Jump to content
Na forum sat-4-all.com obowiązuje bezwzględny zakaz oferowania sharingu oraz umieszczania linków do treści łamiących prawa autorskie.
Sign in to follow this  
saub

Zgemma H9 - poważna wada

Recommended Posts

cześć, te tunery mają poważną wadę o której niestety nie wiedziałem przed zakupem. Przy odtwarzaniu MKV ze ścieżką dźwiękową PCM po chwili dźwięk kompletnie rozjeżdża się z audio i już nie da się oglądać

zgłosiłem ten problem już jakiś czas tutaj https://github.com/zgemma-star/meta-zgemma/issues/50

ale może to wada samego procesora albo innego układu bo ten dekoder to nie nowość a poprawki nie widać

jak masz ten materiał który Ci się rozjeżdża to wrzuć go tutaj, albo daj link to się sprawdzi. Problemem jest na pewno sama ścieżka dźwiękowa. 

Ja nie potrafię zrozumieć, że tak wydajny sprzęt na skromnej wtyczce enigmalight obraz się zatrzymuje. To jakiś nowy wynalazek że procesor jest nie do końca obsłużony. Gdzie można zgłosić i i czekać na poprawki 500 zł wydane a tu takie niespodzianki? Na pewno to nie do końca dobrze obsługiwany procesor Procesor Hi3798MV200 

Edited by boba42
H9 Combo

Zawsze miałem problemy z mkv na enigmie zwłaszcza z tymi dużymi np ripy z DVD czy BL od 4 do 50 Gb , to  nie tylko problem Zgemmy ale i trafia się na Vu+ .  

Pozostaje box albo odtworzyć w TV.   Tuner naprawdę nawet nie wiem jak wypasiony może mieć z odtwarzaniem problemy. 

Ten sam film MKV odtwarza się poprawnie i audio jest idealnie z synchronizowane na starym dekoderze Golden Media 990 też z Enigma2.

U drugiego kolegi na zgemma h2s też działa dobrze i jeszcze na Vu Zero sprawdane było i też działa.

Na H9 każdy MKV z ścieżka PCM odtwarza się źle. Oby nie był to problem procesora czy innego hardware bo jeśli tak to kaplica.

Odać już nie moge bo czas miną, a sprzedawca na gwarancje nie chce przyjąć bo mi pisze, że to cecha produktu więc nie podlega gwarancji.

Mój plik jest dość duży wiec nie mam jak go tu umieścić, ale to poszukam jakiegoś sampla z ścieżką PCM w internecie

Edited by saub

ja na zgemmie H9 Twin sprawdziłem sobie dzisiaj dwa pliki mkv z 30 fps i 60 fps z audio AAC i śmigało bez problemu. Z PCM nic nie posiadam, więc nie sprawdzę.

Procesory hisilicon domyślnie korzystają z odtwarzacza/playera od hisilicon - nie gstreamera czy ffmpeg.

Player hisilicon dostarcza huawei bodaj z sdk i jest on closed source - więc nikt ze społeczności go nie poprawi.

Sprawdź po przełączeniu playera na ffmpeg lub gstreamer, na nich pewnie ruszy jak rusza na dekoderach mips/sh4 które domyślnie korzystają z gstreamera:

https://forums.openpli.org/topic/41198-serviceapp-gstplayer-and-exteplayer3/

Z AAC i AC3 też nie mam problemu. Tylko ten PCM. Poszukam w sieci jakiegoś przykładowego pliku. Choć już szukałem i ciężko znaleźć normalne źródło w sensie nie torrenty, ale jeszcze poszukam.

Testuje drugi tydzień ten model i niestety nie wszystkie pliki video w formacie wmv odtwarza i to niezależnie od zainstalowanego softu. Ten procesor, inaczej - softy do tego procesora  na dzień dzisiejszy są nie dopracowane. Na VU pod VTI działają. To moje subiektywne odczucia amatorskiego używania tego sprzętu. Na koniec dodam, że za te cenę ma też duuuużo plusów. Jest szybki, dobra karta WI-FI, możliwość w obudowie założenia dysku np SDD, do sypialni prawie dobry.

Godzinę temu, tomek6680 napisał:

@boba42

Jakim odtwarzaczem testujesz te filmy ?

Różnymi, może wszystkich nie znam? Testowane na OATV 6.3: OPLI 7.2 Alternatywnymi np od @zdzisław22, nawet otwarzaczem z IPTVplayer i na dwóch libmediach - możesz coś polecić? Sprawdzę chętnie.