Jump to content
Na forum sat-4-all.com obowiązuje bezwzględny zakaz oferowania sharingu oraz umieszczania linków do treści łamiących prawa autorskie.
alpin

Kilka pytań - instalacja skina, kopia listy kanałów

Recommended Posts

Proszę o wyrozumiałość, pomimo, że użytkuje VU+duo kilka lat to nie korzystałem w pełni z jego możliwości, wiec nie za bardzo wiem jak zrobić niektóre rzeczy.

1. pobrałem tego skina :" AeonFHD mod v15 by rafalcool1"  rozpakowałem wrzuciłem na pena wpiąłem w dekoder skin się zainstalował, ale nie wiem jak go uruchomić ?

mogę go przesłać poprzez program Total Comander, ale do jakiego katalogu i jak go uruchomić?

2. mam zainstalowany program My Upodate, chce pobrać sobie listę kanałów, ale dla bezpieczeństwa chcę zrobić kopię obecnej na penie, czy w razie czego będę mógł bez obaw wgrać obecną listę z pena?

To  na razie tyle, ale przeglądając to forum to widzę, że dużo nauki przede mną.

Pozdrawiam

W menu tunera masz przecież duży wybór możliwych skórek do instalacji.

Wystarczy z menu wygrać jakąś z dostępnych i zainstalować.

Jeśli zainstalowałeś skina z pliku to do wyświetlania również wybierasz z menu.

Jak jest kilka skinów zainstalowanych, to wyboru który ma być wyświetlany dokonujesz z poziomu menu.

Pozdrawiam,

julek

W menu wyświetlają mi się tyko 4 skórki które pobrałem bardzo dawno temu, żadnych innych nie widać, nawet tych które pobieram bezpośrednio poprzez wtyczkę.

Czesc niewiem czy dobrze zrozumialem ale te skorki ktore pobrales nie pokaza sie bezposrednio w menu tylko sa schowane pod Skin i tam musisz je aktywowac

Posted (edited)

Nie, nie widać nigdzie tych skórek, ani tych co  pobrałem przez wtyczke, ani tych co instalowałem przez usb.

Widoczne są tylko w skinie skórki które pobrałem 2-3 lata temu.

Edited by alpin

Posted (edited)

To wgraj na nowo Image bo cos jest nie tak....... wgraj sobie Open ATV jest tez dobre a do tego Skin Kraven FHD 

Edited by montechristoph

Posted (edited)

To może czas wgrać coś nowego i świeżego, z tego co kolega pisze może być za dużo syfu w starym sofcie. Niepotrzebne skóry można odinstalować by zrobić miejsce na nowe 

Listę możesz skopiować i później nadpisać jak ci nowa nie przypasuje 

Edited by ARMAGEDOON

Od początku mam Openpli i tylko aktualizowałem(wgrywałem nowe wersje). Nigdy nie wgrywałem innego i nawet nie za bardzo wiem jak to zobic.

PLI to chyba najchudsze image. Mimo to spakowana instalka PLI 7.1 zajmuje około 78 MB, więc niewiele miejsca zostaje w 128MB flash'a. Nie ma z czym szaleć. Jedna bogatsza skórka i jest pod korek. Można ewentualnie zrobić flash-extender.

Pozdrawiam - Kros

Ten skin Aeonfhd masz napewno w all.ipk wgraj Total comanderem do tmp, następnie w telnet wydaj polecenie instalacji z tmp pliku . ipk i restart tunera.W menu wybierasz interesujący cię skin. 

Zrobiłem tak i w trakcie instalacji wyskakuje błąd i nie chce dokończyć instalacji, wgrywałem Armu Touch.

Z pena instaluje się bez problemu, ale go nie widać.

Pobrałem wtyczkę flash-extender, zainstalowała się ale nigdzie jej nie widać.

Czy wgrywanie nowego Image (Open ATV) różni się od wygrywania Opel PLI ? są jakieś dodatkowe procedury?

Posted (edited)

Sprawdź czy zainstalował się skin, wejdź w totalcomander w usr/share/enigma2 i czy znajduje się tam skin. A co do instalacji nowego image procedura jest taka sama dla wszystkich image. 

Edited by janek66

Popołudniu sprawdzę, ale dlaczego nie widać skinów/wtyczek które pobieram bezpośrednio z dekodera.

Widać przykładowo wtyczkę pogodową, Dream-Explorera też pobierane z dekodera.

Pewnie brak miejsca we fleszu i dlatego wali błędami i nie widać zainstalowanych skinów 

Piszesz, że nie widać skinów, wtyczek które pobrałeś i wygląda na to, że pobierasz bez zastanowienia i nie zwracasz uwagi na wielkość pamięci tunera. Ten tuner ma po wgraniu image bardzo mało pamięci na inne rzeczy i może to jest przyczyną. Musisz zainstalować wtyczkę neoboot lub openmultiboot i wszystko będziesz miał na pendrive, oczywiście będziesz musiał przeprowadzić procedurę formatowania i inicjacji np.openmultiboota na pendrive. I tam będziesz wszystko wgrywał skiny,wtyczki a nawet inne image.Openmultiboot możesz pobrać z wtyczek do pobrania. 

Jak mogę sprawdzić ile mam wolnej pamięci?

W jaki sposób mogę oczyścić tą pamięć?

Bo chciałem usunąć wtyczkę pogodową ale nie da się.

Tylko dlaczego pobiera i instaluje w wtyczki ?

Przecież jak by nie miał wolnego miejsca to podczas instalacji sypał by komunikatem, że nie ma miejsca.

Openmultiboot pewnie da się pobrać, ale raczej jej nie zobaczę.

Posted (edited)

Wolą pamięć sprawdzisz wpisując w terminalu polecenie

df -h

oczywiście po podłączeniu do boxa.  Wydając polecenie

opkg list-installed > /tmp/pluginy.txt

zrzucić sobie do pliku txt w /tmp wszystkie zainstalowane pluginu.

Zbędne usuwasz wydając polecenie

opkg remove --force-removal-of-dependent-packages DreamPlex - 2.1.3

gdzie DreamPlex - 2.1.3 to nazwa pluginu do wywalania

Edited by Crash
Poprawa txt

Zaraz zaraz, ja komunikuje się z tunerem poprzez Total Comandera  i nie mam pojęcia gdzie tam się wpisuje komendy.

Zainstaluj sobie na komputerze telnet, skonfigurować z tunerem i za pomocą telnet będziesz wydawać polecenia, komendy 

Posted (edited)

Ok, nie chcę zrobić bałaganu, który będzie bardziej odpowiedni dla mnie program?

Już wiem.

Edited by alpin