Jump to content
Na forum sat-4-all.com obowiązuje bezwzględny zakaz oferowania sharingu oraz umieszczania linków do treści łamiących prawa autorskie.
laurier07

[ROZWIĄZANY]VU+ Solo SE - zawiesza się przy wyłączaniu

Recommended Posts

Witam.

Na pokładzie VU+ Solo SE zainstalowane VTi+ 13.

Od jakiegoś czasu nie da się dekodera "głęboko" wyłączyć. Objawia się to zawieszeniem podczas shutdownu. Nie za bardzo wiem co może być powodem.

Zauważyłem też że będąc we wtyczkach i chcąc zainstalować/rozinstalowac jakieś pluginy (typu MediaPortal) nie mogę tego zrobić gdyż pojawia się informacja że nie mam miejsca na dysku i operacji nie da się wykonać. Niestety nie wiem jak odinstalowuje się pakiety przez putty, więc gdyby ktoś mógł pomóc byłbym wdzięczny. Być może problem z wyłączaniem dekoderu jest ściśle powiązany z brakiem miejsca na dekoderze. 

Dziękuję za jakąkolwiek pomoc. 

3 godziny temu, laurier07 napisał:

Zauważyłem też że będąc we wtyczkach i chcąc zainstalować/rozinstalowac jakieś pluginy (typu MediaPortal) nie mogę tego zrobić gdyż pojawia się informacja że nie mam miejsca na dysku i operacji nie da się wykonać.

Brakuje miejsca na dysku, czy raczej w pamięci typu flash?

Wystarczy zmienić system na nowszy, wiele problemów zostało poprawione. 

Zwykle to problem niekoniecznie z brakiem miejsca ale i zainstalowanych pluginów a czasami używanej skórki. 

Odinstalować można tak samo jak zainstalować tylko ... odwrotnie czyli odznaczając. 

Edited by Ktosiu

5 godzin temu, Ktosiu napisał:

Wystarczy zmienić system na nowszy, wiele problemów zostało poprawione. 

Zwykle to problem niekoniecznie z brakiem miejsca ale i zainstalowanych pluginów a czasami używanej skórki. 

Odinstalować można tak samo jak zainstalować tylko ... odwrotnie czyli odznaczając. 

no właśnie, problem w tym, że nie da się uruchomić zarządzania etycznymi z powodu braku pamięci Flash, dlatego jedyne wyjście do deinstalacja przez putty, a zapomniałem jak się to robili.

W ostateczności, zainstaluje VTi 14, jednak na ta chwilę wolałbym spróbować naprawić aktualny system. Mam sporo swoich konfigow których ustawienie zajęło mi sporo czasu. 

Myślę, że najprościej w kolegi przypadku będzie usunąć wchodząc pod niebieski /Vti Narzędzia Systemu /Deinstaltor Ipk i usunąć co się chce,tylko z głową co się usuwa.

Ręcznie też bez problemu zrobi miejsce,  przecież wystarczy tylko skasować skórki niepotrzebne i picoiny przez ftp, pewnie z 10-30 Mb do odzyskania na spokojnie. 

Przez FTP jest prościej i szybciej, ale prawdopodobnie nie zna lokalizacji skąd usunąć a to co podałem nie musi znać. 

9 godzin temu, janek66 napisał:

prawdopodobnie nie zna lokalizacji skąd usunąć

To napisz jakie to lokalizacje,może się przydać innym ,mi również.

3 godziny temu, janek66 napisał:

Czy kolega coś próbował robić np. to co podpowiedziałem wcześniej lub po FTP np.w totalcommandr w usr/lib/enigma2/python/Plugins/Extensions lub przy większej ilości skinów usr/share/enigma2 lub z pilota we wtyczkach /zarządzaj rozszerzeniami tylko w tym wypadku zaznaczyć kasuj te które są zaznaczone i które chce się usunąć lub może jest coś do usunięcia w media/usb 

Dziękuję bardzo. Udało się .. Dekoder wyłącza się już bez problemu. Kluczem okazał się brak pamięci. Po usunięciu wtyczki MediaPortal przez FTP zgodnie z zaleceniem @Janek66 dekoder wyłącza się już bez problemu.

Dziękuję wszystkim którzy pomagali.

Problem ROZWIĄZANY. Jeśli są jakiekolwiek wątpliwości, pytania proszę o założenie nowego tematu. Wszelkie uzasadnione reklamacje/pretensje/sugestie/rady przyjmuje ekipa forum.

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.