Jump to content
Sign in to follow this  
Krystiand

wifi z telefonu do Solo2

Recommended Posts

Posted (edited)

W Solo2 mam kartę TL-WN 321 G. Udostępniam wifi z telefonu Samsung J5.  Zaznaczone w tunerze DHCP, test sieci OK, w telefonie widoczny Solo2 ale internet nie działa. Czy jet możliwe takie połączenie w starszych tunerach i kartach wifi ?? 

Edited by Krystiand

Posted (edited)

Cały czas powinno działać jak połączone, problem raczej po stronie telefonu albo coś spiepszyłeś. 

Co nie działa i na czym sprawdzałeś działanie netu ?  

Edited by Ktosiu

15 minut temu, Ktosiu napisał:

Cały czas powinno działać jak połączone, problem raczej po stronie telefonu albo coś spiepszyłeś. 

Co nie działa i na czym sprawdzałeś działanie netu ?  

Sprawdzałem Sh....

Posted (edited)

Chyba mnie nie zrozumiałeś, jak sprawdzałeś działanie połączenia  INTERNETOWEGO  ? Skoro połączenie działa do telefonu to tuner  nie ma właściwych albo kompletnie przyznanych DNS . 

Edited by Ktosiu

30 minut temu, Ktosiu napisał:

Chyba mnie nie zrozumiałeś, jak sprawdzałeś działanie połączenia  INTERNETOWEGO  ? Skoro połączenie działa do telefonu to tuner  nie ma właściwych albo kompletnie przyznanych DNS . 

DNS jest przydzielony. Źle się wyraziłem bo mogę pobierać wtyczki z feed, inne wtyczki też działają np.  Foreca, więc internet działa tylko nie działa sh. Może w telefonie jakieś ustawienia sieci trzeba zmienić.....

A emu włączone , ścieżka dobrze wpisana, skoro wtyczki działają  to i shar musi też 

8 godzin temu, ARMAGEDOON napisał:

A emu włączone , ścieżka dobrze wpisana, skoro wtyczki działają  to i shar musi też 

Emu włączone, log Oscama pokazuje, że brak połączenia.  Sieć działa w tunerze o sh nie działa. Jak pdłączę wifi lub Lan do mojego routera to wszystko jest OK. Podobnie jest z siecią udostępnioną przez airboxa z Orange. Nie działa sh lub ja nie umiem tego skonfigurować. Czy Komuś działa taka sieć w sh ??

Posted (edited)

Mi działa czasem na telefonie  ja wyjeżdżam na weekendy i nie ma stałego łącza , sprawdzałem na kilku telefonach ( Xperia Z2 staroć juz , Xiaomi Note 3/5 i Mi8 )  i nie ma kompletnie żadnych problemów z niczym. Działa po UMTS, 3G,   4G  a i  nawet po starym  GPRS też działa bez problemu .

Tuner zabrany z domu ( głownie to jest  MeElo +SE  taki klon Solo2 co masz albo Zgemma h2s ) , podłączona tylko antenka jakaś gówniana noname co kupiłem za funta. Załączam hotspot ( nazwa. szyfrowanie  i hasło identyczne jak w domu na WIFI by nie bawić sie w zmiany ustawień )   i tuner się łączy , 10-15 s i działa.  Wszystko domyślne jak bozia dała i bez zmian konfiguracji. 
Wynika z tego że problemem jest tylko telefon albo konfiguracja, wyłącz szyfrowanie i sprawdź albo zmień telefon i sprawdź na innym. 

Edited by Ktosiu

Posted (edited)
1 godzinę temu, Ktosiu napisał:

Mi działa czasem na telefonie  ja wyjeżdżam na weekendy i nie ma stałego łącza , sprawdzałem na kilku telefonach ( Xperia Z2 staroć juz , Xiaomi Note 3/5 i Mi8 )  i nie ma kompletnie żadnych problemów z niczym. Działa po UMTS, 3G,   4G  a i  nawet po starym  GPRS też działa bez problemu .

Tuner zabrany z domu ( głownie to jest  MeElo +SE  taki klon Solo2 co masz albo Zgemma h2s ) , podłączona tylko antenka jakaś gówniana noname co kupiłem za funta. Załączam hotspot ( nazwa. szyfrowanie  i hasło identyczne jak w domu na WIFI by nie bawić sie w zmiany ustawień )   i tuner się łączy , 10-15 s i działa.  Wszystko domyślne jak bozia dała i bez zmian konfiguracji. 
Wynika z tego że problemem jest tylko telefon albo konfiguracja, wyłącz szyfrowanie i sprawdź albo zmień telefon i sprawdź na innym. 

Nie mam innego telefonu dlatego pożyczyłem tego airboxa z Orange a w nim jest  ustawione szyfrowanie, nie wiem jakie ale w tunerze ustawiłem WPA2 i mam sieć.......... a sh nie działa.  Z telefonu (Plus) próbowałem też bez szyfrowania i nie działa. Czyżby u nas w pl.  operatorzy blokowali takie przekazy........ Nie mam już pomysłów.  Ta Twoja antenka to rozumiem, że to karta sieciowa USB.?

Edited by Krystiand

Ta zwykła noname na USB,  co nie znaczy że katy wbudowane nie działają. Działa mi też idealnie wszystko przez hotspoty na Vu+ Duo2  i wewnętrznej antenie. 

Problemem może też być i soft  co masz albo sterowniki do anteny które ma system, po prostu zmień soft we flash czy  zainstaluj dla testów inne na multibocie i sprawdź na nich . 

Posted (edited)
9 minut temu, Ktosiu napisał:

Ta zwykła noname na USB,  co nie znaczy że katy wbudowane nie działają. Działa mi też idealnie wszystko przez hotspoty na Vu+ Duo2  i wewnętrznej antenie. 

Problemem może też być i soft  co masz albo sterowniki do anteny które ma system, po prostu zmień soft we flash czy  zainstaluj dla testów inne na multibocie i sprawdź na nich . 

Próbowałem na OpenPli 7.1 w Solo2 i OpenPli4 w DM7020HD na dedykowanym wifi. Spróbuję jeszcze na OpenATV. Jakiego Ty używasz image? 

Edited by Krystiand

Oprócz tych co wymieniłeś praktycznie zawsze w każdym tunerze głównym jest Hyperion

26 minut temu, Ktosiu napisał:

Oprócz tych co wymieniłeś praktycznie zawsze w każdym tunerze głównym jest Hyperion

Cytuję post Kolegi z działu ZGEMMA

Witam All

Dostałem do testów pudełko Zdemma H.S2.Próby uruchomienia jakiegokolwiek softcama spełzły na niczym softcam uruchamia się ale nie łączy się z serwerem devilsmiley. ( dane poprawne czy to na oscam czy cccam ).

Jak chodzi o pobieranie dodatków pluginów to normalnie się łączy i pobiera.dry.gif

Testowane image to Open ATV 6.2 , Open PLI 4, 7.Zastanawiam się czy trzeba coś extra doinstalować.

Ma ktoś jakieś sugestie ???Proszę biggrinsmiley.gifbiggrinsmiley.gifbiggrinsmiley.gif

Wielkie dzieki specool.gif" /> za zainteresowanie ale temat rozwiązany. recz.gif

Wgrany obecnie Hiperion 6.2 - Zgemma H.2H i przekleiłem tylko wszystkie pliczki oscama i po restarcie wszystko ruszyło bez problemu.

Wcześniej wgrywałem Open ATV 6.2 konkretnie do Zgemma H.2S bo taki posiadam. Open PLI 6 tez dokładnie do tego modelu i był cały czas problem.

Wgrałem tego - HYPERION 6.2\zgemmah2h_GIT-21696_PKT-3890_all.zip z końcówkom H2H i wszystko działa. thumbsupsmileyanim.gif Czy tu lezy problem H.2S - trudno powiedzieć

Posted (edited)

H2h i H2s to identyczne flaki tunera poza głowicami  co za tym idzie identyczny soft, tym się nie należy przejmować że inaczej nazywa się tuner w informacjach. 

Jak chcesz zainstalować to w graj nowszy 6.3 albo poczekaj na bardziej aktualny 6.4 , może w okolicy weekendu.  

Dla informacji konfigi  zawsze kopiuje się zawsze do /usr/keys , oscamy masz w pluginach a jak masz swoje to wrzucasz tylko do /usr/emu , nie musisz nic robić więcej poza wybraniem softcamu ( 2x niebieski ) . 

Edited by Ktosiu

Czyli PKT ma odpowiednie stery w sofcie do Twojej karty wi-fi ,a reszta to chłam :D:D:D

Posted (edited)

Tak po prawdzie skoro PKT ma odpowiedni to raczej każdy system na Enigma2  powinien tez może mieć i obsługiwać.  Widocznie zukonowi chciało się dodać obsługę nietypowych kart albo akurat trafiło że jest dodana. 

Tej karty jest chyba 5 modeli i zwykle pracuje ona na sterownikach realteca rt2870 rt3070 a czasami na rt73 ( chyba modele z 2010 roku więc starocie straszne  ). 

Kart jest pierdylion modeli nawet z identycznymi chipsetami a zdarza sie że mają czasami różne albo bardzo podobne do siebie sterowniki np dla danego producenta.
W teorii wszystko powinno działać byle był obsługiwany chipset. 

Jeśli karta jest wykrywana i brak sterowników to może ale  i nie musi działać właściwie  na sterowniku domyślnym, najbardziej zbliżonym do oryginalnego. 

Edited by Ktosiu