Jump to content
Sign in to follow this  
leonblausport

VU+Ultimo 4k - jaki oscam, konfiguracja

Recommended Posts

Witam Posiadam powyzszy odbiornik Skonfigurowalem glowice zaistalowalem image OpenPli 7.2 Posiadam karte cameleon cyfry+ w gornym czytniku Karta occzwiscie z fedc jMoja prosba jaki potrzebuje oscam i konfiguracje i gdzie je umiescic Z gory bardzo dziekuje

Dostałeś informacje gdzie wrzucić jak widać nie czytasz.Nie lepiej zainstalować wtyczkę która zrobi wszystko za ciebie? myupdater plugin jej nazwa.

Podłączę się pod temat, gdyż mam te same problemy z Vu+ Uno 4K SE. Nie wiem co i jak ale od wczoraj zniknęły mi programy, karta utraciła uprawnienia (Cameleon) i nie chce ich przyjąć.
Do tej pory MyUpdater załatwiał sprawę, restart OSCAMA i wszystko wracało do normy.
Dodam, że korzystam ze splitera Clone+.

Cytat

Wtyczke ta znam zainstalowalem i sciagnalem conf oscam najnowzszy oscam i nic 

Sprawdzałeś uprawnienia na karcie? Moje znikły i może to jest przyczyną ?

Edited by pioro700

49 minut temu, leonblausport napisał:

Wtyczke ta znam zainstalowalem i sciagnalem conf oscam najnowzszy oscam i nic 

MyUpdater :

1.aktualizacja wtyczki

2.ustawienie wtyczki pod odpowiedni image

3.pobranie oscama

4.pobranie confi. dla oscama

5.uruchomienie oscama ( potem można dać restart gui )

i powinna karta działać.

możesz też pobrać oscam z feed tak jak ci napisał @julekjulek i też powinna karta świecić ( u mnie w duo4k świeci ) , a jeśli wrzucisz oscam do oscam-usr/bin to musisz nadać mu atrybuty .

2 minuty temu, leonblausport napisał:

A ta wtyczke idzie ustawic pod pkt hyperion 6.4

Nie , ale możesz zainstalować sobie TEGO Neoboota i korzystać z kilku image .

Da się.

Tylko po co ? W pluginach do Hyperion masz oscam w najnowszych wersjach z poprawkami do FEDC, CWPKKEY czy krokodyla. Ewentualnie listy kanałów możesz pobierać.

Bajkopisarzy nie słuchaj 😉

@zukon pytał czy  można ustawić MyUpdater pod Hyperion , a tego się nie da i to nie jest bajka 😉

Edited by grego76N

Sensownie może napisz po co dodatkowy program który dubluje funkcje już wbudowane w system ? 

Co tu jest niezrozumiałe z pluginem , plugin robi TO samo  tylko w całkowicie popieprzonych miejscach niż to robi Hyperion który ma  swój własny panel softcam  z obsługą  serwera i swoje własne katalogi. 

Oscam może używać dowolnego katalogu jaki sobie ktoś stworzy to tylko kwestia wpisów w linil komend przy starcie. Tak samo może znajdować się w różnych miejscach systemu a nie tylko  w katalogu z binarkami 

Zresztą, można wszystko ale potem to  problem użytkownika z ponowną konfiguracją a nie systemu. 

Patrząc na Hyperiona i porównując do innych systemów  co do instalacji najnowszych  oscam to w nim wystarczy TYLKO skopiować nową binarkę do katalogu i tyle. Potem tylko zmienić na nowy w panelu i działa.

Edited by Ktosiu

Na początku tego tematu chodziło o OpenPli i tam można ale nie trzeba używać jakiegoś pluginu bo są w menu ustawienia softcam i oscam do pobrania z feed też jest ( napisałem to w pierwszym swoim poście w tym temacie - "możesz też pobrać oscam z feed tak jak ci napisał @julekjulek i też powinna karta świecić " ) , podałem odpowiedzi na pytania o plugin MyUpdater bo po prostu @leonblausport o to pytał a ja mu odpowiedziałem , więc po co jakieś nie potrzebne komentarze tego nie wiem 😲, a co do Hyperiona to nie wiem jak i co tam jest bo go nie ma do Duo4K wiem tylko tyle że w MyUpdater nie ma ustawień pod ten image.

Pozdrawiam.

Ok Panowie w koncu ruszylo na hyperianie teraz chce jednak wrocic do OpenPli Mam jeszcze pytanko jaka rozdzielczosc wyrac w ustawieniach Mam teraz 720 ale nie bardzo

Dzieki wszystko ladnie dziala na openpli Chcialbym sie jeszcze zapytac gdzie znajduje sie folder na picony czy musze sam utwoe´rzyc np usr/picon i tam wrzucac a druga sprawa nie mam sygnalu na tvp hd tvp info hd 

15 minut temu, leonblausport napisał:

Chcialbym sie jeszcze zapytac gdzie znajduje sie folder na picony

/usr/share/enigma2/picon 

/media/usb/picon

/media/hdd/picon

i nie tylko... bo lokalizacja picon oraz ich   rodzaj zależy od  skina

4 godziny temu, leonblausport napisał:

Witam mam openpli 7.1 czyli jakie picony moge uzywac 

Przeczytaj dokładnie co wyżej napisał @Lucek - " ... oraz ich   rodzaj zależy od  skina "