Jump to content
Na forum sat-4-all.com obowiązuje bezwzględny zakaz oferowania sharingu oraz umieszczania linków do treści łamiących prawa autorskie.
Sign in to follow this  
JOHNY2

[nbox BSLA] PROBLEM, nowe image, ciemny wyświetlacz ...

Recommended Posts

Witam , dostałem dzisiaj od kumpla tuner , chciał abym mu wrzucił innego softa i teraz tak , wsadziłem usb z plikami openpli wyłaczyłem tuner i tyle teraz słychac jak tuner sie załacza ale zeby wgrac nowego softa nie ma szansy bo na wyswietlaczu czarność 😕  spotkał sie z tym ktos i mogłby podpowiedzieć jak to uruchomić teraz 🙂 przez telnet nie połacze sie bo ktoś hasło ustawił wiec potrzebny flash na obecną chwile .

Posted (edited)

U kumpla dekoder działał ?

Wyświetlacz był sprawny ?

Za pomocą DCC logujesz się do var/keys/oscam i w oscam config.zobaczysz hasło.

Edited by Rayson

wgraj na pena USB gotowca za pomocą HDClone

Posted (edited)

@Rayson tak wszystko działało 🙂 , moim zadaniem było wgrać inny image 😛 I tak zgodnie z procedurą , USB pliki , tuner z prądu i po włączeniu słychać jak tuner się uruchamia ale już wyświetlacz czarny . Dzisiaj już nie będę grzebał bo do roboty się zbieram ale jutro będę próbował 🙂 hasła nie wygrzebie bo po wpisaniu IP i root mnie nie zaloguje bez hasła 😕

@Lucek dzięki a jak to w praktyce będzie wyglądało ?! I czy openpli zmieści się obraz na 8gb , dzisiaj już chyba nie dam rady ale będę jutro kombinował 🙂

a już sobie obiecywałem.ze do nboxow nie będę zaglądał bo to trzeba mieć stalowe nerwy 😄 i kij zaś się muszę z tym bawić hahaha mam nadzieję że jutro mi się uda - spróbuję z tym hdclone 🙂

Edited by JOHNY2

Cze Tom , już właśnie znalazłem.temat o kondensatorach ale to by tak z sekundy na sekundę by szlak trafił ?! Jak tuner działał 

Adam mało pocieszające 😄 😂 tuner nie mój może w pierwszej kolejności jeszcze spróbuję jak Lucek napisał 😛 bo Ja już tych kondensatorów nie będę ruszał 😛

Witam , no i nie wiem pokusiło mnie żeby zerknąć do środka 😄 😂 pomijajac fakt że syfu w środku od groma to udało mi się zlokalizować wszystko i teraz tak : mam na lapku włączony opis ratowania nboxa przy pomocy zapasowego U-Boota i zworki . W opisie jest pokazane aby A18 połączyć kabelkiem z +3.3V i jak zagladlem pod płytę to już taki drucik był przylutowany na stałe i teraz pytanie czy jak przelutuje kabelek pod A19 to cos się ruszy 🙂 i ktory dokładnie ten punkt A19 będzie 🙂 ? Nad znacznikiem R230 są dwa punkty czy to pod to się podpinamy ? czy drucik wciskamy w te szpilkowe dzióreczki 🙂 pierwszy raz tu grzebie więc mam.nadzieje że mnie rozumiecie 😄

IMG_20190723_100215.jpg

Ok coś się ruszyło , jest wyświetlacz , mrugające diody i napis test 🙂 co dalej hehe 

IMG_20190723_102059.jpg

Tego drucika od strony A20 nie ruszaj tylko odlutuj go od 3,3V złącza debug i do 3,3V debug przylutuj inny z np. igłą na końcu i tą igłą dotykasz punktów pod pamięcią nor.

9192733100_1391499953.jpg

Adam a to mam dotykać wszystkich tych punktów które są zaznaczone A16 , 15 itd. w momencie jak już tuner włączony ale bez kombinacji że trzymam power ? bo już zaczynam tracić nadzieję hehe nic poza tym że raz wyświetlacz zniknie a raz się pojawi z tym że nic poza napisem test nie wyskakuje nawet jak USB jest to nie reaguje w tutorialach jest napisane że ma wyskoczyć prog. tylko jak 🙂

Poddaje się , nie wiem może ta igłą nie wchodzi tam dobrze i nie łączy ? bo co sprawdzam to test a jak wrócę i podłączę jak było że zdjęcia to czarny ekran nic nie reaguje 😞 dzisiaj pasuje bo się cholera na nockę nie wyspie 😕 dzieki tak czy inaczej , dużo zakumalem ale i to nie pomogło 😄😛 pzdr 

Spokojnie i bez nerwów 🙂 , jeżeli po włączeniu zasilania masz "test" na wyświetlaczu to na 100% brak połączenia z punktem czyli brak połączenia przewód-igła lub igła-punkt.Weź szkło powiększające i delikatnie czymś ostrym zdrap lakier z punktu.

Hej hehe no mnie ciężko wyprowadzić z równowagi 😄 , poczyscilem z rana ale już pasuje , przy nocnym trybie pracy i dwójce dzieci ciężko to na spokojnie ogarnąć hehe , lupę mam bo bez tego bym ani z miejsca nie ruszył hehe jak mi go znajomy da w prezencie to na weekend będę się nim bawił a tym czasem dzięki za poświęcony czas i miłego popołudnia 🙂 pzdr. 

IMG_20190723_191442.jpg