Jump to content
ecolek

Problem z odbiorem kanałów DVB-S2X na VU+ Duo 4K z VTI

Recommended Posts

Witam wszystkich,

Mam problem z odbiorem kanałów FTA  "TF1 Suisse" , TNT1 HD Suisse i TMC HD Suisse nadawanych na Eutelsat 33E w systemie DVB-S2x . Tuner mi je znajduje na satelicie, ale jestem w stanie je oglądać tylko po 1 sekundzie, po czym tuner się crashuje i restartuje.

Inne kanały typu DVB-S i DVB-S2 nie przysparzają takich problemów.

Używam najnowsze oprogramowanie VTi 14.0.3 (2019-04-25-vti-master) z 08.05.2019, dekoder Vu+ Duo 4K

Ktoś ma jakiś pomysł jak to naprawić?

Pzdr

EC

Pewnie gdzieś pisze jak to rozwiązać u nich na forum , wystarczy poszukać.  

Sprawdź na innym oprogramowaniu jak nie znajdziesz. Zwykle to problem z brakiem poprawnej wartości FEC ( dla ciebie ma to być 810 )  i czasami nalezy ustawić to sobie ręcznie. Z tego co wiem nie powinieneś mieć żadnych problemów z odbiorem na DVB-S2x na tym sofcie. 

Edited by Ktosiu

3 godziny temu, Ktosiu napisał:

Pewnie gdzieś pisze jak to rozwiązać u nich na forum , wystarczy poszukać.  

Sprawdź na innym oprogramowaniu jak nie znajdziesz. Zwykle to problem z brakiem poprawnej wartości FEC ( dla ciebie ma to być 810 )  i czasami nalezy ustawić to sobie ręcznie. Z tego co wiem nie powinieneś mieć żadnych problemów z odbiorem na DVB-S2x na tym sofcie. 

Tak mam te kanały zdefiniowane w lamedb - co sugerujesz zmienić?

TF1 HD  Suisse
p:,c:00032a,c:010334,c:03032a,c:050001,f:40
0008:00820000:2e18:00b0:1:0

TFX Suisse
p:,f:40
0007:00820000:1770:0110:1:0

TMC Suisse
p:,f:40
0006:00820000:2e18:00b0:1:0

Jakie forum sugerujesz przeszukać? Na razie napisałem w poniższym wątku, ale zero odzewu.. 😞

https://www.vuplus-support.org/wbb4/index.php?thread/127027-vti-14-0-x-support-thread-duo2-solo2-solo-se-zero-solo-4k-ultimo-4k-uno-4k-uno-s/&pageNo=163

19 minut temu, tomek6680 napisał:

@ecolek

Ty dasz rade w tym VU+ ustawić takie parametry

SR/FEC  => 10058 25/36

Zwłaszcza FEC  (25/36 ) ?

Bez problemu mogłem to ustawić w ręcznym wyszukiwaniu kanałów.

Z tego co pamiętam ,to tylko z tunerów VU+ ,to tylko Zero 4k (i jego głowica) odbierały poprawnie kanały DVB-S2X z bitrate 20.3 Mb/s  ( takiego bitrate nie mają nawet kanały 4k ) . Ale może teraz już coś poprawili w oprogramowaniu do innych VU+ . Może coś więcej informacji znajdziesz na forach DX

https://www.satclub.pl/

http://forum.dxtv.de/wbb/index.php?sid=77d18a8eb7c79d315bcfb4087e83fb8a

14 godzin temu, ecolek napisał:

Witam wszystkich,

Mam problem z odbiorem kanałów FTA  "TF1 Suisse" , TNT1 HD Suisse i TMC HD Suisse nadawanych na Eutelsat 33E w systemie DVB-S2x . Tuner mi je znajduje na satelicie, ale jestem w stanie je oglądać tylko po 1 sekundzie, po czym tuner się crashuje i restartuje.

Inne kanały typu DVB-S i DVB-S2 nie przysparzają takich problemów.

Używam najnowsze oprogramowanie VTi 14.0.3 (2019-04-25-vti-master) z 08.05.2019, dekoder Vu+ Duo 4K

Ktoś ma jakiś pomysł jak to naprawić?

Pzdr

EC

właśnie sprawdzałem te kanały na różnych  image i co na VTI nie działają a na pli, ATV, BH działają na ultimo4k  

scren z pli

1_0_1_8_1_1_14AB135_0_0_0_20190814070904.jpg

- ktoś moze sprawdzić na Bh/OBh ale na duo4k ? bo jak nie działa to sa duże szanse na fix.

- rozumiem ze macie zrobione update do ostatnich wersji i to nie zaleznie czy Bh czy VTI ? 

8 minut temu, adam59 napisał:

bardzo przepraszam teraz sprawdziłem te kanały na BH też nie działają na ultimo4k 😞

- czyli reasumując na image opartych na OE-A z tymi samymi driverami działaja a na image opartym na orginale czyli an bh/vti nie dzialaja na ultimo4k

- może ktoś sprawdzi na duo4k ?  tak samo image na OE-A i na orginale opartych.

co ciekawe wgrałem  fabryczne image  i te kanały "TF1 Suisse" , TNT1 HD Suisse i TMC HD Suisse  nie działają a jest pakiet Bułgarski   i działa 

Większość Vu+ ma zawsze pady przy załączeniu takich kanałów zwłaszcza na VTi , to raczej problem z drajwerami i aktualizacjami systemu w tunerze w którego ciągle są poprawki dla DVB-S2x i należy zawsze pobierać aktualne poprawki. 

Godzinę temu, Ktosiu napisał:

Większość Vu+ ma zawsze pady przy załączeniu takich kanałów zwłaszcza na VTi , to raczej problem z drajwerami i aktualizacjami systemu w tunerze w którego ciągle są poprawki dla DVB-S2x i należy zawsze pobierać aktualne poprawki. 

nie wiem ale wszystkie image pli pochodne i tak samo ATV działają te kanały 

ale jak nie wiesz to nie nabijaj sobie postów bo widzę że znawca jesteś 

Ok, zainstalowałem VTi z innego źródła i poszło, odbieram te kanaly, zero crashow.  Ptzetestowalem tez Blackhole i tez działało.

Teraz się jednak okazało że nie mam EPG z tych kanałów. Czy coś tu jeszcze można pokombinować, by się pojawiło?