Jump to content
Na forum sat-4-all.com obowiązuje bezwzględny zakaz oferowania sharingu oraz umieszczania linków do treści łamiących prawa autorskie.
gt82

diseqc 8 czy da sie podzielić na dwa tunery

Recommended Posts

Witam.Obecnie mam dwa tunery każdy z nich ma osobny kabelek na HB.jeden dodatkowo ma podpiętego mltifocusa z ośmioma pozycjami przez diseqc..czy dałoby się te osiem pozycji podzielić na dwa tunery..na pewno nie będą wykorzystywane jednocześnie.Jeden korzysta z tunera B sam HB a drugi w tym czasie ma możliwość poskakania po orbicie na tynerze A-i na odwrót ...

Musiałbyś taki ręczny przełączniki kupić.

Podłączyć do wyjścia z diseqc i rozdzielić na dwa dekodery.

Ręcznie przełączać na który dekoder ma iść sygnał.

Tylko jak to zadziała w połączeniu z diseqc to musisz sam spróbować.

Opis:

Najprostszy ręczny przełącznik sygnału z 2 źródeł (anten satelitarnych) dla jednego odbiornika lub z jednej anteny na dwa dekodery (np. nc+ i CP). Może też służyć do przełączania sygnału pomiędzy anteną DVB-T a kablówką.

13266.jpg

https://hollex.pl/przelacznik-reczny-signal-p-660.html

Edited by tweed

Jak konwertery mają przynajmniej po dwa wyjścia to podepnij po prostu drugi diseqc .

Chyba najtańsza opcja, wymienić przynajmniej na dwu wyjściowe konwertery. 

Przełącznik odpada bo diseqc siedzi za anteną 4m nad ziemią..

Nie wiem czy to taki tani sposób wymienić 8 konwerterów na podwójne 🙂

A  gdyby zastosować zwykły trójnik??Przecież tak jak pisałem napewno dwa tuner na raz nie będą korzystać z diseqc..Mogę też Tuner B ustawić na nieskonfigurowany naprzemiennie...

Trójnik odpada, możesz spieprzyć tunery.  Użyj przełącznika co poleca kolega wyżej.  Chyba nie  zrozumiałeś, przełącznik masz w DOMU i z niego rozdzielasz na tunery kable.

Wystarczy też rozdzielacz antenowy z power pass , jeden tuner zawsze bedzie głównym , drugi powinien być wyłączony albo mieć wyłączone w tym czasie napięcie konwertera jak i ustawianie polaryzacji i 22 kHz.

W sumie można tez zastosować dodatkowy  diseqc multiprotokołowy  ( programowalny ) przy antenie przełączający kable ale to już wyższa szkoła jazdy z konfiguracją. 

Można tez użyć przełącznik  diseqc 16x2  ( na 8 satelit) ale należało by mieć minimum konwertery z dwoma wyjściami .

Jakie w końcu masz te konwertery zamontowane ?  Jeden przynajmniej masz dwu wyjściowy ten na HB. 

Edited by Ktosiu

Kolego wiem o co ci chodziło juz w wersji bez obrazka.nie rób ze mnie ułomnego...

Mam trzy tunery.jeden sam hb i tak ma zostać.drugi hb + diseqc.trzeci hb i druga glowica pusta.konwetrer na hb x4,pozostale single.w tym sęk że antena wisi wysoko i z tamtad z diseqc kable rozchodza się we wszystkie strony świata..

Teraz musiałbym przeciąć kabel przy tunerze z diseqc i z tamtąd pociągnąć kabel do drugiego.robi się pajeczynka.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

To jak masz dekodery na linux - E2  to można zrobić stream kanałów z jednego dekodera na drugi po sieci lan / wifi.

Czyli w jednym dekoderze dwugłowicowym podłączasz na stałe antenę z Hotbird oraz tą 8 konwenterami.

Następnie na dodatkowych dekoderach na E2 ściągasz listę kanałów z głównego dekodera. Plugin Remote Channel Stream Converter.

I sobie oglądasz na drugim dekoderze kanały z pierwszego dekodera gdzie masz podłączoną antenę z diseqc 8 x 1.

Nie musisz do drugiego dekodera podłączać wcale anteny sat z diseqc 8 x 1.

Nic nie musisz przepinać kombinować i tak dalej.

Tu masz opis https://www.megauydu.com/threads/remote-channel-stream-converter-plugin.22317/

Tu zaś film:

Edited by tweed

Ok.w sumie ma być to sporadycznie używane.jak wrócę to sprobuje.zobacze czy nie będzie cięć.tuner główny to solo2 a drugi uno 4kse..dam znać jak to chodzi :) dzięki.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Dopiero wróciłem.Na szybko zrobiłem test na UHD.kanały działają bez cięć ale długo się wlączają i nie za każdym razem odpalaja..Jutro jeszcze popatrze.Ale na takie sporadyczne oglądanie wystarczy..Może głównym zrobić 4kse wtedy do streamingu będą tylko zwykłe kanały dla solo2...Ale to w ciepły dzień bo rusztowanie trzeba stawiać aby kable przepiąć przy antenie 🙂 

Dzięki za pomoc.Pozdrawiam