Jump to content
Na forum sat-4-all.com obowiązuje bezwzględny zakaz oferowania sharingu oraz umieszczania linków do treści łamiących prawa autorskie.
Sign in to follow this  
Landaner

Parametr SNR wynik

Recommended Posts

Kupiłem nową czaszę 90 cm. Jaki macie parametr SNR ? 
Teraz mam SNR na poziomie 70 % 11,5 db  oraz AGC 98%. Na transporder  11488 H 27500 3/4 Hotbird 13E
To jest dobry wynik czy da się lepszy uzyskać ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Każdy tuner pokazuje inaczej nawet na tej samej antenie , to samo z oprogramowaniem  czyli innym zdaniem można sobie takie wyniki wsadzić gdzieś. 

 

To nie od anten zależy SNR , zapomniałeś o konwerterze a on w sumie mam kilka parametrów od których zależy dobry odbiór np zamocowanie na osi, skręcenie czy zamontowanie w ognisku. 

 

Moim zdaniem masz słabiutki, u mnie 85% na antenie 70 cm , a tym bardziej mieszkam w Anglii i mam słabszy sygnał niż w Polsce.  Widać że ustawiałeś wszystko na oko. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czy SNR jest słaby ? nie wiadomo. Żeby się dowiedzieć jak jest naprawdę trzeba zrobić pomiar dobrym miernikiem. Jak napisał kol. wyżej jeśli sprawdzasz to na tunerze to nie jest zbyt miarodajne, bo jak postawisz obok siebie dziesięć tunerów to każdy będzie pokazywał co innego. Jeśli nie tnie ci obrazu zwłaszcza na kanałach HD to znaczy że jest wystarczający. Zwłaszcza jeśli chodzi  o kanały TVN z transpondera 11508 który jest bardziej wymagający jeśli chodzi o ustawienia anteny i skręt konwertera jak pozostałe transpondery.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na dobry miernik nie ma szans bo zakup takiego miernika nie jest opłacalny. Był problem właśnie z TVN ale teraz jest ok. Spróbuję jeszcze lepiej ustawić antenę za pomocą miernika tunera. Jakby się udało uzyskać SNR na poziomie 85% to było by super 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kup sobie dowolny analogowy miernik ( sat finder ) za 20 zł na allegro i w miarę poprawnie dopiero ustawisz antenę, potem konwerter na skręt.  Często niewłaściwe skręcenie konwertera jest powodem braku kanałów albo brakiem odbioru z transponderów. 

 Miernik w tunerze ma za duża zwłokę na ustawianie na oko.  Możesz użyć tez aplikacji do obsługi tunera, łatwiej czasami w telefonie działa wskaźnik odbioru niż w tunerze.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.