Jump to content
Na forum sat-4-all.com obowiązuje bezwzględny zakaz oferowania sharingu oraz umieszczania linków do treści łamiących prawa autorskie.
Sign in to follow this  
pablo21_1984

Czy można deszyfrować zaszyfrowane nagranie na Open ATV 6.2?

Recommended Posts

Witam wszystkich!

Mam taki problem. W trakcie nagrywania na dysk zewnętrzny pod portem USB 3.0 audycji z kanału na dekoderze Vu+ Uno 4K (głowica FBC DVB-S2X) wysypał mi się oscam w Open ATV 6.2. Przez co na dysk zrzuciło się nagranie z kanału zaszyfrowane i chciałbym je odszyfrować za pomocą karty jakiej używam w czytniku.

Czy można deszyfrować zaszyfrowane nagranie na Open ATV 6.2 w jakiś sposób przy użyciu karty w tle? Wiem że jest taka możliwość jeśli chodzi o moduł CAM CI/CI+ na VTi ale czy na Open ATV 6.2 też tak można? 😞 Próbowałem z dysku odtwarzać to zaszyfrowane nagranie na poprawionym już oscamie z kartą ale tylko odtwarza do momentu w którym posypał się oscam i nie było deszyfrowania z karty w dekoderze 😞

Z góry dzięki za pomoc 🙂

Musisz mieć włączone zbieranie ecm'ów wraz z programem który chcesz nagrać. Jeżeli nie miałeś, to niczego nie zdeszyfrujesz.

Czyli muszę w oscamie włączyć zbieranie ECM-ów ogólnie? Ale nie widzę takiej opcji u mnie w oscamie? Czy możesz mi pomóc i wkleić jak się nazywa ta opcja w oscamie bo widze kilka rzeczy związanych z ECM i EMM ale nic takiego jak "Save ECM" czy coś podobnego?

To w enigmie znajdziesz.

Globalnie:

1.jpg

W opcjach timera dla konkretnego wydarzenia:

1-0-1-3391-3390-71-820000-0-0-0-20190815

Posted (edited)

W opcjach odtwarzacza plików klikasz na pliku menu> rozpocznij dekodowanie offline. I tworzy się plik z dopiskiem -decoded, a oscam jest bombardowany ecm'ami które deszyfruje.

Pisze non stop o openpli - nie wiem czy w ogóle w openatv jest możliwe dekodowanie offline.

Sterowniki dekodera muszą umożliwiać dekodowanie offline. Vu mi działało, na zgemmie h9 nie działa - brak dekodowania offline w sterownikach.

https://www.opena.tv/openatv-6-1-image-rueckmeldungen/35641-feature-request-record-scrambled-channel-decode-playing.html?langid=1

W 6.1 dekodowania nie było, tłumaczyli to, że ficzer jest closed source i brak źródeł od vu. Może coś się zmieniło od tamtego czasu, bo pli jakoś zrobili to po swojemu.

Edited by miku80

Posted (edited)

ciekawe ...  myślałem, że to działa tylko w VTI ... deszyfracja jest 1:1 czyli jak materiał trwa 90 min to proces dekodowania też będzie trwał 90 min ? rozumiem też, że odbywa się to w momencie gdy odbiornik jest off...?

Edited by jones25

Nie, proces dekodowania przynajmniej na karcie jest błyskawiczny. Testowałem na pli i vusolo2 + karta cp. Karta jest bombardowana zapytaniami co 2sekundy 🙂 - odbiornik może sobie chodzić. 

Nie wiem jak to działa z modułem czy vti.

Nie mogę czegoś takiego sobie właczyć bo z tego co rozumiem dekoder będzie zgrywał materiał zaszyfrowany z kanałów na dysk i potem dopiero można skorzystać z deszyfrowania. U mnie wszystko się zgrywa w locie od razu zdeszyfrowane. Korzystam z dobrodziejstw głowicy Dual FBC DVB-S2X w moim Vu+ Uno 4K czyli wiele nagrywanych (od razu zdeszyfrowanych!) kanałów na raz czyli jak mam 2 niezależne sygnały z satki podłaczone do obu tunerów fizycznych A i B to w ramach plętli do pozostałych 6 wirtualnych tunerów i obracania się na kanałach z transponderów z tego samego pasma sat (górne i dolne polaryzacja H oraz górne i dolne polaryzacja V). Dolne pasmo sat polaryzacja V to aż 9 transponderów (NC+ i CP oraz Grupa TVN Discovery!) 🙂

Przejrzałem u mnie w dekoderze Open ATV 6.2 i nie widzę takiej opcji z nagrywaniem ECM. Jak widać Open ATV 6.2 tego nie wspiera w tej wersji. Muszę pobrać chyba Open ATV 6.3 i sprawdzić czy tam coś takiego jest w nowej wersji. Ale Open ATV 6.3 to chyba jeszcze wypuszczają wersję Beta? 😞