Jump to content

Recommended Posts

Witam,

Po wymianie konwentera brak HDR na kanałach gdzie wcześniej był :(

Dekoder: uno 4k se

Konwenter na którym HDR działał: Inverto Twin Monoblock 23mm LNB

Nowy konwenter: INVERTO QUAD PREMIUM 21368

Czy nowy konwenter nie obsługuje HDR?

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka

Konwerter nie odpowiada za HDR więc to nie jest problem z jego strony.   Mam dwa byle jaki gówniany chyba z  5 lat ma i  quad , na każdym działa. 
Prędzej jest problem z ustawieniem anteny i słabym sygnałem. 

Za załączenie/wyłączenie odpowiada TYLKO TV  czyli to zależny od połączenia ( tuner->tv )  i kanału. 

Mam nadzieję że po zmianach zrobiłeś pełen skan kanałów. 

Konwerter nie odpowiada za HDR więc to nie jest problem z jego strony.   Mam dwa byle jaki gówniany chyba z  5 lat ma i  quad , na każdym działa. 
Prędzej jest problem z ustawieniem anteny i słabym sygnałem. 

Za załączenie/wyłączenie odpowiada TYLKO TV  czyli to zależny od połączenia ( tuner->tv )  i kanału. 

Mam nadzieję że po zmianach zrobiłeś pełen skan kanałów. 
Antena ustawiona prawidłowo.
Skanu kanałów nie zrobiłem. Po zmianie konwentera wszystkie kanały działają bez najmniejszego problemu zauważyłem tylko brak HDR-a. Przeskanuje później i dam znać.

HDR wyłączono dzień po ten całej awarii. 
Nic mi nie wiadomo.... ,coś więcej?

HDR działa cały czas Vu uno 4k se , sprawdziłem wszystkie 3 dostępne dublety TV przełacza na nich an HDR tak samo wszystkie inne kanały.

Nawet sprawdzałem na zwykłym Vu Solo2  i bez problemu streamuje w 4k HDR na TV czy komputer.

Kanały przeskanowane raz jeszcze ,HDR brak.

Zmienił się konwenter i w konfiguracji tunera zmieniłem na tryb "jeden" Hot Bird 13.0E wcześniej ze względu na monoblocka miałem tryb DiSEqC A/B. Nic innego nie zmieniłem :/

To już sam nie wiem co to może być.  W TV działa ręczne włączenie  na kanałach  HDR ?   

W tv HDR działa bo czy z Youtube czy z PS4 wykrywa i włącza jak tylko pojawi się sygnał. W ustawieniach dekodera nie widzę żadnej opcji związanej z HDR :/ W ustawieniach audio/video mam jak na screenie poniżej...9c902372cf6b64387d796e5e740f26ff.jpg

Mam prawie to samo tylko  zamiast 50  Hz mam 60 albo MULTI.

Czy ręcznie w TV możesz załączyć obsługę HDR jak nie przełącza samo ? 

Tuner raczej nie posiada żadnej opcji przełączania bo  wszystko jest zawarte w sygnale HDMI. 

Nie wiem czy to ważne u mnie na Vu+ uno 4K se na Hyperionie   jest załączone HDMI-CEC i kilka razy zmieniałem kabel  HDMI bo zawsze były problemy przy przełączaniu na programy 4K  obraz zaczynał dropić i zawieszało tuner w trakcie zmiany na HDR.  Zmień kabel , przetestuj opcje włączania i wyłączania działania HDMI-CEC.

Opcjonalnie jak masz multiboot  zainstaluj inne systemy i sprawdź. 

1_0_1F_116F_2AF8_13E_820000_0_0_0_20190630083711.jpg

To jest to że został zmieniony tylko konwenter i nigdy wcześniej nie było problemu :/ zmieniłem kabel nadal to samo :/
Zanaczona ikona poniżej informuje o HDR na dekoderze?939515c01dde655adec9103b8ac80b81.jpg

Posted (edited)

Nie wiem, sprawdź sobie w kodzie skórki albo na forum dystrybucji co masz. 

Jedyny skin jaki znam i wykrywa HDR to Full HD Glass 

Wątpię by to był wskaźnik HDR prędzej to HbbTV.

Hbbtv-logo_source.png

Edited by Ktosiu
To raczej wskaźnik HbbTV

8 godzin temu, Ktosiu napisał:

Jedyny skin jaki znam i wykrywa HDR to Full HD Glass 

Jaki  wskaźnik  pokazuje HDR w tym skinie ?

Nie mogę  chwilowo dociec jakdziała. Szukałem w obrazkach i konfiguracji  , widziałem obrazki HDR i HLG.  
Nie mam pojęcia czy na moim Vu Uno 4K SE działa , nie ma żadnej listy czy kompatybilności systemów z wykrywaniem.  

Po przeglądnięciu kodu pluginów wynikało by że wskaźniki HDR/HLG  jest w miejscu pokazywania rozmiaru obrazu , czyli powinien być na przemian wyświetlany z rozmiarem obrazu. 

<widget name="wide" position="1573,874" size="72,72" pixmaps="hd_glass17/icons/i_formats.png,hd_glass17/icons/i_formatw.png,hd_glass17/icons/hdr.png,hd_glass17/icons/hlg.png

Niestety nie działa , sprawdzałem na programach UHD dostępnych na  HotBirdzie i  Astrze. 

HDR zostało wyłączone na drugi dzień po tej awarii... najpierw nie było sygnału z transpondera NC+ by po czasie wrócił ale cała paczka kanałów NC+ nie nadawała. Systematycznie przywracano pojedyncze kanały ale bez szyfrowania. Następnego dnia HDR zniknął i nie było go aż do soboty wieczorem. W tej chwili już wszystko jest po staremu.

1_0_1F_113D_2AF8_13E_820000_0_0_0 (1).jpg

65189689_647925085674510_871608710156255232_o.jpg