Jump to content
Na forum sat-4-all.com obowiązuje bezwzględny zakaz oferowania sharingu oraz umieszczania linków do treści łamiących prawa autorskie.
kala-x

Conwerter jaki?

Recommended Posts

Witam. Nie znalazłem konkretnego tematu więc napisałem🙂. Padł mi konwerter i chciał bym zapytać czym się sugerować podczas zakupu. Wyczytałem że polecane są 
Optikum, Inwerto. Mam na myśli też takie które nie są firmowe ale mają mniejszy współczynnik szumów i większe wzmocnienie db. Co na dzień dzisiejszy polecacie?

Przyszłościowo to najlepiej zastanów się nad kupnem konwertera Unicable I albo II . Dobór zależy tylko od tego ile tunerów planujesz używać i czy będą miały też FBC. 

Mam 2 anteny z konwektorami twin i 3 tunery podłączone do nich. W Zgemmie H9s2 mam podwójną głowicę. Przy tej konfiguracji wystarcza mi to co jest😉

/mieszkam w bloku/ Zależy mi na kupnie dobrego konwertera. 

Dzisiaj przyszła Zgemma H9s2 4k😀, Dreambox 7080, i staruszek IpBox 910. Na pewno za jakiś czas, jak Vu lub Dreambox wypuści coś ciekawego to kupię i wymienię  IPBox 910🙂

Posted (edited)

Czyli minimum 3 kable wypuszczone, jest co podłączyć. Każdy nowy tuner to albo likwidacja starego albo przełączanie sie pomiędzy tunerami lub następne kable. 

Przy Unicable II masz już tylko 2 kable na całą instalacje z dwoma antenami i możliwość podpięcia przynajmniej 24 tunerów na jednym kablu, taki Vu czy Dreambox ma po 8 możliwych do użycia  tunerów. 

Nawet Zgemma przy dwóch tunerach wymaga dwóch kabli , przy Unicable wystarczy jeden kabel do tunera albo dwa na każdą antenę co masz i działają obydwie na raz.   

System antenowy z droższym już multiswitchem + konwertery wide band może już łączyć nawet 2 i więcej anten, wszystko na jednym tylko kablu. 

Edited by Ktosiu

Na razie nie będę robił dodatkowych kosztów, i unicable są stosunkowo droższe, Będzie nowy box,będę myślał🙂

Jednego nie zrozumiałem, dlaczego dwie anteny na Hot Birda a nie jedna na Hot Birda a druga na Astrę ? 

Posted (edited)
9 godzin temu, Ktosiu napisał:

Jednego nie zrozumiałem, dlaczego dwie anteny na Hot Birda a nie jedna na Hot Birda a druga na Astrę ? 

W trzech pokojach, na 3 tunerach jest nc+

Edited by kala-x

Wyżucasz jedną antenę i konwerter unikable II i masz wszystko co do tej pory a nawet więcej, możliwości są dużo większe.

Posted (edited)

Zaczynacie mnie przekonywać do unicable😉. Ale, kable z jednej anteny do drugiej i odwrotnie są za krótkie żeby podpiąć. Jak powinna wyglądać ta instalacja. /mam 4 kable na zewnątrz/Poproszę o konfigurację z linkami do sprzętu. Chyba czeka mnie kawał roboty😉

Edited by kala-x

Na a 3 tunery wystarczyło mieć jedną antenę i konwerter quad  . 😉 

Jak masz dwie anteny wystarczy tylko dokupić 3 diseqc i spiąć anteny ustawione na hotbird i astrę , kable masz .   

Unicable też można na każdą z anten , wpiąć w diseqc  i skonfigurować tunery  😉 

Dzięki Panowie za porady i wszelkie sugestie.🙂 

Pozdrawiam.