Jump to content
Tomasz67

Image Open ATV 6.2 do ZGEMMA H9.2S

Recommended Posts

Witam Wszystkich

Zakupiłem tuner jak w tytule i... wierząc w informacje na stronie sprzedawcy, zrobiłem aktualizacje, po których przestał działać. Ładowałem przeróżne wersje, ale żadna z nich nie działa poprawnie. Potrzebuję image do tego tunera, ze skryptem rozszerzenia pamięci  (ScriptExecutor_boot_H9) i działającym Oscam. Oryginalnie była to chyba wersja OSCam11491byJej@n i jeszcze jakaś druga do wyboru, obecnie jest tylko Oscam-trunk (niedziałający). Przez 3 tygodnie zabawy z tym tunerem sporo się nauczyłem, ale przyznaję, że w temacie E2 jestem jeszcze bardzo zielony. Stąd prośba o pomoc, może ktoś ma taki obraz i mógłby go udostępnić? Na moją prośbę o linka do softu sklep, w którym kupiłem tuner odpisał tak "to OpenATV pozmieniał w oprogramowaniu katalogi dlatego aktualizacja kasuje softcam. Tu ma Pan poprawiony soft do wgrania gdzie można już aktualizować:..." - niestety nie jest to wersja, która była zainstalowana w tunerze w momencie zakupu. I teraz "męcz się sam, drogi kliencie". Gdybym wiedział, że aktualizacja zepsuje soft, to bym jej nie robił, ale cóż... mądry Polak po szkodzie, a wsparcie ze strony sklepu niewielkie. Nie wiem, czy iść z tym do ich serwisu, bo pewnie gdyby mieli taki image, to by go udostępnili... albo i nie.

Przepraszam za dodanie tematu w tym miejscu, ale robiłem to po raz pierwszy tutaj. Proszę przenieść go w odpowiednie miejsce.

Posted (edited)

Sprawdź Hyperiona , krajowa produkcja i wsparcie na forum .  Bez problemu działający CI+, e2iplayer , softcamy i configi w pluginach bez potrzeby dogrywania jakichkolwiek dodatkowych pluginów czy feedów. 

Edited by Ktosiu

Dziękuje za odpowiedzi. Pewnie popróbuje z ciekawości z OpenPli i Hyperionem, ale docelowo chciałbym zreanimować jednak OpenATV, poniewaz po 3 tygodniach zabawy z tym softem, cokolwiek już o nim wiem, chociaz nadal niewiele. A te alternatywne narazie są zagadką...

Pionek22,  czyli jest szansa na taki image? 🙂 Do środy to niedaleko, jakby nie patrzeć.

Posted (edited)

Jest szansa, ale ja openatv ostatnio nie używałem (już nie pamiętam, co mnie w nim wkurzało) a na zabawy z dekoderem nie będę miał zbyt dużo czasu- robię go dla kogoś podobnego tobie, tyle że z wiedzą to już całkiem zerową. Albo- jak radził kol. @Ktosiu- zainstaluj hyperiona; tam wszystko masz po polsku a układ image bardzo podobny do atv- configi emulatorów w var/keys, czyli podobnie jak w starszej wersji atv. Wszystko w nim zrobisz sam, bez problemu- a jaka przyjemność wtedy...

Edited by pionek22

Należy wziąć pod uwagę że większość softów będzie sie wycofywała ze wsparcia CI+ czy oscam bo to co stosują w systemie nie jest w pełni legalne i nie ma licencji.  Jakiekolwiek zmiany będą zmuszały do instalowania oprogramowania z zewnętrznych źródeł i jak to widać po ostatnich zmianach przystosowaniem się od nowa do konfiguracji. 

Hyperiona polecam nie tylko dlatego że sam używam ( mam każde oprogramowanie praktycznie jakie wyjdzie na dany tuner ) ale ze względu na większość zawartym w nim już zainstalowanych  programów np Kodi, obsługa HbbTV, Chrome czy E2iPlayer , multiboot...itp. Dla nie zaawansowanego użytkownika obsługa sprowadza sie tylko do uaktualnienia albo wyłączenia programu jak nie używa,  poza tym praktycznie zawsze jest najnowsze softcam z configami działającymi zaraz po włożeniu karty. 
Dla przykładu wgranie nietypowego oscam sprowadza sie tylko do skopiowania pliku binarki do katalogu  i tyle, bez żadnych konfiguracji skryptów czy ustawiania atrybutów pliku. 

Nie wspomnę o wsparciu na polskim forum. 

Ktosiu@ jaką reklamę zrobił 😄

A tak na poważnie, to jeszcze w cronie powinien być skrypt sprawdzający czy jest nowa lista kanałów raz na dwa dni przykładowo o 3ciej w nocy 🙂

Wtedy nowi nabywcy boxów już w ogóle by nie zaglądali na fora 😄

W dniu ‎2019‎-‎07‎-‎09 o 12:19, chopin napisał:

Soft z tego źródła jest ok, Oscam działa, ale nie działa E2iPlayer (zgłasza "brak poprawnych linków" np. na YT oraz w innych serwisach. Nie pozwala też na aktualizację). Czy wystarczy odinstalować tę wtyczkę i zainstalować ją ponownie, aby ją naprawić?

W dniu ‎2019‎-‎07‎-‎09 o 01:28, Ktosiu napisał:

Sprawdź Hyperiona , krajowa produkcja i wsparcie na forum .  Bez problemu działający CI+, e2iplayer , softcamy i configi w pluginach bez potrzeby dogrywania jakichkolwiek dodatkowych pluginów czy feedów. 

Tylko nie ma image do Zgemma H9.2S... więc chyba nie dam rady sprawdzić..

Posted (edited)

@Tomasz67;

Witam! Zapodaję obiecany backup- jest to najnowsze Pli. Hasła głównego brak- zołóż przez PuTTY !- w oscamie user i hasło takie same: root ; conf's original z ich repo- musisz wymienić na swoje. Skórka Pingu- musisz tylko wpisać miasto w ''Pogoda MSN''. IPTV od ''mario- najnowsze. W telnet komenda df -h wyrzuca że jeszcze 34,3 MB wolne.

http://www.mediafire.com/file/5ldhuch3ll19cl0/backup_zg.zip/file ; pliki z głównego katalogu musisz wypakować na pena- oczywiście.

Edited by pionek22

Witam Wszystkich
Zakupiłem tuner jak w tytule i... wierząc w informacje na stronie sprzedawcy, zrobiłem aktualizacje, po których przestał działać. Ładowałem przeróżne wersje, ale żadna z nich nie działa poprawnie. Potrzebuję image do tego tunera, ze skryptem rozszerzenia pamięci  (ScriptExecutor_boot_H9) i działającym Oscam. Oryginalnie była to chyba wersja OSCam11491byJej@n i jeszcze jakaś druga do wyboru, obecnie jest tylko Oscam-trunk (niedziałający). Przez 3 tygodnie zabawy z tym tunerem sporo się nauczyłem, ale przyznaję, że w temacie E2 jestem jeszcze bardzo zielony. Stąd prośba o pomoc, może ktoś ma taki obraz i mógłby go udostępnić? Na moją prośbę o linka do softu sklep, w którym kupiłem tuner odpisał tak "to OpenATV pozmieniał w oprogramowaniu katalogi dlatego aktualizacja kasuje softcam. Tu ma Pan poprawiony soft do wgrania gdzie można już aktualizować:..." - niestety nie jest to wersja, która była zainstalowana w tunerze w momencie zakupu. I teraz "męcz się sam, drogi kliencie". Gdybym wiedział, że aktualizacja zepsuje soft, to bym jej nie robił, ale cóż... mądry Polak po szkodzie, a wsparcie ze strony sklepu niewielkie. Nie wiem, czy iść z tym do ich serwisu, bo pewnie gdyby mieli taki image, to by go udostępnili... albo i nie.

Siema
Właśnie wczoraj walczyłem z rozszerzeniem pamięci w h9.2s nie było lekko . Instrukcje od Pl dostawców uwalaly obraz. Dopiero scrypt z opena.tv dał radę bez problemu . Wstawiłem kartę 8gb i hula .
Skrypt wykonujemy z poziomu dekodera

https://www.opena.tv/air-digital-zgemma-h9/40658-expand-rootfs-8gb-12.html

Skrypt do pobrania i opis pod postem użytkownika gorski

Pozdrawiam

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka

Posiadam OpenATV w wersji 6.2 i chcę zaktualizować do wersji 6.3 online.Czy po aktualizacji stracę wszystko?Czyli listę kanałów,konfigi Oscam itd?

Jak zrobisz kopię ustawień to większość zostanie bez problemu.     Zwykle przy aktualizacjach zalecane jest ustawianie wszystkiego od nowa zwłaszcza konfiguracji systemowej  ale nie ma problemu użyć starych konfiguracji np oscam , list itp.   

WItam, podepne się pod temat. 

Mam dekoder zgemma h92s z openAtv 6.2, po restarcie dekodera  lub wyłączeniu pilotem i ponownym właćzeniu, dekoder zostaje na logo startowym zamiast na ostatnim odtwarzanym kanale, szukałem w opcjach i nie wiem jak to zmienic aby był ostatni oglądany kanał, pomoże któs ?

Jak jesteś w liście kanałów na danym kanale np TVP 1 HD to wciskasz przycisk "Menu" i masz opcję ustaw kanał startowy.

lista kanałów / Menu / ustaw jako kanał startowy

Spoiler

kstartowy.jpg

2 godziny temu, Lucek™ napisał:

lista kanałów / Menu / ustaw jako kanał startowy

Pokaż ukrytą zawartość

kstartowy.jpg

Dzięki własnie tego szukałem, wiedziałem ze gdzies jest, ale szukałem w ustawieniach ogólnych dekodera.

Mam jeszcze jedno pytanie, mam dekoder z dwoma głowicami, aby móc oglądac i nagrywac jednoczesnie musze jakos odpowiednio skonfigurować, czy wystarczy że w opcjach na tunerze A i B ustawie tryb prosty/pojedynczy z satelitą hot bird ? czy musze wybrac tryb zaawansowany? Czy w Info panelu w Oscamie musze  właczyc  Cam 1 i Cam 2 ? czy tylko zostawic włączonego oscama na Cam 1 ?