Jump to content
Na forum sat-4-all.com obowiązuje bezwzględny zakaz oferowania sharingu oraz umieszczania linków do treści łamiących prawa autorskie.
staszek1503

Zmiany w istalacji satelitalnej (Zmiana konwertera )

Recommended Posts

Witam
Obecnie mam konwerter Quattro nie pamiętam jakiej firmy, problem polega na tym  że " cztery kable to za mało " ( niestety nie mogę już puścić więcej kabli do mieszkania ) i zaczynam rozglądać się za rozwiązaniem tej sytuacji.
Zastanawiałem się rozwiązaniem unicable, problem w tym że przeszukałem cały internet i znałem tylko z pojedynczym wejściem unicable np taki jak ten poniżej :

https://allegro.pl/oferta/konwerter-unicable-inverto-quad-twin-scr-nc-4k-6830533588

Moje pytanie brzmi następująco:

Czy są na rynku konwertery z większą ilością  wejść unicable ( minimum dwa wejścia a najlepiej cztery ) jeśli tak to proszę o podanie producenta takiego konwertera  a najlepiej link do sklepu.
Jeśli nie ma takich konwerterów jak wymieniono to jakie inne rozwiązanie mogę zastosować ?
Na allegro znałem taki konwerter :
https://allegro.pl/oferta/konwerter-quattro-inverto-ultra-black-multiswitch-6908064010?fromVariant=7159554767
opisany jako konwerter pod multiswitch jak myślicie ile w tym prawdy ?
Jeśli faktycznie jest tak jak opisano w aukcji to jaki multiswitch dobrać do tego konwertera ?

" Antena którą posiadam "   https://archiwum.allegro.pl/oferta/antena-czasza-satelitarna-corab-90-cm-grafit-8883-i6624906795.html
Posiadane dekodery :

Opticum AX HD51  ( 2x DVB-S2X ) podłączony obecnie
nBOX BZZB ( E2) podłączony obecnie
nbox  BSLA ( E2) nie podłączony

MiracleBox MICRO v2 H.265 nie podłączony

Posted (edited)

Skoro chcesz Unicable to po co więcej wyjść z konwertera ? Jedno wystarczy chy ba że podłączasz  jeszcze dodatkowo osobnym kablem 1 czy  2 dekodery. 

Jeden kabel z konwertera to max na Unicable  8  tunerów albo 4 po 2 głowice , Na unicable II 32 tunery albo 16 ( jak pod dwie głowice ) . 

Dokupić tylko rozdzielacze i rozplanować sposób podłączenia kabli. 

Na 4 tunery po 2 głowice wystarczy  ten https://allegro.pl/oferta/konwerter-unicable-opticum-robust-scr-2-8-konalow-7906506281

Edited by Ktosiu

4 minuty temu, Ktosiu napisał:

Skoro chcesz Unicable to po co więcej wejść ?

Jeden kabel z konwertera to max na Unicable  8  tunerów albo 4 po 2 głowice , Na unicable II 32 tunery albo 16 ( jak pod dwie głowice ) . 

Dokupić tylko rozdzielacze i rozplanować sposób podłączenia kabli. 

@ Ktosiu  Rozumiem tylko jak sprawdzić jaki typ  Unicable obsługują moje dekodery ?
I jakie rozdzielacze  takie jak w TV kablowej czy  multiswitch-e( żeby obsługiwały  najlepiej  unicable II ) ?
I jak sprawdzać na aukcjach które konwertery obsługują unicable II  ( I której firmy są najlepsze )

Posted (edited)

Unicable ( z 8 SCR ) zwykły to nawet staruszki nboxy  obsługują. 

Nie problem sprawdzić tuner według danych technicznych gdziekolwiek je znajdziesz. 

To chyba logiczne że konwertery z nazwą czy opisem UNICABLE albo UNICABLE II maja Unicable.

Tu masz np  Unicable II do 32 tunerów  https://hollex.pl/konwerter-unicable-ii-inverto-32-tunery-5278-evobox-p-969.html

Edited by Ktosiu

1 minutę temu, Ktosiu napisał:

Unicable ( z 8 SCR ) zwykły to nawet staruszki nboxy  obsługują. 

Nie problem sprawdzić tuner według danych technicznych gdziekolwiek je znajdziesz. 

To chyba logiczne że konwertery z nazwą czy opisem UNICABLE albo UNICABLE II maja Unicable.

@ Ktosiu   Dzięki za informacje
A jakiej firmy konwertery polecasz ?

I Pozostaje kwestia rozdzielaczy mogą być takie jak w tv kablowej ( a jeśli nie to jakie mają mieć parametry ) a może jednak multiswitch  ( jeśli tak to jaki model albo jego parametry )

Posted (edited)

Podałem linki,  Inverto na początek wystarczy.  

Skoro instalacja TV SAT to rozdzielacze do TV SAT, w zależności jak rozplanujesz instalacje wystarczą 3-4 na dwa , albo 1 na 4 wyjścia. 
Wszystko kupisz w jednym sklepie bez problemu.  

Multiswitch to jak planujesz np 2 satelity  i ktoś ci go musi zaprogramować. 

Edited by Ktosiu

Posted (edited)
8 minut temu, Ktosiu napisał:

Podałem linki,  Inverto na początek wystarczy.  

Skoro instalacja TV SAT to rozdzielacze do TV SAT, w zależności jak rozplanujesz instalacje wystarczą 3-4 na dwa , albo 1 na 4 wejścia. 
Wszystko kupisz w jednym sklepie bez problemu.  

Multiswitch to jak planujesz np 2 satelity  i ktoś ci go musi zaprogramować. 

@ Ktosiu   A co sądzisz o takim konwerterze żeby wykorzystać wszystkie 4 kable bo nie mam ich jak zdemontować

https://www.dmtrade.pl/p9738,lnb-cyfrowy-scr-unicable-ii-gt-sat-gt-s3dcss24-3-sat-legacy.html

Co do rozdzielaczy rozumiem że do  UNICABLE II  też mają być SAT ?

Czy wiesz może jak się programuje Multiswitch-a bo jestem ciekawy
Jaki sklep polecasz żeby kupić wszystko w jednym miejscu ?

Edited by staszek1503
Dodanie nicku, pytanie o sklep

Źle myślisz, skoro masz gotowe kable przeciągnięte to rozdzielacz na 4 koło anteny i podpiąć tylko.

Jak przynajmniej 1 nie obsługuje to masz LEGACY do podpięcia i tak.  Legacy to zwykłe wyjście dla tunerów bez obsługi Unicable czy dodatkowych. 

Zmienisz tuner na dwu czy wielogłowicowy FBC( 8 tunerów ) to tylko wpiąć kabel, ustawić i działa. 

Rozdzielacz/rozgałęźnik   nie ma jakiś specjalnych do zwykłych zestawów ,  wystarczy by obsługiwał Power Pass  a to ma prawie każdy. 

Programatorem, tak z 500 zł kosztuje , multiswitch i konwerter nie taniej niż następne 500 zł 

16 minut temu, Ktosiu napisał:

Źle myślisz, skoro masz gotowe kable przeciągnięte to rozdzielacz na 4 koło anteny i podpiąć tylko.

Jak przynajmniej 1 nie obsługuje to masz LEGACY do podpięcia i tak.  Legacy to zwykłe wyjście dla tunerów bez obsługi Unicable czy dodatkowych. 

Zmienisz tuner na dwu czy wielogłowicowy FBC( 8 tunerów ) to tylko wpiąć kabel, ustawić i działa. 

Rozdzielacz/rozgałęźnik   nie ma jakiś specjalnych do zwykłych zestawów ,  wystarczy by obsługiwał Power Pass  a to ma prawie każdy. 

Programatorem, tak z 500 zł kosztuje , multiswitch i konwerter nie taniej niż następne 500 zł 

@ Ktosiu

Czy to taki programator ?

https://allegro.pl/oferta/programator-pc102w-multiswitchy-terra-dscr-7364688062

I co z tym sklepem polecisz jakiś żeby kupić w jednym miejscu ?

A co do rozgałęziacza może być np taki https://allegro.pl/oferta/rozdzielacz-splitter-sygnalu-rtv-sat-1-8-cabletech-8211733733?utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=_ELKTRK_PLA_RTV+i+AGD&ev_adgr=TV+i+Video&gclid=EAIaIQobChMIneXE2ZiB5AIVV-R3Ch0VLAt-EAQYBCABEgIrwPD_BwE

Mało ważne jaki masz, ważne by działał to tyko zwykły rozdzielacz. 
Sklep sobie wybierz sam, nie mam faworytów jak jestem w Polsce i raczej zakupy zawsze robię w UK sprzęt praktycznie taki sam jak w Polsce. 

Najlepiej to wszystko kupić w jednym miejscu, czasami firma sama dobierze elementy jak przedstawisz sprawę podłączenia. 

Co do programatora to przy TYLU tunerach co masz nie jest  potrzebny , raz użyjesz, zaprogramujesz w 10-20 minut częstotliwości  i tyle... gotowe, sprzęt do pudełka i niech leży. 

Posted (edited)

Multi switch i programator to tylko możliwość instalacji .  Bezzasadne wydaje się montować na tak prostej domowej instalacji na 4 tunery. 

Niestety konwerter co polecasz nie nadaje się do instalacji, ma za mało kanałów do obsługi wszystkich tunerów no chyba że tak jak piszesz użyje LEGACY do podłączenia tunerów jedno głowicowych co nie stanowi problemu.
Czyli montaż prosty przy antenie  

1 rozdzielacz dwu wejściowy  do na tunery z Unicable  do wejścia Unicable 

2 kable do LEGACY

Jeśli wszystkie tunery obsługują Unicable to od razu do Unicable rozdzielacz 4 wejściowy i ustawić tylko tunery na odpowiednie SCR, 

Pod konwerter spokojnie można podpiąć 2 tunery z Ubicable + 2 jedno głowicowe i koniec.  W  niewiele  wyższej  cenie kupi Unicable II ( z możliwością obsługi Unicable na 8 kanałów )  na 32 tunery. 

Trójnik to nie rozdzielacz TV SAT , łączy bezpośrednio prądowo tunery co nie jest dopuszczalne przy montażu ! Musi być koniecznie Power Pass . 

Edited by Ktosiu

W dniu 15.08.2019 o 18:34, Ktosiu napisał:

Multi switch i programator to tylko możliwość instalacji .  Bezzasadne wydaje się montować na tak prostej domowej instalacji na 4 tunery. 

Niestety konwerter co polecasz nie nadaje się do instalacji, ma za mało kanałów do obsługi wszystkich tunerów no chyba że tak jak piszesz użyje LEGACY do podłączenia tunerów jedno głowicowych co nie stanowi problemu.
Czyli montaż prosty przy antenie  

1 rozdzielacz dwu wejściowy  do na tunery z Unicable  do wejścia Unicable 

2 kable do LEGACY

Jeśli wszystkie tunery obsługują Unicable to od razu do Unicable rozdzielacz 4 wejściowy i ustawić tylko tunery na odpowiednie SCR, 

Pod konwerter spokojnie można podpiąć 2 tunery z Ubicable + 2 jedno głowicowe i koniec.  W  niewiele  wyższej  cenie kupi Unicable II ( z możliwością obsługi Unicable na 8 kanałów )  na 32 tunery. 

Trójnik to nie rozdzielacz TV SAT , łączy bezpośrednio prądowo tunery co nie jest dopuszczalne przy montażu ! Musi być koniecznie Power Pass . 

@Ktosiu Podaj przykładowy link do rodzielacza Power Pass bo nie mogę takiego znaleźć. 

Czy po wyborze tego konwetera co podałeś powyżej i rodzielaniu z niego sygnału trzeba ręcznie ustawić tunery? 

Pozdro

Przecież dałem przykład w linku wyżej. 

Tak ustawia się odpowiednio KAŻDY tuner biorąc pod uwagę ustawione domyślne czy zaprogramowane częstotliwości kanałów na konwerterze , jedna SCR  do tunera ( czy tez kilka przy FBC ) . 

W dniu 22.08.2019 o 01:44, Ktosiu napisał:

Przecież dałem przykład w linku wyżej. 

Tak ustawia się odpowiednio KAŻDY tuner biorąc pod uwagę ustawione domyślne czy zaprogramowane częstotliwości kanałów na konwerterze , jedna SCR  do tunera ( czy tez kilka przy FBC ) . 

@Ktosiu A nie ma jakiegoś prostszego rozwiązania bo ręczne ustawienia tunerów to trochę dla mnie czarna magia

Jak dla mnie SCR jest najprostsze .
Proste to tylko dwa kable do głowic i nie działa FBC  do tego następny kabel do tunera jak 2 głowicw to dwa kable + konwencjonalny konwerter 8 wejść i masz na 4 tunery dwu głowicowe .  

Chcesz mieć jeden kabel to dostosuj się do możliwości a nie tego co chcesz.  Innej możliwości po prostu nie masz poza multiswitch + głowica wide band  który będzie bardziej skomplikowany do ustawienia ale w działaniu identyczny jak konwerter  Unicable .  W sumie multiswitch to nic innego jak Unicable + diseqc . 😉