka. 

Edited by Ktosiu

Posted (edited)
38 minut temu, Ktosiu napisał:

Nie wiem co mają mieć filmiki do działania KODI.

Robią je programiści sprawdzając swoją pracę, dla zwykłego użyszkodnika  to przecież nie problem zrobić prościutkie rzeczy jak  napisać plugin i uruchomić  inputstream.adaptive które aktualnie nie działa w becie. 😉

Nie będzie lada dzień do wydania oficjalnej BETA, to jest tylko werja dla sprawdzenia działania Enigmy2 a nie dodatków. KODI jest tylko jako ciekawostka. 

Na filmikach widać ze działa netflix i amazon

Napisać plugin to nie takie proste tym bardziej ze te w serwisy sa DRM .

Myślę se będzie wszystko ok; zresztą szukaaj tez ludzi co chcą pomoc  i się znaja  

Edited by cezar07

A czy ja napisałem że nie działa ? Chyba nie zrozumiałeś ani nawet nie raczyłeś sprawdzić.

Jak zainstalujesz betę  nie zadziała bo kompletnie nie działa w becie. Ciężko to zrozumieć ? 

Nie ma i na razie nie będzie. 

W dniu 3.10.2019 o 22:48, Ktosiu napisał:

A czy ja napisałem że nie działa ? Chyba nie zrozumiałeś ani nawet nie raczyłeś sprawdzić.

Jak zainstalujesz betę  nie zadziała bo kompletnie nie działa w becie. Ciężko to zrozumieć ? 

Nie ma i na razie nie będzie. 

Jest już nowa bete image OBH