Jump to content
czysty_13

PICON`Y (dyskusja)

Recommended Posts

Czy ktoś wie gdzie mistrz zet71 wrzuca swoje picony?

Wysłane z mojego Moto G (4) przy użyciu Tapatalka

Z tego co napisał @zet71 w czerwcu na forum dvhk wywnioskować można, że zakończył publiczne robienie picon'ów 😢

Czy mógłby ktoś zrobić picony 400x170 i 220x132 ( byłbym wdzięczny i pewnie nie tylko ja ) z takim referencjami jak robił  @zet71 i @R J bo  na moim Duo4K tylko  picony od nich wszystkie śmigają tak jak trzeba i wyświetlają się  zgodnie z programami , wiem że można zmieniać referencje itp.. ale ja akurat nie wiem jak to robić  , te które wrzucił @masterpolo też mi działają OK. tylko że mają za duże rozmiary .

Pozdrawiam.

moje pikony są w rozmiarach 400x170 i 220x132. Rozumiem że za duże rozmiary w sensie waga pliku? Co do referencji to zainstaluj sobie jakiś program typu dreamboxedit albo e-channelizer, osobiście polecam ten drugi i poświęć trochę czasu. W programie dostępne są opisu "how to" i na pewno sobie poradzisz.

Godzinę temu, grego76N napisał:

Czy mógłby ktoś zrobić picony 400x170 i 220x132 ( byłbym wdzięczny i pewnie nie tylko ja ) z takim referencjami jak robił  @zet71 i @R J bo  na moim Duo4K tylko  picony od nich wszystkie śmigają tak jak trzeba i wyświetlają się  zgodnie z programami , wiem że można zmieniać referencje itp.. ale ja akurat nie wiem jak to robić  , te które wrzucił @masterpolo też mi działają OK. tylko że mają za duże rozmiary .

Pozdrawiam.

Te 400/170 robi bardzo ładne Adam59 inne które ja spotykam gdzieś na forum są mocno nieaktualne.Referencje ja osobiście zmieniam ręcznie bo nie ogarniam tych wszystkich programów i zawsze coś skopię.A recznie dużo roboty ale zawsze szybko sprawdzam gdzie zrobilem błąd najczęśćiej to niestety brak_ lub za dużo o jedną spację.Dziś np taki błąd zrobiłem przy C+Sport3.

@ moryl2  Wchodzisz do OpenWebif (Otwarty interfejs WWW dla odbiorników z systemem Linux) klikasz "Zrób zrzut ekranu"  na obrazie prawym "zapisz obraz jako" w okienku "nazwa pliku" otrzymujesz "1_0_1_3392_3390_71_820000_0_0_0_20190713201328"

kasujesz końcówkę i otrzymujesz 1_0_1_3392_3390_71_820000_0_0_0 - Polsat Play HD

1_0_1_3ABD_514_13E_820000_0_0_0_20190713202116 - 1_0_1_3ABD_514_13E_820000_0_0_0 - TVP 1 HD

O tego nie znałem.Tylko ja mam jakieś tam pozbierane ZZpicony i tylko zmieniam na nich referencje lub dodaje nowe.Zwykłe picony to przez wtyczkę Sanchoo.

@Kos no i dobra zrobiłem tak jak napisałeś przez OpenWebif , ale co to zmienia ? zdjącie obrazu tylko zapisało mi się na pulpicie pod inną nazwą , to teraz z tego zdjęcia przepisać to do picony ? @moryl2 zgadza się @adam59 ma ładne picony ale niestety u mnie niektóre nie działają , albo wyświetlają mi się nie na tych kanałach na których powinny , a mam 11 image w neoboocie i w każdym inny skin i wszędzie to samo , może ma na to wpływ lista bo mam ją zawsze od @Sancho , ale picony od @zet71 i @RJ zawsze wyświetlają się OK.

Masz ustawine 11 image a nie potrafisz ogarnąć piconów?Zmiana parametrów i dana picona nie działa wchodzisz i zmieniasz referencje.Jak masz też różne skiny to juz całkiem galimatias bo nie każdy musi obsługiwać ZZZPicon.

Posted (edited)
Godzinę temu, @Kos napisał:

@ moryl2  Wchodzisz do OpenWebif (Otwarty interfejs WWW dla odbiorników z systemem Linux) klikasz "Zrób zrzut ekranu"  na obrazie prawym "zapisz obraz jako" w okienku "nazwa pliku" otrzymujesz "1_0_1_3392_3390_71_820000_0_0_0_20190713201328"

kasujesz końcówkę i otrzymujesz 1_0_1_3392_3390_71_820000_0_0_0 - Polsat Play HD

1_0_1_3ABD_514_13E_820000_0_0_0_20190713202116 - 1_0_1_3ABD_514_13E_820000_0_0_0 - TVP 1 HD

Ok.Dzięki @Kos dobry sposób , zrobione . @moryl2 zrobiłem kilka folderów picon , tak że każdy skin je widzi , kombinacji było metodą prób i błędów , ale zrobione .

Edited by grego76N

Posted (edited)

Witam Serdecznie!

Do tej pory ja w moim tunerze Vu+ Duo 4K korzystałem z pikon autorstwa @zet71, które na niniejszym forum zostały też zamieszczone przez @Lucek.

Chodzi mi dokładnie o ten zestaw pikon:

W powyższym wątku ostatnie zamieszczone pikony autorstwa @zet71 datowane są na 2.06.2019r.

Ja zdążyłem jeszcze z forum DVHK&LAKI pobrać pikony od @zet71 datowane na 5.06.2019r. i to są ostatnie, jakie od niego posiadam.

W związku z tym, że konkurencyjne forum DVHK&LAKI nagle "padło" i nie działa już dość długiego czasu, mam taki mały problem, a w zasadzie pytanie:

Czy ktoś z tutejszych Forumowiczów posiada może jakiś kontakt z @zet71? Bo widać, że gość robi naprawdę kawał świetnej roboty, jeśli chodzi o te jego pikony!

Może dałoby radę skontaktować się jakoś z zet71? Może dałoby się jakoś go "zaprosić" też na tutejsze forum, aby chociaż tutaj nadal kontynuował swoją "misję" odnośnie tworzenia pikon? Bo widzę, że na niniejszym forum tego Użytkownika w ogóle nie ma.

Pikony od @zet71 podobają mi się bardzo i w dodatku ich twórca zawsze zamieszczał na forum ich aktualizację. Czynił to na bieżąco. Z tym, że to jest (było?) forum DVHK&LAKI, które, nie wiedzieć czemu, nagle przestało istnieć...

Dlatego też mi bardzo marzy się to, aby @zet71 wciąż robił swoje pikony, uaktualniał je na bieżąco i zamieszczał w Internecie, najlepiej teraz właśnie na niniejszym forum.

Czy jest na to jakaś szansa, jakaś nadzieja? Czy jest jakaś możliwość, aby Użytkownika @zet71 "sprowadzić" też na niniejsze forum? Bo wygląda na to, że z forum DVHK&LAKI jest już definitywny koniec. A ja na tamtym forum jestem (byłem?) w zasadzie tylko dla tych pikon od @zet71...

Edited by Barti_81
Dopisano w poście jedno, zapomniane wcześniej zdanie.

W dniu 13.07.2019 o 11:03, EXCITER napisał:

Z tego co napisał @zet71 w czerwcu na forum dvhk wywnioskować można, że zakończył publiczne robienie picon'ów 😢

Czy ktoś mógłby mi podpowiedzieć gdzie w menu znajdę ścieżkę do picon ? Nie mogę wyszukać jej....jakaś pomroczna ślepota..

OpenATV 6.3