Jump to content
Na forum sat-4-all.com obowiązuje bezwzględny zakaz oferowania sharingu oraz umieszczania linków do treści łamiących prawa autorskie.
zenobi

Głowica FBC - instalacja unicable na HB i Astrę - jak?

Recommended Posts

Witam

Jak powinna wyglądać poprawna instalacja jednokablowa dwu konwerterów na HotBird i Astrę aby w pełni wykorzystać głowicę FBC?

Dwa konwertery wideband + multiswitch to trochę duży koszt.

Edited by zenobi

W dniu 12.11.2019 o 23:00, zenobi napisał:

Witam

Jak powinna wyglądać poprawna instalacja jednokablowa dwu konwerterów na HotBird i Astrę aby w pełni wykorzystać głowicę FBC?

Dwa konwertery wideband + multiswitch to trochę duży koszt.

Witam 

tez chce ogarnac taka instalacje i obawiam sie ze na dzien dzisiejszy inaczej sie nie da niestety 

Pozdrawiam 

Kwestia jaki się ma dekoder 😉 Na przykładzie VU Ultimo 4K

Można zamontować dwa konwentery Unicable w zezie.

Następnie podpiąć jeden kabel do wejścia A tunera - Hotbird + C - D - E

Drugi zaś podpiąć do wejścia B tunera - Astra + F - G - H

Odpowiednio skonfigurować.

Dwa konwentery Wide Band i multiswitch Unicable II i lecisz jednym kablem 😉

https://www.dmtrade.pl/p7452,zestaw-multiswitch-gt-dmts1t-2x-konwerter-wide-band-gt-wb1.html

use2.jpg

https://allegro.pl/oferta/multiswitch-inverto-wideband-idlu-uwt110-cuo1o-32p-7521615593

167a643441ea80fc83e281f4bbe4

Edited by tweed

Ewentualnie do przykładu pierwszego użyć diseqc i jest jeden kabel, niestety działa tylko jeden satelita. 

Jeszce opcja z combinerem i zaprogramowanymi odpowiednio konwerterami umocable. 

@tweed  na pierwszą fotkę, wersja multiswitch, trzeba wywalić około 1000 plnów. Na drugiej fotce, wersja wideband, niewiele mniej. Dlatego pytam czy nie ma innych rozwiązań.

@Ktosiu tuner to uno4K z modułem C+.   -> "Combiner" - co to jest? Możesz rozwinąć?

Czy taki układ zadziała.

2x konwerter UNICABLE QUAD+ TWIN INVERTO. Jeden konwerter skierowany na HOTBIRD, drugi na ASTRĘ. Wyjścia z konwerterów (tkz. złoty wtyk) poprzez kabel do dwóch rozgałęźników 2 wyjściowych INVERTO UNICABLE splitter. Z jednego splittera mam dwa wyjścia i prowadzę  dwa kable do  dwóch dekoderów Vu SOLO 4K. Wpinam jeden kabel do jednego Vu solo4k ,drugi kabel do drugiego dekodera. Z drugim  splitterem robie tak samo. Czyli do dekoderów, które mają po dwie głowice FBC dochodzi sygnał jeden z HOTBIRD, drugi z ASTRY. Czy to będzie działać?

Odpowiedz jest prosta

konwerter unicable - splitter ( rozdzielacz np. na 2 wyjścia)  jeden prowadzisz do wejscia  A  tunerka 1 drugi kabel z tego splittera do wejścia A tunera 2  i analogicznie dla drugiego satelity (wejście B tunera 1 i 2 ) pamiętając o poprawnej konfiguracji głowic w tunerze 1 i 2 u mnie tak śmiga a konwertery zakupiłem  na wyrost jeden obsługuje 24 częstotliwości jak bym chciał podłączyć jeszcze jakieś tunery  ale myślę ze streaming po całym domostwie wystarcza .

Jeden konwerter musi być przeprogramowany by działać w parze z drugim przy instalacji jedno kablowej jeśli planujesz zmianę. 

Jeśli  robisz na dwa kable to nie problem bo wystarczy rozdziel sygnał tylko na inne tunery i podpiąć do wejść tunera, potem tylko konfiguracja kazdej głowicy pod satelitę.  

Do czego ten TWIN INVERTO ? 

Edited by Ktosiu

Godzinę temu, Ktosiu napisał:

Do czego ten TWIN INVERTO ? 

Te Inverto mają jedno wyjście SCR i dwa legacy - czyli twin.

Wien , mam taki sam tylko + było brak w nazwie , potraktowałem + jako 2 unicable PLUS twin czyli 3 konwertery 😛

W sumie wypadnie po  2 scr na każdą satelitę, jak chcesz więcej to zmień konwertery bo w tej konfiguracji zawsze masz tylko dostępne 4 tunery.

Edited by Ktosiu