Jump to content
Na forum sat-4-all.com obowiązuje bezwzględny zakaz oferowania sharingu oraz umieszczania linków do treści łamiących prawa autorskie.
siwykn

Działający moduł do tv cccam?

Recommended Posts

Witam proszę o pomoc osoby które mają działający moduł cccam do tv.  Jest co prawda dużo tematów o tym tylko nigdzie nie ma konkretniej informacji czy działa to sensownie.  Rozważam wymianę mojego starego nboxa i zastanawiam się nad rezygnacją z dekodera na rzecz karty diablo cam lub czymś podobnym.  Jeśli uda się coś ustalić myślę że warto byłoby podpiąć temat.

Pozdrawiam

napisz wpierw jaki masz telewizor  , jesli masz z glowica dvb-s2 to lepiej uruchomic oscama prosto w telewizorze 

na co ja jeszcze nie mialem czasu trzeba skompilowac oscam ponoc jest dostepny toolchain dla LG i SAMSUNG zrobic roota i cos tam jeszcze poprawic 

ktos chetny do rozwiniecia tego tematu ? 

W dniu 22.08.2019 o 16:28, siwykn napisał:

Sam osobiście mam philips oled803 czyli tv z androidem.  Sa tam dwie głowice s2

to sprawdz w google jaki tam procesor jest bo od tego zaczac trzeba

ja u siebie to ja musze wpierw zrootowac LG pozniej bede myslal nad tym jak skompilowac/uruchomic oscam

To może przestań myśleć nad LG bo jeszcze nie spotkałem nic poza Samsungiem co by działało.  Nie powiem oscam działa bez problemu na LG ale samo działanie nie odkoduje obrazu i tu jest właśnie w tym problem. 

No chyba że masz jakieś aktualniejsze informacje to chętnie poznam. 

a po co mam myslec nad samsungiem jezeli mam LG ? 🙂

to bez znaczenia u mnie itak sie roota poki co nie da zrobic z tego co widze

oscam nie dekoduje obrazu (raczej nie potrafi odebrac ecm i poslac dcw do descramblera w telewizorze)  to dodatkowy problem poki co

Posted (edited)

Żaden moduł nie będzie działał tak jak tego oczelujesz na cccam.

Nadal nie rozumiem po co ludzie tak kombinują kup mały box na andku schowaj za TV i problem z głowy.

Zaczym moduł odpali ci cccam etc... juz dawno zasniesz 😄

Edited by zuchnet

W dniu 23.08.2019 o 22:35, zuchnet napisał:

Żaden moduł nie będzie działał tak jak tego oczelujesz na cccam. ...

Chciałbym w pełni korzystać z Android tv na jednym pilocie i wykorzystywać komendy głosowe, wyszykiwanie itp. Czyli nie ma raczej opcji żeby zrezygnować z dekodera zewnętrznego na rzecz tunera w tv?

Posted (edited)
W dniu 23.08.2019 o 21:42, Ktosiu napisał:

To może przestań myśleć nad LG bo jeszcze nie spotkałem nic poza Samsungiem co by działało.  Nie powiem oscam działa bez problemu na LG ale samo działanie nie odkoduje obrazu i tu jest właśnie w tym problem. 

No chyba że masz jakieś aktualniejsze informacje to chętnie poznam. 

tego oscama trzeba by poprawic pod LG , dokladniej z tego co sie orientowalem chodzi o obsluge dvbapi czyli odbior ecm i dosyl dcw oraz obsluge parsowanie pidow itd. (nie wiem na ile to jest trudne do zrobienia i czy mozna pominac czesc funkcji)

calosc jest do zrobienia pod warunkiem ze gdzies jest kod od drivera z LG przez ktory oprogramowanie komunikuje sie  z procesorem dvb

Edited by ath8-r

Śledzę na na bieżąco informacje odnośnie LG od liku lat  i cisza. 😞 Jedyne co działa to tylko  Diablo lub matrix Air  CI+.

Ponownie powtórzę, działa wszystko w oscam idealnie w logach , kompletnie zero problemów z czymkolwiek, problem jest z uzyskaniem końcowego odkodowanego obrazu na TV. Tutaj głównym problemem jest system i komunikacja z tunerem do którego po prostu nie ma dostępu kiedy potrzeba. 

Sterowniki LG są zamkniętymi i nie ma co nawet liczyć na dostęp do kodów źródłowych bez których tego nie zrobi, niestety reverse engineering nie sprawdza sie za bardzo w tym przypadku. 

Problem zawarty przez autora tematu można streścić w poniższym cytacie

W dniu 22.08.2019 o 10:51, siwykn napisał:

Witam proszę o pomoc osoby które mają działający moduł cccam do tv.

Z tematu zostały, mniej więcej,  usunięte lub edytowane wypowiedzi, które nie mają związku z konkretną odpowiedzią dla autora tematu.

Historia powstania oscam, metody kompilacji, problemy z dvb-api itd. raczej nie interesują autora tematu. Dla takich zagadnień, jeśli jest potrzeba, należy otworzyć nowy temat.

Jeśli ktoś ma konkretną informację dotyczącą problemu z tematu, to proszę ją podać.

Jeżeli nie ma takiej informacji, a tylko różne teorie, to takie wypowiedzi będą kasowane bez żadnych dodatkowych informacji.

Pozdrawiam,

julek

Czyli trzeba się pogodzić z zakupem dekodera:)

Szkoda ale trudno..... jeśli coś się zmieni to dajcie znać. 

Pozdro

Możesz sie pogodzić i pozbyć sie kilku euro, chyba na dzień dzisiejszy to TYLKO 11 euro  i zapłacić dotację. Dostaniesz dostęp do najnowszych softów . 

Osobiście to polecał bym jednak dekoder ,  w TV zostawić  tylko  jako dodatek w sumie zbędny jak się ma dekoder z dwoma tunerami a jak z FBC to już całkowicie zbędny . 

Tak tylko mam tv z androidem i chciałem w pełni korzystać z możliwości systemu,  wszystko w jednym pilocie,  asystent itp. Nic nie zrobię;) trzeba wrzucać do skarpety na jakiś vu+ 🙂