Jump to content
Na forum sat-4-all.com obowiązuje bezwzględny zakaz oferowania sharingu oraz umieszczania linków do treści łamiących prawa autorskie.

Recommended Posts

Witam
Mam problem z EPG na kanałach nc + ( np TVN, TTV) brakuje numeracji odcinków seriali itd .
Czy ktoś ma podobny problem dodam że dekoder HD51, natomiast na nbox-e przerobionym na e2 numeracja odcinków na kanałach nc+ działa normalnie wiecie czym może być to spowodowane ?
HD 51 ( Pracuję na OpenPLi 6.2 )
N box pracuje na OpenPLi od pkteam

Takie pytania na forum dystrybucji zwykle sie zadaje bo to problem z konfiguracją czy wersją pluginu użytą w systemie.  Porównywanie dwóch różnych systemów i jeszcze  tak strasznie wiekowo oddalonych pod siebie jest bezsensowne , to tak jakby narzekać że w Windows 10 brakuje opcji z Windows XP. 

NC+ ma często problemy z dostarczaniem EPG do niestandardowych odbiorników,  jak nie działa właściwie  na tych z NC+ to tylko wina nadawcy a jak na niestandardowym to już wina systemu i użytkownika. Weź pod uwagę że nie polskie dystrybucje nie zawsze są za bardzo dostosowane   do właściwego  odczytu  polskiego EPG i czasami są błędy . 

EPG zwykle dostarcza satelita , masz opcje zastosować sobie albo tylko załączyć czy skonfigurować  jakiś plugin (  np CrossEPG  czy  EPG importer, itp ) do uaktualniania go bezpośrednio z internetu i zapisania do odczytu. 

Mam Hyperiona i nie ma problemu z EPG na NC+

Posted (edited)
1 godzinę temu, Ktosiu napisał:

Takie pytania na forum dystrybucji zwykle sie zadaje bo to problem z konfiguracją czy wersją pluginu użytą w systemie.  Porównywanie dwóch różnych systemów i jeszcze  tak strasznie wiekowo oddalonych pod siebie jest bezsensowne , to tak jakby narzekać że w Windows 10 brakuje opcji z Windows XP. 

NC+ ma często problemy z dostarczaniem EPG do niestandardowych odbiorników,  jak nie działa właściwie  na tych z NC+ to tylko wina nadawcy a jak na niestandardowym to już wina systemu i użytkownika. Weź pod uwagę że nie polskie dystrybucje nie zawsze są za bardzo dostosowane   do właściwego  odczytu  polskiego EPG i czasami są błędy . 

EPG zwykle dostarcza satelita , masz opcje zastosować sobie albo tylko załączyć czy skonfigurować  jakiś plugin (  np CrossEPG  czy  EPG importer, itp ) do uaktualniania go bezpośrednio z internetu i zapisania do odczytu. 

Mam Hyperiona i nie ma problemu z EPG na NC+

@ Ktosiu Próbowałem na różnych systemach ( OpenPLi OpenATV itd ) wszędzie jest ten sam problem, co do porównywania dekoderów to faktycznie nie ma sensu ale wspomniałem o tym żeby była jasność że na jednym wszystko działa ok a na drugim nie.
Co do pluginów typu CrossEPG  czy  EPG importer w moim przypadku nie zdają egzaminu bo po ich użyciu również nie ma numeracji odcinków.

Co konfiguracji dekodera to wygląda ona następująco :
26f2b55c4135f04e.png
Mógłbyś podesłać screen jak wygląda ta konfiguracja u ciebie oraz jaką masz wersję Hyperiona oraz model dekodera.
PS czy masz numeracje odcinków programów seriali np na TVN

Edited by staszek1503
Poprawa linku do zdjęcia

Posted (edited)

Tunery masz wymienione jakie posiadam i na każdym jest wszystko identyczne pod Hyperionem. 
Tu masz dla przykładu nagrania mojej żony. 
Kompletnie nic nie ustawiam ani nie zmieniam, po prostu robię zapis programu w planowane zadania, wstawiam TYTUŁ PROGRAMU i okres kiedy ma nagrywać  i reszta łącznie z numerowaniem serii i odcinka sama się robi w czasie nagrywania. 

Z tego co zauważyłem jeśli nagranie jest powtórką nie podaje numeru odcinka tylko serię, widać to na przykładzie ABC GOTOWANIA gdzie podana jest tylko seria.  Czyli jak nagram sezon 6 i odcinek 12 , po raz drugi jak nagra powtórkę programu  zapisze tylko serię 6 bez odcinka, to chyba robi plugin  by nie powtarzać nazwy to ją skraca. 

Zauważ że EPG widzi wyraźnie serię i odcinek ale np to zapisane w nagraniu czyli nadawane przez operatora nie posiada EPG z taką numeracją ( na dolnym screnie z tunera po prawej opis programu jest z zapisanego filmu ) .  Po tym można wnioskować ze Twoje EPG jest z tunera czyli nadawane przez operatora do programu. 

epg1.jpg

epg.jpg

Tu przykłąd z MeELO+ ( taki klon Solo2 ) tez bez problemu numeruje i zapisuje  odcinki .

Wszędzie na screnach Hyperion dzis zainstalowany system 

Bez tytułu.jpg

melo.jpg

Edited by Ktosiu

5 godzin temu, Ktosiu napisał:

Tunery masz wymienione jakie posiadam i na każdym jest wszystko identyczne pod Hyperionem. 
Tu masz dla przykładu nagrania mojej żony. 
Kompletnie nic nie ustawiam ani nie zmieniam, po prostu robię zapis programu w planowane zadania, wstawiam TYTUŁ PROGRAMU i okres kiedy ma nagrywać  i reszta łącznie z numerowaniem serii i odcinka sama się robi w czasie nagrywania. 

Z tego co zauważyłem jeśli nagranie jest powtórką nie podaje numeru odcinka tylko serię, widać to na przykładzie ABC GOTOWANIA gdzie podana jest tylko seria.  Czyli jak nagram sezon 6 i odcinek 12 , po raz drugi jak nagra powtórkę programu  zapisze tylko serię 6 bez odcinka, to chyba robi plugin  by nie powtarzać nazwy to ją skraca. 

Zauważ że EPG widzi wyraźnie serię i odcinek ale np to zapisane w nagraniu czyli nadawane przez operatora nie posiada EPG z taką numeracją ( na dolnym screnie z tunera po prawej opis programu jest z zapisanego filmu ) .  Po tym można wnioskować ze Twoje EPG jest z tunera czyli nadawane przez operatora do programu. 

epg1.jpg

epg.jpg

Tu przykłąd z MeELO+ ( taki klon Solo2 ) tez bez problemu numeruje i zapisuje  odcinki .

Wszędzie na screnach Hyperion dzis zainstalowany system 

Bez tytułu.jpg

melo.jpg

@ Ktosiu  Faktycznie możesz zrobić jeszcze screen z wersją systemu zainstalowanymi wtyczkami i pluginami spróbuje to odtworzyć 🙂 widzę że u ciebie zapisuje pełne informacje w Timerze u mnie nie.
Możesz sprawdzić jeszcze jak to wygląda na TVN ?

Z góry dzięki 🙂

35 minut temu, staszek1503 napisał:

@ Ktosiu  Faktycznie możesz zrobić jeszcze screen z wersją systemu zainstalowanymi wtyczkami i pluginami spróbuje to odtworzyć 🙂 widzę że u ciebie zapisuje pełne informacje w Timerze u mnie nie.
Możesz sprawdzić jeszcze jak to wygląda na TVN ?

Z góry dzięki 🙂

I jeszcze jaki skin zainstalowany

Jak już pisałem nie używam i nie mam załączonych żadnych wtyczek do EPG  pod Hyperionem, jeśli są to  są częścią systemu i w nim skonfigurowane.  

W pluginach są trylko wyłączone CrossEpg i Epg importer .   Dobrze współpracuje z Epg importer. 

Skin to DarkFHD jest w skinach tu na forum, trzeba sobie ręcznie w nim poprawić miasto bo domyślnie jest Moskwa. 😉 

5 godzin temu, Ktosiu napisał:

Jak już pisałem nie używam i nie mam załączonych żadnych wtyczek do EPG  pod Hyperionem, jeśli są to  są częścią systemu i w nim skonfigurowane.  

W pluginach są trylko wyłączone CrossEpg i Epg importer .   Dobrze współpracuje z Epg importer. 

Skin to DarkFHD jest w skinach tu na forum, trzeba sobie ręcznie w nim poprawić miasto bo domyślnie jest Moskwa. 😉 

Mogłbyś podesłać jak są skonfigurowane plugin CrossEpg i Epg importer ( chodzi o screen )

Nie używam tych pluginów.

Po prostu zainstaluj i skonfiguruj dostawców. Zacznij od CrossEpg bo z importerem podobno sa problemy numeracjami odcinków ostatnio.

Tak przy okazji to CrossEpg jest systemowym pluginem w Hyperione czyli skonfigurowany do działania przez autora i raczej tym domyślnym który dostarcza EPG, ingerencja w ustawienia raczej zwykle nie jest potrzebna poza ustawieniem czasu aktualizacji .