Jump to content
Na forum sat-4-all.com obowiązuje bezwzględny zakaz oferowania sharingu oraz umieszczania linków do treści łamiących prawa autorskie.
Sign in to follow this  
pablo21_1984

Czy można deszyfrować zaszyfrowane nagranie na Open ATV 6.2?

Recommended Posts

Witam wszystkich!

 

Mam taki problem. W trakcie nagrywania na dysk zewnętrzny pod portem USB 3.0 audycji z kanału na dekoderze Vu+ Uno 4K (głowica FBC DVB-S2X) wysypał mi się oscam w Open ATV 6.2. Przez co na dysk zrzuciło się nagranie z kanału zaszyfrowane i chciałbym je odszyfrować za pomocą karty jakiej używam w czytniku.

Czy można deszyfrować zaszyfrowane nagranie na Open ATV 6.2 w jakiś sposób przy użyciu karty w tle? Wiem że jest taka możliwość jeśli chodzi o moduł CAM CI/CI+ na VTi ale czy na Open ATV 6.2 też tak można? 😞 Próbowałem z dysku odtwarzać to zaszyfrowane nagranie na poprawionym już oscamie z kartą ale tylko odtwarza do momentu w którym posypał się oscam i nie było deszyfrowania z karty w dekoderze 😞

Z góry dzięki za pomoc 🙂

Share this post


Link to post
Share on other sites

Musisz mieć włączone zbieranie ecm'ów wraz z programem który chcesz nagrać. Jeżeli nie miałeś, to niczego nie zdeszyfrujesz.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czyli muszę w oscamie włączyć zbieranie ECM-ów ogólnie? Ale nie widzę takiej opcji u mnie w oscamie? Czy możesz mi pomóc i wkleić jak się nazywa ta opcja w oscamie bo widze kilka rzeczy związanych z ECM i EMM ale nic takiego jak "Save ECM" czy coś podobnego?

Share this post


Link to post
Share on other sites

To w enigmie znajdziesz.

 

Globalnie:

1.jpg

 

W opcjach timera dla konkretnego wydarzenia:

 

1-0-1-3391-3390-71-820000-0-0-0-20190815

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
Posted (edited)

W opcjach odtwarzacza plików klikasz na pliku menu> rozpocznij dekodowanie offline. I tworzy się plik z dopiskiem -decoded, a oscam jest bombardowany ecm'ami które deszyfruje.

 

Pisze non stop o openpli - nie wiem czy w ogóle w openatv jest możliwe dekodowanie offline.

 

Sterowniki dekodera muszą umożliwiać dekodowanie offline. Vu mi działało, na zgemmie h9 nie działa - brak dekodowania offline w sterownikach.

https://www.opena.tv/openatv-6-1-image-rueckmeldungen/35641-feature-request-record-scrambled-channel-decode-playing.html?langid=1

W 6.1 dekodowania nie było, tłumaczyli to, że ficzer jest closed source i brak źródeł od vu. Może coś się zmieniło od tamtego czasu, bo pli jakoś zrobili to po swojemu.

Edited by miku80

Share this post


Link to post
Share on other sites
Posted (edited)

ciekawe ...  myślałem, że to działa tylko w VTI ... deszyfracja jest 1:1 czyli jak materiał trwa 90 min to proces dekodowania też będzie trwał 90 min ? rozumiem też, że odbywa się to w momencie gdy odbiornik jest off...?

Edited by jones25

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie, proces dekodowania przynajmniej na karcie jest błyskawiczny. Testowałem na pli i vusolo2 + karta cp. Karta jest bombardowana zapytaniami co 2sekundy 🙂 - odbiornik może sobie chodzić. 

Nie wiem jak to działa z modułem czy vti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie mogę czegoś takiego sobie właczyć bo z tego co rozumiem dekoder będzie zgrywał materiał zaszyfrowany z kanałów na dysk i potem dopiero można skorzystać z deszyfrowania. U mnie wszystko się zgrywa w locie od razu zdeszyfrowane. Korzystam z dobrodziejstw głowicy Dual FBC DVB-S2X w moim Vu+ Uno 4K czyli wiele nagrywanych (od razu zdeszyfrowanych!) kanałów na raz czyli jak mam 2 niezależne sygnały z satki podłaczone do obu tunerów fizycznych A i B to w ramach plętli do pozostałych 6 wirtualnych tunerów i obracania się na kanałach z transponderów z tego samego pasma sat (górne i dolne polaryzacja H oraz górne i dolne polaryzacja V). Dolne pasmo sat polaryzacja V to aż 9 transponderów (NC+ i CP oraz Grupa TVN Discovery!) 🙂

Share this post


Link to post
Share on other sites

Przejrzałem u mnie w dekoderze Open ATV 6.2 i nie widzę takiej opcji z nagrywaniem ECM. Jak widać Open ATV 6.2 tego nie wspiera w tej wersji. Muszę pobrać chyba Open ATV 6.3 i sprawdzić czy tam coś takiego jest w nowej wersji. Ale Open ATV 6.3 to chyba jeszcze wypuszczają wersję Beta? 😞

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.