Jump to content
Na forum sat-4-all.com obowiązuje bezwzględny zakaz oferowania sharingu oraz umieszczania linków do treści łamiących prawa autorskie.
Sign in to follow this  
thoughtful

Brak możliwości odbioru sygnału.

Recommended Posts

Witam,

Posiadam mieszkanie w 5 piętrowym bloku (blok 8 letni) ale niestety od strony północnej. Jest możliwość montażu anteny ale brak sygnału ze względu na warunki. Jest dostęp tylko do tv kablowej. Czy jest sens poruszyć temat we wspólnocie mieszkaniowej aby uzyskać dostęp do sygnału tv-sat? Chodzi mi o to czy wspólnota może iść w zaparte i powiedzieć nie ma i nie będzie. Czy to regulują jakiekolwiek przepisy, że mam prawo ubiegać się o dostęp do sygnału tv-sat. Posiadam moduł CI jednego z operatorów tv-sat i chciałbym mieć dostęp do kanałów których nie ma w kablówce ani DVB-T.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wspólnota ma obowiązek zapewnić takowy dostęp jeśli nie jesteś w stanie sam wykonać takiej instalacji .i jej nie zapewnia.  W sumie to ograniczony obowiązek i nie musi go wykonać. 

Np nie mogą nie udzielić pozwolenia na założenie anteny na dachu. 

http://rozporzadzeniebudynkowe.pl/artykuly/piec-kabli-do-kazdego-mieszkania/

Przepis obowiązuje wyłącznie dla nowych mieszkań dokładniej tych po 2013 budowanych , ale nie ma problemu by wystąpić z wnioskiem o podniesienie do standardów zgodnych z przepisami unii europejskiej. 

Spróbować możesz . 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dodam jeszcze że w Polsce odbyło się kilka spraw sądowych związanych z wydanym zakazem montażu anten przez administratora i wszystkie sprawy zostały rozstrzygnięte na korzyść lokatorów. Nie ma znaczenia kiedy budynek był wybudowany.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zgadza się, własnie dzięki takiemu rozporządzeniu i wytycznym Unii administracja nie jest w stanie uniemożliwić montażu własnej anteny jeśli nie zapewnia ona przynajmniej dostępu do podstawowych dwóch satelitów. Jeśli nadal się nie zgadza na montaż we własnym zakresie  to jest zobowiązana zapienić taki dostęp.  😉 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dzięki panowie za konkretne odpowiedzi. Teraz pozostaje zgłosić się do wspólnoty i poruszyć temat. Tak jak napisałem wyżej - problem nie jest w tym że zabraniają montażu anteny na własnym balkonie, a w tym, że w tej lokalizacji (na tej stronie budynku) nie możliwości odbioru sygnału z hotbirda, nie mówiąc już o innych typu astra 19E itp. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

No tak nie masz możliwości odbioru bo coś zasłania, ale nie masz też możliwości montażu na dachu bloku bez pozwolenia. 

W sumie łatwiej pociągnąć ten dodatkowy kabel niż się użerać i prosić o instalację antenową SAT nową , pytać możesz.  Dach to w sumie najbezpieczniejsze miejsce montażu anteny , no Chyba że masz naprawdę pecha i zasłania wszystko wieżowiec i cały blok jest w cieniu. 😕 

 😛 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.