Jump to content
Na forum sat-4-all.com obowiązuje bezwzględny zakaz oferowania sharingu oraz umieszczania linków do treści łamiących prawa autorskie.
MrKrzysiu

[IMAGE] 2850 ST OpenPLI mode by Dymida

Recommended Posts

witam mialem przerabiałem kilka m nboxów był i uhd88 a  wpadł mi w ręce iti2850st próbowałem wgrać nowe oprogramowanie i nic z tego co może być siedzi w nim openpli 8,6 z 2014 i po wejscu w zakładke soft cam się resteuję

pendrive w bska działa ok laduje openpli bez problemu z 2850 wyskakuje zielona dioda 5 razy mignie czerwona i po ptokach prosze o pomoc

Nie mam pojęcia dlaczego nie wgrywa ci softu, może być pendrive którego tuner nie trawi a może być uszkodzony uboot.Trudno powiedzieć.Natomiast co do zielonych ekranów po wejściu w SC to wystarczy utworzyć symlink w /var/bin który zapewne usunąłeś.Wklep to polecenie w putty (telnet) i jak sądzę nie będzie już zielonych ekranów.

jak masz skrypt softcam.oscam7119_sci0 to polecenie ma wyglądać tak:

ln -s /var/bin/softcam.oscam7119_sci0 /var/bin/softcam

Jak nie masz skryptu o takiej nazwie to zmień ją na taką jaką masz w tunerze, nazwa skryptu w poleceniu musi być tak jak nazwa skryptu w /var/bin.

kupiłem go za 100 zl niby miał być sprawny wklepałem mu linie bo miał działać jako klient jako drugi serwer mam na red eaglu stara bska smiga a ten za ciula i nie moglem wejść przez przegladarke www w oscama wiec linie wpisalem przez totalcommandera ani na newcamad ani na oscami nie zaskoczył cos musiałem chyba przypadkiem usunąć  poprałem plugin myupdater czy jakokos tak  ale przez niego tez nie pobrało najnowszego oscama choc polaczenie z netem mam kilka penow zobacze ew cos musze innego wymyslic

Powiedzcie jak w tym sofcie doprowadzić do porządku iPlayer..Tak żeby wszystko śmigało jak trzeba..

3 godziny temu, artax22 napisał:

dwa następne pendrivy i nic zielona 5 razy czerwona wiec nie wczytuje ??

Wklepałeś to polecenie  w putty które podałem wyżej?Do tego tunera i tak nie wgrasz nic lepszego niż to co masz teraz, jeżeli jest to tylko problem oscama to napraw symlink i wszystko zadziała, będziesz mógł normalnie uruchomić oscam.Możesz też spróbować zainstalować soft na pendrive i z niego uruchamiać soft.

Posted (edited)

Z putty nigdy nic dzialalem total comanderem nie da sie podmienic z wypakowanego softa bliku calego bin.? Albo jak brym sobie skopiowal z bska  4 peny po 8 gb i zadnego soft nie idzie 

Edited by artax22

FTP czyli total commander służy do transferu plików, komendy wydajesz w telnet i służy do tego np.program putty.Pobierz putty, uruchom, przy logowaniu podaj ip tunera, port 23, login root i tyle.Wklep polecenie z nazwą skryptu istniejącą w /var/bin  w twoim tunerze i potem będziesz mógł uruchomić oscam i normalnie wpisać dane z red eagle.

ok zadziałało mam w softcamie wszystkie emulatory

tylko czemu mi przez przegladarkę nie chce wejść do oscama wpisuje w moim przypadku 192.168.1.103:8888 i dup..

Posted (edited)

A przez FTP łączy się normalnie?

W ustawieniach adaptera w zakładce sieć jest DNS. Zgadza się z twoim?

Może jest inny port do OSCAMA?

Jaki Oscam wybrany?

Jeśli FTP działa to wejdź za pomocą Total Commandera do katalogu var\keys\oscam_sci0 i znajdź wpis:

httpport                      = 8888

To jest nr portu Oscama.

Edited by kac222

http port 8888 mam przez ftp lacze  bez problemu

przez plugin polskie listy rancho pobralem liste dziwne bo mi plugin myuplader chyba nie działa chciale pobrać oscama z fedec i nie pobralo chyba ze plugin jest jakis inny jak do bska

W MyUpdater ustawiłeś odpowiedni image? Powinno być OpenPli NBOX. Dodatkowo MyUpdater trzeba zaktualizować. Najnowsza wersja to 2.2.

witam dalej nie mogę sobie z tym trupem poradzić a gdybym a gdybym podmienił wszystkie pliki w folderze kays i bin 

0:/var/keys i

0:/var/bin z mojego nboxa na ktorym mam oscama 

• OSCam r11431

wpisał dane to ruszy

Podmień tylko plik oscam.conf w /var/keys z działającego BSKA, zrób restart oscama i powinieneś dostać się do oscama przez przeglądarkę (oczywiście jeżeli w BSKA możesz). Możesz podmienić wszystkie pliki w keys, w var nie ruszaj symlinka o nazwie "Softcam" bo znowu będziesz mieć restarty po wejściu w Softcam Manager.

A tak ciężko podejrzeć  oscam config i zobaczyć co tam jest wpisane może nie ma 8888 a jest 8080 np

ARMAGEDOON co do portu itd to wiem jak sprawdzić przerabiałem kilka lat to temu ani hasła ani nic nie ma założonego zresztą jak by było to by tuner poprosił 

chciałem zaktualizować oscama przez myuplader wyskakuje komunikat permission denied >odmowa dostępu jeszcze jak działał ze wszedłem z pilota w zakladke softcam manager chciałem zmienić zrestartować softcam czy to mgcamad czy oscam permission danied 

soft próbowałem wgrać    a wgrywałem kilkadziesiąt  razy do bska /besla/ uhd88  wszystko szło przerobiłem bska /besla bezinwazyjnie i inwazyjnie kilkanaście a ten za ciula nie chce zaktualizować softa 

olał bym go ale ciekawość mi nie pozwala co z nim nie tak

@Artax22 - wiem że to głupio zabrzmi ale jesteś pewien że masz przerobiony tuner a nie standard?

Soft, który wrzuciłem dział a w 100%-mam dwa takie tunki, które śmigają cały czas na tej wersji softu. MyUpdater należy zaktualizować do najnowszej wersji (niebieski knefel na pilocie - aktualizuj wtyczkę). Po aktualizacji należy ustawić konfigurację MyUpdater pod nboxy, ściągnąć najnowszy ocsacm oraz listę kanałów. Jak macie kartę kameleona - to tyle (no jeszcze restart boxa oczywiście). Jak ktoś chce się bawić w edukację to niech poczyta o ustawieniach dawca/biorca enigmy.

MrKrzysiu na sto % przerobiony jak openpli mi startuje problem jest w tym ze chyba ta enigma w tym boxie przez poprzedniego właściciela jest uszkodzona i nie da zaktualizować myuploadera ani oscama formatuje pena programem hp do formatowania  i innym i za cholera nie idzie wgrać softa a co do uboota w jaki sposób go wgrać zaktualizować mam i kabel ttl i w nboxach wgrywałem nie raz

witam ponownie znalazłem w domu starego pena 1 gb chyba z przed 15 lat i dekoder wciągnął soft jak by na głodzie był szok a na 5 pozostałych za ch.....a z tym ze bski na 2 bez problemu wszystko szło