Jump to content
Na forum sat-4-all.com obowiązuje bezwzględny zakaz oferowania sharingu oraz umieszczania linków do treści łamiących prawa autorskie.
Vill

Dekodery Zgemma - jaki model wybrać

Recommended Posts

Witam

Przymierzam się do zakupu nowego dekodera 4k. W oko wpadły mi dekodery Zgemma (ze względu na cenę).

Wcześniej używałem Dreambox (500s, 500HD), Nbox (BSLA, BSKA), Sagemcom UHD88. Przyszedł czas na przesiadkę na 4k.

Zastanawiam się nad modelem H9 COMBO (lub ewentualnie H9.2S)

Na dekoderze będzie zainstalowane OpenPLi, oscam (do obsługi karty), E2iPlayer, program do aktualizacji polskich list kanałów i nic więcej.

Z dekoderem będzie współpracować RaspberryPi 3B (LibreELEC+KODI) do streamowania kanałów na stary TV (max 1080p).

Czego oczekuje od dekodera:

- stabilność (nie ma prawa się zawieszać / łapać green screeny z byle powodu / samoczynnie się restartować)

- szybkość działania (nie może dostawać zadyszki podczas oglądania kanału 4k i jednoczesnego streamu 1080p po sieci lub nagrywania na hdd innego kanału)

- obsługa konwertera unicable (wg opisu obsługuje, tylko pytanie jak i czy są problemy)

Jakie są wasze doświadczenia z tymi boxami, ewentualnie co możecie polecić w rozsądnej cenie?

Zgemmy nie mają FCC więc tylko  2 tunery w unicable. 

Z tym nie ma prawa się zawieszać przesadziłeś naprawdę bo to zależy tylko od dystrybucji jaką użyjesz więc to twój problem go rozwiązać  jak się będzie zawieszał. 

powiem z mojej strony zastanow sie nad Zgemma H7S ma najwiecej w stosunku do ceny.

Unikabel na dwoch glowicach dziala dobrze, choc za dlugo tego nie testowalem mam go od okolo miesiaca.

12 minut temu, gizmo1954 napisał:

powiem z mojej strony zastanow sie nad Zgemma H7S ma najwiecej w stosunku do ceny.

Unikabel na dwoch glowicach dziala dobrze, choc za dlugo tego nie testowalem mam go od okolo miesiaca.

a czy unicable na 2 glowicach w zgemma H9xx nie dziala jak powinien ?

A dlaczego ma nie działać ? Unicable to obsługa wielu tunerów, ile kanałów konwertera  wykorzysta tuner to tylko zależy od głowicy czy jest zwykła czy FCC.

8 godzin temu, Ktosiu napisał:

Zgemmy nie mają FCC więc tylko  2 tunery w unicable. 

Z tym nie ma prawa się zawieszać przesadziłeś naprawdę bo to zależy tylko od dystrybucji jaką użyjesz więc to twój problem go rozwiązać  jak się będzie zawieszał. 

to jaka konfiguracja do domu po unicable na 4 dekodery? co proponujesz 🙂 ? myślę o dwóch z podwójną głowicą.

Ten h7s jakoś do mnie przemawia:

- procesor broadcom

- USB 3.0

- 1GBit Ethernet

- wbudowany dysk 2,5"

- 3 głowice

Teraz pytanie, nic nie pisze przy nim o fbc więc rozumiem, że głowice są zwykłe i na unicable (po podłączeniu obu głowic) bedzie widział 4 tunery (na jednej głowicy dwa) czy dwie głowice i 2 tunery (po jedym na głowicę)?

Edited by Vill

Unikabel w polaczeniu z Zgemma ktore maja normalne glowice DVB-S2X za duzo nie daje poza tym za cala instalacja opierac sie moze

dla dwoch satelit na tylko jednym kablu.

W przykladzie H7S i unikabel beda dwie glowice po dwie satki na kazdej zreszta w konfiguracji zwyklej z diseq tak samo

tylko ze z diseq do kazdej glowicy w jednym tunerze czy nastepnym musi isc ekstra kabel od konwerterow przez diseq

czyli ile glowic w tunerze czy tunerach tyle disequ i konwertery quatro czy nawet okto.

Unikabel zalatwia to jednym gwintem w konwerterze i jednym kablem ktory po drodze do tunerow rozdzielamy

odpowiednim rozdzielaczem nie wiem za 20 zlotych

Godzinę temu, gizmo1954 napisał:

Unikabel w polaczeniu z Zgemma ktore maja normalne glowice DVB-S2X za duzo nie daje poza tym za cala instalacja opierac sie moze

dla dwoch satelit na tylko jednym kablu.

W przykladzie H7S i unikabel beda dwie glowice po dwie satki na kazdej zreszta w konfiguracji zwyklej z diseq tak samo

tylko ze z diseq do kazdej glowicy w jednym tunerze czy nastepnym musi isc ekstra kabel od konwerterow przez diseq

czyli ile glowic w tunerze czy tunerach tyle disequ i konwertery quatro czy nawet okto.

Unikabel zalatwia to jednym gwintem w konwerterze i jednym kablem ktory po drodze do tunerow rozdzielamy

odpowiednim rozdzielaczem nie wiem za 20 zlotych

ok

wiesz co dla mnie te 2 niezalezne glowice w zgemma h9 w zupelnosci wystarczaja jedna do ogladania na telewizorze a druga do dosylania streamu

jak mialem te 8 czy 7 virtualnych w vu+ 4k to nie wiedzialem co mam z nimi zrobic

Edited by ath8-r

Witam. To ja może podłącze się pod pytanie. Używam obecnie dekoder Ferguson Ariva 120 combo. Chciałem przesiądź się na coś lepszego. Mam do wyboru albo Zegmma H2 albo 40 zł droższa H5 . Z tego co czytałem w H5 jest lepszy procesor. Pytanko czy będzie zauważalna różnica działaniu przełączaniu kanałów ?.

12 minut temu, miku80 napisał:

Musisz się określić jaki dokładnie model. Czy H2.x czy H2 bez kropki i X.

H5 oraz h5. to model 750mhz z drugim logicznym rdzeniem (w świecie pc to się nazywa hyperthreading) i obsługą hevc do 1080p - cała seria nazywa się h5

H2. to model 750mhz z drugim logicznym rdzeniem (w świecie pc to się nazywa hyperthreading) bez obsługi hevc - cała seria nazywa się h3

H2 to model 750mhz bez dodatkowego rdzenia bez obsług hevc - stary dziadek, najwolniejszy model - cała seria nazywa się star h1

Tak zamotane nazewnictwo ma air digital. Serii h1 już bym nie brał, wolne i ciepłe. Różnica między h3 a h5 to jedyne obsługa hevc. Żaden kanał w PL nie nadaje w hevc poniżej 4k bo operatorzy nie wymienili każdemu abonentowi dekoderów (potężne $$ na utylizacje starych i zakup nowych)

Jakie masz środki? H9.2H z wysyłką do PL 380zł: https://www.amazon.co.uk/Zedo-DVB-S2X-Satellite-Receiver-300Mbps/dp/B07RWQ178G/

Dzięki kolego. Wszystko mi wyjaśniłeś.  No właśnie nie chcę za dużo wydawać bo to drugi dekoder więc mniej tam oglądam.

No właśnie chciałem kupić i widzę że to H1 więc odpuszczę 

https://www.amazon.de/gp/product/B010FAAGGW/ref=ox_sc_act_title_1?smid=A3EXEABII8D743&psc=1

witam

nie chce zakladac nowego tematu wiec, jesli mozna, tu zapytam

posrednio dotyczy wyboru tunera

padl mi nbox, kupilem szybko h9.2s

ale juz mnie zaczal denerwowac

pytanie

jak ustawic zegar na wyswietlaczu ?

dzieki

Edited by hefi

H9 combo twin już mają , na przyszłość polecam je do kupienia. Nowszy h10 to prawie to samo tylko więcej ram i dysk w środku.

Musisz się określić jaki dokładnie model. Czy H2.x czy H2 bez kropki i X.
H5 oraz h5. to model 750mhz z drugim logicznym rdzeniem (w świecie pc to się nazywa hyperthreading) i obsługą hevc do 1080p - cała seria nazywa się h5
H2. to model 750mhz z drugim logicznym rdzeniem (w świecie pc to się nazywa hyperthreading) bez obsługi hevc - cała seria nazywa się h3
H2 to model 750mhz bez dodatkowego rdzenia bez obsług hevc - stary dziadek, najwolniejszy model - cała seria nazywa się star h1

Tak zamotane nazewnictwo ma air digital. Serii h1 już bym nie brał, wolne i ciepłe. Różnica między h3 a h5 to jedyne obsługa hevc. Żaden kanał w PL nie nadaje w hevc poniżej 4k bo operatorzy nie wymienili każdemu abonentowi dekoderów (potężne $$ na utylizacje starych i zakup nowych)

Jakie masz środki? H9.2H z wysyłką do PL 380zł: https://www.amazon.co.uk/Zedo-DVB-S2X-Satellite-Receiver-300Mbps/dp/B07RWQ178G/
Dziękuję kolego jeszcze raz za wytłumaczenie . Dzisiaj zamówiłem H5 z Amazon za 240 zł i myślę że taki mi wystarczy , chyba odczuje różnice przesiadają się z fargusona 120 combo

Wysłane z mojego Pixel 2 XL przy użyciu Tapatalka