Jump to content
krychu71

Jak ustawić picon przy zmianie kanału w infinityHD-nbox ?

Recommended Posts

Witam,

Jak ustawić picon przy zmianie kanału w infinityHD-nbox jak na zdjęciu, nie mogę tego znaleźć w ustawieniach skórki ?

U mnie jest tylko numer i nazwa kanału 😞

infinityHD-nbox picon.jpg

Edited by krychu71

To co pokazałeś na screenie wyświetla plugin extendednumberzap i musisz go po prostu zainstalować.

Rozpakować plik .ipk możesz programem 7zip i folder NumberZapExt wrzucić przez ftp do katalogu \usr\lib\enigma2\python\Plugins\SystemPlugins\  lub wrzucić do katalogu tmp i zainstalować z pilota.

Bez znaczenia czy masz soft w nand czy na pendrive, ważne żeby było miejsce.

9 godzin temu, Adam napisał:

Rozpakować plik .ipk możesz programem 7zip i folder NumberZapExt wrzucić przez ftp do katalogu \usr\lib\enigma2\python\Plugins\SystemPlugins\  lub wrzucić do katalogu tmp i zainstalować z pilota.

Wrzuciłem przez FTP i w zakładce Pluginy tego nie ma ?

U mnie ten dodatek jest w menu/konfiguracja,musisz wejść w ustawienia tego pluginu i wskazać ścieżkę do lokalizacji pikon(usb,flash) i zapisać zmiany.

19 godzin temu, Adam napisał:

Wrzuciłem i nic nie ma tego pluginu ?

Zauważyłem że te pliki to tar.gz a te które już są w E2 pluginach to pyo ? Czy na pewno wystarczy tylko wrzucić w podaną lokalizację ?

22 minuty temu, krychu71 napisał:

Wrzuciłem i nic nie ma tego pluginu ?

Zauważyłem że te pliki to tar.gz a te które już są w E2 pluginach to pyo ? Czy na pewno wystarczy tylko wrzucić w podaną lokalizację ?

Ok zrobiłem zainstalowałem przez Dream-Explorer 🙂

Tylko nie wiem dlaczego pokazuje małe picon'y ?  A w ustawieniach pluginu nie ma wyboru wielkości ?

Małe i przezroczyste 😞

Edited by krychu71

7 godzin temu, marian123 napisał:

U mnie ten dodatek jest w menu/konfiguracja,musisz wejść w ustawienia tego pluginu i wskazać ścieżkę do lokalizacji pikon(usb,flash) i zapisać zmiany.

A jak zmienić żeby pokazywał duże picon'y 220x132 ?

W pluginie wskaż ścieżkę do pikon 220x132.Do skina też masz takie pikony(220x123)-to ścieżka będzie taka sama np.usb/picon(jak tych do skina).

2 minuty temu, marian123 napisał:

W pluginie wskaż ścieżkę do pikon 220x132.Do skina też masz takie pikony(220x123)-to ścieżka będzie taka sama np.usb/picon(jak tych do skina).

Mam tylko w tym rozmiarze 220x132 i tak mam ustawione i pokazuje mi małe picon'y może dlatego że są 32bit ?

To nie od tego zależy wielkość pikony czy jest 8 lub 32 bit tylko od rozmiaru.Możesz na próbę zrób folder np.picony i wrzucić tam pikonkę o wyższym rozmiarze 400x170(kilka sztuk) podaj nową ścieżkę w pluginie i zobaczysz jak to wygląda z wyższym rozmiarem picon.

1 godzinę temu, marian123 napisał:

To nie od tego zależy wielkość pikony czy jest 8 lub 32 bit tylko od rozmiaru.Możesz na próbę zrób folder np.picony i wrzucić tam pikonkę o wyższym rozmiarze 400x170(kilka sztuk) podaj nową ścieżkę w pluginie i zobaczysz jak to wygląda z wyższym rozmiarem picon.

400x170 wyświetla rozciągnięte, wrzuciłem 100x60 i tylko w tym roz wyświetla prawidłowo. w większym roz robi się taka obramówka przezroczysta 😞

Dziwne że nie można ustawić większego rozmiaru ?

Wcześniej miałem image Graterlia i tam fajnie pokazywało duży picon i tylko nr kanału...

1 minutę temu, marian123 napisał:

Może to zależeć o wersji pluginu w jaki sposób wyświetla pikony na tym pasku informacyjnym.

na pasku mam 220x132 32bit

Właśnie sprawdziłem i plugin wyświetla picony 100x60, najprościej będzie dodać ekran pluginu do skina i będzie ok.Wrzuć na jakiś upload skin.xml skina który używasz (jest w katalogu używanego skina w /usr/share/enigma2) to ci dodam ekran dla tego pluginu z piconami 220x132.

51 minut temu, Adam napisał:

Właśnie sprawdziłem i plugin wyświetla picony 100x60, najprościej będzie dodać ekran pluginu do skina i będzie ok.Wrzuć na jakiś upload skin.xml skina który używasz (jest w katalogu używanego skina w /usr/share/enigma2) to ci dodam ekran dla tego pluginu z piconami 220x132.

Kurczę w tym katalogu /usr/share/enigma2) nie ma skina ?

11 minut temu, Tata61 napisał:

/usr/local/share/enigma2

Ok 🙂

Ten plik skin.xml mam normalnie wyciągnąć przez kopiuj i wklej ?