Jump to content
Na forum sat-4-all.com obowiązuje bezwzględny zakaz oferowania sharingu oraz umieszczania linków do treści łamiących prawa autorskie.
prisoner

Zgemma h2s plus openatv oscam

Recommended Posts

Dobry

Pomoże ktos laikowi zrobić ten tuner ?

Mam linijkę i nie wiem gdzie ją umieścić i jak ,

moze mnie ktoś nakierować lub podać gotowca oscama, tylko do wpisania linijki i gdzie powinien sie teraz znajdować ?

Wcześniej miałem 6.2 i cccam tam wiedziałem gdzie umieścić cccam .

Mam ten sam problem , gdzie teraz znajdują się klucze (linja) , co trzeba dodać i gdzie aby zaświeciło.

Przeciez binarki pobierasz z pilota z menu tunera. Instalujac softcam-feed-universal_4.3-r2_all.ipk bedac w pluginach i naciskajac zielony bedziesz mial menu "softcam" z ktorego mozesz pobrac oscama czy inne emu. Jak pobierzesz, wtedy pod niebieskim pojawi ci sie softcam panel gdzie mozesz wystartowac softcam.

Posted (edited)

W open atv coś pozmieniali,wcześniej było var/bin(softcam) i var/keys(config)a teraz to nie wiadomo gdzie szukać.Z pluginu Myupdater można było pobrać aktualne a teraz niby się instaluje ale nie działa.

Edited by J@J

16 godzin temu, J@J napisał:

W open atv coś pozmieniali,wcześniej było var/bin(softcam) i var/keys(config)a teraz to nie wiadomo gdzie szukać.Z pluginu Myupdater można było pobrać aktualne a teraz niby się instaluje ale nie działa.

No właśnie , teraz wiem dlaczego mi to nie działa .

A jaki jest najlepszy do tego tunera soft do cccam ?

Posted (edited)

Ja od siebie dodam iż JEŚLI zainstalowałeś OSCAM-a bin przez pluginy to z poziomu przeglądarki możesz się do niego zalogować. Aby to zrobić wpisujesz adres IP dekodera xxx.xxx.xxx.xxx:8888 i wchodzisz do zakładki Files, następnie klikasz oscam.server i tam wklejasz to co ci np. CCCam to Oscam wywali, dajesz save, restart i gotowe. Mniej roboty niż z CCCam i łatwiej, nic nie musisz tworzyć ani edytować.

Edited by krakow2000

Dałem sobie spokój z tym softem.

Wgrałem openpli-7.1 i bez problemu wpisałem co trzeba i pali aż oczy razi ;)

Ale mam pytanie czy na tym sofcie można ustawić i gdzie Time Shift ?

W dniu 3.08.2019 o 07:16, fafik30 napisał:

jakim programem modyfikować skrypt emu

Notepat ++

Posted (edited)

Dzieki, znalazłem, ustawiłem i działa.

Jeszcze jedno pytanie , w tym sofcie jak zrobić backup całego softu w tunerze , robię zrób backup "ręcznie" , coś tam robi i teraz gdzie znajduje się plik z kopią , chcę go skopiować na pendriva a potem w razie czego wgrać go do tunera.

Edited by Baster
dadano

Sam pewnie wskazywałeś gdzie albo jest domyślna na nośniku który masz podłączony  , wystarczy że sobie go sprawdzisz  i poszukasz katalogów z backup w nazwie. 

Wiem gdzie ustawiłem i robi mi coś takiego PLi-AutoBackup00179c o wielkosci 2,17mb , ale to nie jest to .

@ Krystiand  ,dzieki sprawdzę czy mam taka wtyczkę w sofcie.

12 godzin temu, Baster napisał:

Wiem gdzie ustawiłem i robi mi coś takiego PLi-AutoBackup00179c o wielkosci 2,17mb , ale to nie jest to .

@ Krystiand  ,dzieki sprawdzę czy mam taka wtyczkę w sofcie.

Robi Ci tylko Beckup ustawień. Użyj do pełnego Beckupu wtyczki o której napisałem........

W dniu 1.08.2019 o 08:53, prisoner napisał:

Dobry

Pomoże ktos laikowi zrobić ten tuner ?

Mam linijkę i nie wiem gdzie ją umieścić i jak ,

moze mnie ktoś nakierować lub podać gotowca oscama, tylko do wpisania linijki i gdzie powinien sie teraz znajdować ?

Wcześniej miałem 6.2 i cccam tam wiedziałem gdzie umieścić cccam .

Wejdz na stronke Satmar tam masz gotowe Image http://sat-mar.com.pl/pliki-do-zgemma/

W dniu 1.08.2019 o 13:21, kalikamp napisał:

Sa 2 wyjscia.

1. Zainstalowanie tego

Trzeba pozniej wejsc w menu pluginow i pod zielonym pobrac ktoregos z oscam-ow (w przykladzie oscam-trunk). Dopiero po instalacji emu pojawi sie softcam panel pod niebieskim. Skrypt startowy np. softcam.oscam-trunk znajduje sie teraz w /etc/init.d. UWAGA. Skrypt szuka konfigow w /etc/tuxbox/config/$CAM

Zmienna $CAM oznacza ze skrypt standardowo szuka konfigow w katalogu /etc/tuxbox/config/oscam-trunk Binarka ma miec wtedy nazwe oscam-trunk

I ta zasada tyczy sie kazdego innego emu. Kazde emu ma wlasny skrypt ktory rozni sie rozszerzeniem (zaznaczonym tu na niebiesko). Mozna oczywiscie zmodyfikowac skrypt usuwajac zmienna $CAM ze sciezki czyli zmienic:

$DAEMON --config-dir /etc/tuxbox/config/$CAM --daemon --pidfile $PIDFILE --restart 2 --utf8 2| grep -v "UTF-8 mode"

na

$DAEMON --config-dir /etc/tuxbox/config --daemon --pidfile $PIDFILE --restart 2 --utf8 2| grep -v "UTF-8 mode"

Wtedy konfigi beda zawsze w /etc/tuxbox/config

2-gim sposobem jest zainstalowanie uniwerslanego AlternativeSoftcamManager by j00zek. W tym celu instalujemy j00zeks-opkg-feed_1.2_all.ipk Potem w menu instalacji wtyczek bedziemy mogli zainstalowac AlternativeSoftcamManager. Z poziomu plugina mozemy sobie uruchamiac rozne emulatory. Wystarczy wrzucic binarke oscama do /usr/bin a konfigi do /usr/keys (te katalogi mozemy sobie zmienic w ustawieniach plugina wedlug swoich preferencji). Zaleta ASM jest to, ze nie bawimy sie w zadne skrypty startowe jak to ma miejsce w przypadku pierwszego opisanego sposobu.

Próbowałem z uniwersalnym ipk i na moim duo4k to nie działa, co zrobić aby pokazało się menu start/stop oscam/ccccam?

Cytat

Zgemma h2s plus openatv oscam

W dniu 7.09.2019 o 10:48, wodawoda napisał:

co zrobić aby pokazało się menu start/stop oscam/ccccam?

na ostatnim/najnowszym OpenATV zainstalowałem  softcam-feed-universal_6.Plus_all.ipk

i zgodnie z podaną instrukcją configi należy edytować w nowej lokalizacji

/ etc / tuxbox / config /.