Jump to content
Na forum sat-4-all.com obowiązuje bezwzględny zakaz oferowania sharingu oraz umieszczania linków do treści łamiących prawa autorskie.
Sign in to follow this  
ediokar

czy warto obecnie kupić octagona sf4008?

Recommended Posts

Cześć,

Pytanie mam o zasadność w obecnej chwili kupowania octagona sf 4008, czy może dołożyc parę złotych i kupić VU+Uno SE? Tylko proszę o odpowiedź że warto ten lub ten kupić i dlaczego.

Pozdrawiam,

edek

Lepiej dołóż do VU+Uno SE . Na stronie OpenATV , w dziale Octagona sf 4008 jest temat [Info] SF4008 Treiber - Kernel - Bootloader,tam jest tyle postów ,że ten tuner powinien już potrafić wszystko ,"krawaty wiązać i usuwać ciąże" a nadal poprawiają poprawki 😞 .

Posted (edited)

Oni tam nie mają czego poprawiać, chińczycy którzy klepali ten dekoder jako oem już zakończyli/porzucili jego rozwój. Ostatnie sterowniki wydali bublowate, był problem z audio. Nowych nie ma 🙂

Tak dla przypomnienia: Octagon nie produkuje tunerów. Kupuje on gotowy produkt od OEM'a w Chinach czy jak kto woli Korei i przykleja na niego naklejki ze swoim logo.

Producent OEM zapewnia wsparcie w postaci sterowników. Wsparcie trwa tak długo jak płynie na nie kasa, a producent SOC ma na stanie procesory 🙂

Dlatego na Octagona nie ma OpenPLI - oni wymagają m.in bezpośrednio kontaktu z zespołem którzy przygotowuje sterowniki oraz gotowego środowiska pod dany tuner tzw. bsp layer. Octagon jako tylko pośrednik tego nie potrafi zapewnić, bo pewnie sam nie wie kiedy 'wsparcie' danego tunera się zakończy przez jego producenta.

Edited by miku80

Panowie pojechaliście po Octagonie. Ja mam ten model od roku , hula bdb , obraz rewelacja , szybkość rewelacja. Wgrane open eight.  Dużo innego frimare do zmiany. Audio hula bez zarzutów. Kiedyś był katherin USF910 , były fergusony itd.  Moja opinia to 5+ , wiadomo , jak ktoś potrzebuje wodotryski i bawi się więcej niż ogląda to inna sprawa , też tak kiedyś miałem :).

zdecydowanie VU+ Uno 4K SE

tanszy jest VU+Uno 4K  (bez SE)---te same techn.parametry jw.  ( tylko bez displaya i kieszeni na twardy dysk)

Może dla tych co jeszcze nie zdecydowali : mam oba sf4008 combo i Vu uno 4k se , zdecydowanie lepszy obraz na Vu uno .

Posted (edited)

Vu Uno 4K ( nie mylić z Vu Uno 4K SE ) nie jest już produkowany.

Jak dobrze pamiętam były tylko z podwójną głowicą DVB-S2 FBC. Vu Uno 4K SE już są od maja 2018 roku sprzedawane z podwójną głowicą DVB-S2X FBC.

W przypadku posiadania konwentera Unicable to jedna głowica DVB-S2 FBC to tak jak byś miał 4 tunery sat wbudowane razem w jedną obudowę.

W VU jest w standardzie jedna podwójna czyli jakby było 8 tunerów 😉

f1a844ecec86abca.png

Octagon ma tylko dwie głowice DVB-S2X.

Więc różnica jest w tym także i to spora.

Edited by tweed