Jump to content
Na forum sat-4-all.com obowiązuje bezwzględny zakaz oferowania sharingu oraz umieszczania linków do treści łamiących prawa autorskie.
Sign in to follow this  
sebastian77

Oscam do BSLA

Recommended Posts

Witam

Patanie ,jaki wybrac oscam do Nboxa BSLA recorder aby odbieral mi rowniez SKY?

Prosze ewentualnie o link.Wgrywalem 11523--11529 arm.+mips.all ipk ale nie wchodza

jestem troche zielony w temacie ,pobralem oscama ,ale gdzie go wzucic do tmp,czy var i bin? Tam niby siedzi ale tuner go nie widzi?

Posted (edited)

Do var/bin  wrzucasz.

Zanim wgrasz  ubij pracujący oscam lub uruchom inny a dopiero podmieniaj ,nowemu oscamowi zmień nazwę na identyczną jak posiada stary podmieniany oscam nadpisze się ,potem w SoftCam Manager uruchamiasz oscam który podmieniałeś/nadpisałeś.

Możesz bez zmiany nazwy wgrać oscam ale musisz jeszcze utworzyć plik startowy i dwa pliki wrzucasz do var/bin i nadajesz im atrybuty 755.

Edited by tom17

Witam, mam tuner nbox i wgrany oscam 11503, od wczoraj nie działa, ciemność. Czy przyczyną jest może stary oscam, jest coś nowego co trzeba wgrać i zadziała? Z góry dzięki za sugestie

Posted (edited)

Co nie działa oscam czy karta zgasła , nie piszesz co masz  sharika czy własna karta może brak aktualnych uprawnień bo blokujesz au .

Zaloguj się do webif oscama i sprawdź Live Log  tam widać jest dużo .

Wgraj najnowszy oscam  ,sprawdź poprawność konfiguracji  pod względem au i blokerów dla własnej karty .

Edited by tom17

karta własna od wczoraj nie działa. Z oscam mogłem sie połączyć ,ale teraz tuner zawisł i po restarcie nic na wyświetlaczu się nie pokazuje. Karta w tunerze z nc+ działa

Posted (edited)

Czyli padł Tobie dekoder,na pierwszy rzut kondensatory do sprawdzenia  (pewnie spuchły) należy wymienić wszystkie zalecane a następnie nieunikniona będzie reanimacja uboota aby wstał dekoder.

Edited by tom17

jest gdzieś jakiś opisany zestaw, które trzeba wymienić? Mogę to komuś zlecić, ale wolałbym wskazać co ma zrobić. Rozumiem, że jak ruszy, to trzeba wgrać na nowo oprogramowanie i oscam?

Posted (edited)

Każdy serwis RTV wymieni kondensatory.

Ten co będzie chciał to robić to doskonale wie które kondensatory wymienić na płycie głównej i profilaktycznie za jednym razem na głowicy,opis reanimacji  gdy po wymianie kondensatorów dekoder nie wstaje (uszkodzony uboot) jest dostępny  na forach czy na stronie Jacek Toruń .Wgrywanie image i oscama to ostateczność po wymianie kondensatorów i przeprowadzonej  reanimacji i wgraniu env ,zazwyczaj dekoder wstaje bez  ponownego wgrywania image  .

Edited by tom17

Dzięki za podpowiedzi.  Z wymianą kondensatorów pewnie ktoś sobie poradzi, ale z wgraniem reszty to pewnie sobie nie poradzę.

Witajcie koledzy. ponieważ jestem zielony w tym temacie a nie chciałbym czegoś namieszać w tunerach to zwracam się z ogromną prośbą - czy jest ktoś kto mógłby mi naprawić/podmienić oscamy w dwóch NBOX'ach. Jeden działał jako serwer a drugi jako klient. Oczywiście opłacona karta NC+

Przez kilka dni nie korzystałem z TV i wczoraj zastałem ciemność. Działają tylko niekodowane a na kodowanych nie żadnego komunikatu więc to nie problem z uprawnieniami. Domyślam się, że trzeba wgrać nowy OSCam ale sam się nie chcę za to brać bo niedawno ktoś mi to uporządkował i poustawiał więc mógłbym narobić więcej szkody niż pożytku.

Doda tylko, że w ECM Info mam komunikat: cant open no such file or directory, czyli jak rozumiem: nie można otworzyć takiego pliku lub katalogu.

Wiec ten OSCam, którego miałem albo przestał działać albo się wysypał.

Pozdrawiam i z góry wielkie dzięki

Posted (edited)

Oj widzę, że nie ma szans na uzyskanie pomocy 😞

Czy chociaż ktoś mógłby opisać albo wskazać linka do takiego opisu, jak się połączyć z NBOX-em poprzez Total Commandera ?

Nigdzie nie mogę znaleźć takiego opisu...są tylko porady typu: "łączymy się z tunerem poprzez TC i podmieniamy/instalujemy..." itd, itp ale przystawia na samej próbie połączenia...

TC żąda podania nazwy użytkownika i hasła do serwera czyli NBOX-a, których nie mam pojęcia skąd wziąć 😞

Proszę o pomoc chociaż w tej błahej (dla Was, starych wyjadaczy) kwestii. Zdaje sobie sprawę, że wszystko wiecie i nonszalancko błyszczycie wiedzą pisząc skrótami...ale nie wszyscy się urodzili z takimi informacjami. Nie jestem informatykiem i nie znam TC ani Enigmy więc dla mnie to czarna magia. Również chciałbym się tego nauczyć i robić sobie samemu ale nigdzie takich informacji nie znajduję. A wierzcie mi, że o wiele więcej satysfakcji by mi dało gdybym sobie to mógł zrobić sam.

Forum powinno być po to aby pomagać i dzielić się wiedzą, ale tutaj albo coś wiesz i dyskutujesz jak równy z równym albo jesteś ignorowany. No ale jeśli komuś uwłacza pomaganie takim laikom jak ja to sorki....

Edited by pysiek95

Posted (edited)
39 minut temu, Ktosiu napisał:

IP tunera to raczej znasz, login i hasło określa dystrybucja systemu zwykle wystarczy że user to root  a hasło puste albo byle co. 

TC nie jest dla informatyka tylko dla starszych i leniwych dzieciuf co nie lubią windosowego explorera, informacje jak używać TC są na jego stronie w pomocy i przez przypadek po polskiemu http://totalcmd.pl/pomoc 

Dzięki bardzo kolego 🙂 To prawda i do pomocy TC na jego stronie dotarłem...to nie problem. Jest również mnóstwo filmików na You Tube, ale żaden nie pokazuje skąd brać potrzebne dane jak użytkownik, hasło itd. w przypadku NBOX-a. Cała ta pomoc jest dla kogoś kto ma serwer i zna swoje dane do logowania...

A możesz jeszcze podpowiedzieć skąd najlepiej pobrać aktualnego oscama ?

Czy w samym oscamie po wrzuceniu go do NBOX-ów trzeba coś zmieniać w zależności od tego czy to klient czy serwer ? Czy tylko atrybuty na 755 ?

Edited by pysiek95

Posted (edited)
Cytat

A możesz jeszcze podpowiedzieć skąd najlepiej pobrać aktualnego oscama ?

Kilkanaście posty wyżej jak wół odłogiem leży link  do oscama ,oscamy masz w repozytorium ,oscam dla klienta czy serwer jest ten sam , jeżeli konfiguracja  oscama była poprawna to po podmianie nie trzeba nic zmieniać.

Edited by tom17