Jump to content
Na forum sat-4-all.com obowiązuje bezwzględny zakaz oferowania sharingu oraz umieszczania linków do treści łamiących prawa autorskie.
Kasztelan1

Jak kopiować z dysku na drugi większy dysk

Recommended Posts

Temat jest dla mnie istotny i się do tego odpowiednio przygotowałem. Mianowicie kupiłem dwie kieszenie do zamontowania dysku 3,5"

z własnym zasilaniem  i wyjściem na USB 3.0.

Mam tylko laptop - nie chcę kupować dużego blaszaka by wmontowywać HDD do wewnątrz.

Problem jest taki ze chcę kopiować nagrania z dysku pracującego wcześniej  na linuxie - dokładnie to n-box BSLA.

I chcę je przekopiować na drugi 3,5" dysk o pojemności 2 TB co będzie również pracował w tym samym n-boxie. No i te nagrania muszą być widziane  przez tegoż boxa.

Jak to zrobić ? Laptop jest na Windowsie... 

Proszę o poradę bo tego jeszcze nie ćwiczyłem 🙂

Windows yto nie Linux więc sobie odpuść zabawy z kopiowaniem. Można próbować skopiować starą partycje na nową przez klonowanie. 

Najpierw to sprawdź czy działa nowy dysk w tunerze , a dopiero potem kopiuj ze starego najlepiej przez usb.

Bezsensem było kupować duży dysk 3,5  zamiast kupić mały 2,5 laptopowy.

19 godzin temu, Ktosiu napisał:

Windows yto nie Linux więc sobie odpuść zabawy z kopiowaniem. Można próbować skopiować starą partycje na nową przez klonowanie. 

Najpierw to sprawdź czy działa nowy dysk w tunerze , a dopiero potem kopiuj ze starego najlepiej przez usb.

Bezsensem było kupować duży dysk 3,5  zamiast kupić mały 2,5 laptopowy.

@Ktosiu - dziękuję Ci za wypowiedź.

Oczywiście że nie odpuszczę 🙂  Postanowiłem skopiować i skopiuję bo już wiem jestem na tropie jak to zrobić.

Brałeś udział w mojej dyskusji o tym że duży dysk nie działa w BSLA.  Odpowiedziałem tam że już działa - po podmianie płyty głównej z BZZB kupionej na allegro gotowej z E2 za 99 zł z wysyłką. Czy się opłaca ?  Pytanie bez odpowiedzi ... zależy komu i co.

Czy jest bezsensem kupować duży dysk 3,5 " ?

Nie jest  ? To tylko Twoje zdanie , moje jest  odwrotne. Z całym szacunkiem.

Nie jestem lemingiem. Na dvhk byłem od 2006 roku 🙂

Ale cały czas pojawiają się nowe wyzwania , samo życie.

Pozdrawiam serdecznie.

Bezsensowność to tylko różnica w poborze prądu i wydzielaniu ciepła, mniejsze dyski mają pobór prądu i moc prawie 5 do 10x  mniejsza niż ich odpowiedniki. Zauważ że nBoxy bardzo lubiły się rozgrzewać a już z dyskiem 3,5 to czasami piekarnik jak używany na na bieżąco. 

Osobiście wolę SSD jako główny dysk do nagrywania ( 120-240 Gb wystarcza )  a duże HDD 1-4 Tb podpięte na USB albo w LAN  do odtwarzania. 

Polecał bym nawet SSD gdyby nie ceny dużych dysków ale niektórym to nie przeszkadza i  już kilkakrotnie montowałem od 1 do 4 Tb   SSD do tunerów. 

Po prostu jak podłączysz i przetestujesz działanie nowego dysku, wypnij i wepnij stary , a nowy podepnij pod kontroler USB i skopuj pod systemem jakimś tam menedżerem plików np Dream Explorerem całą zawartość dysku tak jak widzisz. Potem tylko przekładka dysku i masz gotowe. 

Ostatnio podłączyłem dysk po USB i skopiowałem za pomocą HDClone

Backup HDClone wgrałem z powodzeniem na nowy dysk

Jeżeli nowy dysk jest większy  pozotałą partycję(miejsce) możesz połączyć za pomocą EaseUS Partition Master 

Co za problem - zrób kopię dysku nBoxa 1:1 Acronisem i powiększ partycję nagrywania pod Linuxem albo zrób kopię dysku Acronisem (True Image Home) w trybie automatycznym - program samodzielnie zwiększy patycję zależnie od rozmiaru nowego dysku.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Posted (edited)

@Kasztelan1

1. Wyciągnąć dysk z Nbox - włożyć do kieszeni z usb 3.0 i własnym zasilaniem.

2. Włożyć nowy dysk do Nbox - dać zainicjuj - format - restart nbox - utworzy partycję ext4 taką samą jak na starym dysku z takimi samymi katalogami.

3. Wyciągnąć dysk z Nbox i włożyć do drugiej kieszeni usb 3.0 z własnym zasilaniem.

4. Na komputerze zainstalować Total Comandera z wtyczką do obsługi partycji linuxowych.

4a..Można jeszcze zainstalować dodatkowa wtyczkę do obsługi partycji linuxowych i dyski będą widoczne w menagerze urządzeń jak dyski z partycjami NTFS - FAT32.

5. Podłączyć oba dyski w kieszeniach usb 3.0 do laptopa - uruchomić Total Comandera.

6. Kopiować poszczególne katalogi z jednego dysku na drugi dysk.

7. Wyciągnąć nowy dysk z kieszeni usb - włożyć do Nbox i już masz co chcesz.,

Drugie rozwiązanie to uruchomić z pendrive na komputerze - laptopie system linuxowy np Ubuntu.

Oczywiście nowy dysk odpowiednio z formatować w nbox jak w punkcie 2.

Następnie podłączyć oba dyski w kieszeniach do laptopa.

Przekopiować z jednego dysku na drugi dysk co potrzebujesz.

Edited by tweed

5 godzin temu, tweed napisał:

@Kasztelan1

1. Wyciągnąć dysk z Nbox - włożyć do kieszeni z usb 3.0 i własnym zasilaniem.

2. Włożyć nowy dysk do Nbox - dać zainicjuj - format - restart nbox - utworzy partycję ext4 taką samą jak na starym dysku z takimi samymi katalogami.

3. Wyciągnąć dysk z Nbox i włożyć do drugiej kieszeni usb 3.0 z własnym zasilaniem.

4. Na komputerze zainstalować Total Comandera z wtyczką do obsługi partycji linuxowych.

4a..Można jeszcze zainstalować dodatkowa wtyczkę do obsługi partycji linuxowych i dyski będą widoczne w menagerze urządzeń jak dyski z partycjami NTFS - FAT32.

5. Podłączyć oba dyski w kieszeniach usb 3.0 do laptopa - uruchomić Total Comandera.

6. Kopiować poszczególne katalogi z jednego dysku na drugi dysk.

7. Wyciągnąć nowy dysk z kieszeni usb - włożyć do Nbox i już masz co chcesz.,

Drugie rozwiązanie to uruchomić z pendrive na komputerze - laptopie system linuxowy np Ubuntu.

Oczywiście nowy dysk odpowiednio z formatować w nbox jak w punkcie 2.

Następnie podłączyć oba dyski w kieszeniach do laptopa.

Przekopiować z jednego dysku na drugi dysk co potrzebujesz.

Otóż to , tegom chciał 🙂

Total commandera używam od zawsze , praktycznie do każdej operacji na kompie i urządzeniach w sieci.

Taki był zamysł by go używać do kopiowania dysków  zapisanych w linuxie ale nie wiedziałem o tych wtyczkach.

To znaczy wiedziałem że gdzieś dzwonią tylko nie wiedziałem w którym kościele 🙂

Dziękuję serdecznie kolego za udział w dyskusji i rzeczowe podpowiedzi.

pozdrawiam