Jump to content
Na forum sat-4-all.com obowiązuje bezwzględny zakaz oferowania sharingu oraz umieszczania linków do treści łamiących prawa autorskie.
kjacek

prośba o pomoc - ZGEMMA H9.2S (2018 nowa wersja ZGEMMA H9.2S Linux OS Enigma2 DVB-S2X + DVB-S2X podwójny tuner z WiFi wewnętrznym)

Recommended Posts

Witam, kupiłem ZGEMMA H9.2S (2018 nowa wersja ZGEMMA H9.2S Linux OS Enigma2 cyfrowy odbiornik satelitarny 4K UHD DVB-S2X + DVB-S2X podwójny tuner z WiFi wewnętrznym) https://pl.aliexpress.com/item/32958645608.html

Proszę o pomoc.

1. Mam NC+ i 2 dekodery w domu. Jeden dekoder padł. Karta cameleon jest w głównym tunerze. Chodziło to po oscam. Chciałbym odtworzyć układ na nowym dekoderze. Może nawet być ten badziewny OS, który jest zainstalowany. 

Ale nie wiem skąd wziąć oscam do tego tunera.  Sorki, dawno tego nie robiłem... Nie wiem jak szukać...

Configi zrobię sam (chyba :-)).

2. Teraz eksperymenty:

Chciałbym zrobić multiboota. Znalazłem opis, ale nie jestem pewien, czy to opis właściwy (brakuje obrazków, nie wiem, czy wszystko jest aktualne:

Kolejny etap to 'Instalujemy we flashu image OpenNFR': 

Tu już dla mnie zima... Bo nie wiem nic np: 'oprogramowanie z uploadu', czyli jakie? Bo obrazków brak...

26 minut temu, Ktosiu napisał:

Najpierw to łaskawie poinformuj jaki masz system. 

Przepraszam... Open ATV 6.2. Taki przyszedł z boxem. Nawet nie wiem, jak wgrać inny. Bawiłem się w to kilka lat temu. Zupełna lama. 

Czytam, ale dużo tego i często brakuje mi wiedzy lub brak głębiej obrazków wyjaśniających. No i nie mam możliwości przysiąść na kilka godzin i rozpoznać sprawy. Samo życie ;-). 

39 minut temu, MikiQ napisał:

Wejdź w ustawienia tam jest opcja wydania nowego image. Wcześniej wejdź w opcję wyłączania/restart i zobacz czy masz tam multiboot. Jak masz masz to po wyborze instalacji nowego image zapyta gdzie to chcesz zainstalować.

Dziękuję. Nie ma mnie w domu, ale wczoraj sprawdzałem, nie kojarzę opcji multiboot. 

Sprawdzę jeszcze, ale co w przypadku, gdy nie ma tam opcji multiboot? 

A gdyby jednak była (w co wątpię) to gdzie mam instalować? 

4 godziny temu, marian123 napisał:

Gdy nie masz opcji multiboota to pobierasz go z feeda.

Eeee... What do you mean?

Znaczy nie wiem co masz na myśli... 

Do mnie na obecnym poziomie trzeba bardziej łopatologicznie. Nie znam źródła... 

W menu włączania/restartu nie ma opcji multiboota. 

Czy mam wpisać coś lub zmienić coś w źródłach skąd pobierane są pakiety? 

Nigdzie nie znalazłem niczego, co pokazywało by multiboot... 

@kjacek nie szuka się żadnych linków, tylko z pilota wchodzisz we wtyczki i dajesz zielony na pilocie i pobiera się i instaluje

Edited by rafejo

Znowu trochę bliżej. Już wydawało mi się, że prawie jestem.

Wtyczek pełno ale żadna nie ma w nazwie nic co by przypominało multiboot... 

Nie wiem co mam zainstalować. Gdzie ten multiboot? 

No to już nikt za Ciebie nie wyszuka, może mieć nazwę openmultiboot 

24 minuty temu, Ktosiu napisał:

Open MultiBoot i jego pochodne nie działa właściwie  z nowymi Zgemmami !

By działał bez problemu multiboot najlepiej zainstalować EGAMI we flash i przez niego wgrywać inne obrazy na USB. 

Zrób kopie obecnego, flash EGAMI i potem wgraj do multiboota

Dziękuję bardzo. 

1. Rozumiem, że kopię obecnego robię na USB FAT32, takim starym do 4GB? 

2. EGAMI znajdę tu wyżej. 

3. Flash robię z takiego samego pena FAT32, gdzie mam tylko nierozpakowany zip z image EGAMI. Wyłączam tuner z zasilania, pen w USB, trzymając wciśnięty przycisk Reset włączam zasilanie przyciskiem z tyłu. Trzymam tak Reset aż wyświetlacz zacznie mrygać. Czekam na zakończenie flasha. 

Proszę o weryfikację tej procedury. 

Co do flash-owania to pendrive format fat32,soft rozpakowujesz musi być folder egami-ważne byś nie instalował(pobrał) softu od innego modelu przenosisz na pendrive i dalej tak jak piszesz.

Sformatowałem pena do ext3. Sprawdziłem system plików w menu boxa. Widziałem info o odmontowaniu, sprawdzeniu systemu plików i ponownym zamontowaniu podczas operacji sprawdzania systemu plików. 

W ustawieniach zaawansowanych wskazuję pena jako miejsce do robienia kopii image. 

Ale... Gdy chcę zrobić kopię image, to mam do wyboru tylko pamięć wewnętrzną systemu. 

Nie widzę nigdzie opcji montowania pena jako hdd. 

Może mam to zrobić z ssh? Nie pamiętam komend co prawda, ale poczytam w sieci i man'ie o ile jest tam jakiś. 

Próbowałem poza tym zrobić upgrade do najnowszej wersji 6.3 ale image źle się ściągnął. No cóż, zobaczymy jutro po pracy. 

Dziękuję wszystkim za pomoc i liczę na ciąg dalszy ;-). 

Dzięki Wam mam EGAMI. Ten oryginalny soft był moim zdaniem skaszaniony. Teraz jest lepiej. 

Mam multiboota. I kolejne pytania. Jak instalować inne image na penie? Jak się korzysta z tego multiboota? 

Ale to za chwilę. Najpierw muszę zobaczyć jak ten EGAMI działa.