Jump to content
Na forum sat-4-all.com obowiązuje bezwzględny zakaz oferowania sharingu oraz umieszczania linków do treści łamiących prawa autorskie.
Sign in to follow this  
rakud29

openatv kopia

Recommended Posts

witam 

bardzo prosze orade mam openatv 6.3 jak zrobic kopie calego softu tak zeby wgrac w drugi taki sam tuner i miec od razu wszystko poustawiane tak jak w 1 

27 minut temu, rakud29 napisał:

witam 

bardzo prosze orade mam openatv 6.3 jak zrobic kopie calego softu tak zeby wgrac w drugi taki sam tuner i miec od razu wszystko poustawiane tak jak w 1 

Podlacz pendriva do usb potem menu/ustawienia/zarzadzanie oprogramowaniem/kopia zapasowa obrazu.Zaznaczasz (wewnetrzny flash:open atv 6.3.Pozniej ukarze ci sie wybor 1.Kopia zapasowa w miejscu docelowym:/media /hdd i czekasz kilka minut az sie zrobi kopia.Pozniej na penie bedziesz mial folder images.wchodzisz w i bedzie tam obraz.Wypakowujesz go i kopiujesz folder vuplus na pena i gotowe.

Tylko ze na Zgemma z OATv robienie Backupa konczy sie komunikatem o bledzie, jednakze sam Backup jest ok! ale brakuje po

prostu jednego pliku ktory plugin Backupa nie generuje. Tak jest na obu moich Zgemma

Edited by gizmo1954

@thoughtful to pytanie czy stwierdzenie? napisalem ze backup jest OK! brakuje tylko jednego pliku ktory dodam teraz mozna wziac z gotowego Image.

zaspokaja twoje watpliwosci?

Kopia jest dobra odtworzyć ją można w zależności od tunera  z recovery albo pod system, z pena działa jak sobie skopiujesz brakujący plik z jakiejkolwiek instalki.

1 godzinę temu, gizmo1954 napisał:

@thoughtful to pytanie czy stwierdzenie? napisalem ze backup jest OK! brakuje tylko jednego pliku ktory dodam teraz mozna wziac z gotowego Image.

zaspokaja twoje watpliwosci?

Mógłbyś napisać jakim błędem się kończy jeśli to nie tajemnica. 🙂

Poza tym czy wystarczy zrobić backup do obrazu .img tylko pierwszego czyli:

Cytat

/dev/mmcblk0

?

bo są jeszcze:

Cytat

/dev/mmcblk0boot1

/dev/mmcblk0boot0

Edited by thoughtful

@thoughtful nie wiem o czym piszesz! Piszemy o Zgemma i OATv w Image tym pod niebieskim jest funkcja zrobienia kompletnego backupa Image!

w prozedurze tej wybierasz gdzie ewentualnie ma ten Backup wyladowac (HDD / USB), wybierasz potwierdzasz i sie Backup robi!

Masz ty wogule jakas Zgemme ze dokladnie chcesz wiedziec? przecierz to nie jest jakas tajemnica z robieniem tego Backupa.

Zrobilem wlasnie Backupa na H7S i ku mojemu zdumieniu zrobil poprawnego bez bledu!

Zrobilem wiec jeszcze na H9 Twin i tutaj nadal jest blad ktory tak wyglada

Feler.jpg

Pewnie mu chodzi o robienie backapu wszystkich partycji np na H9 combo/twin , tez nie mam pojęcia jak to ma się do tematu do robienia kopi skoro temat jest jak zrobić jedną kopię a nie wszystkich partycji. 

Potrzeba to się robi kopię aktualnego systemu, nie ważne gdzie i na jakiej partycji się znajdują jego pliki , tak samo nie ważne jest gdzie i na jaką partycję zostaną  potem zainstalowane pliki backapu . 

56 minut temu, gizmo1954 napisał:

@thoughtful nie wiem o czym piszesz! Piszemy o Zgemma i OATv w Image tym pod niebieskim jest funkcja zrobienia kompletnego backupa Image!

w prozedurze tej wybierasz gdzie ewentualnie ma ten Backup wyladowac (HDD / USB), wybierasz potwierdzasz i sie Backup robi!

Masz ty wogule jakas Zgemme ze dokladnie chcesz wiedziec? przecierz to nie jest jakas tajemnica z robieniem tego Backupa.

Zrobilem wlasnie Backupa na H7S i ku mojemu zdumieniu zrobil poprawnego bez bledu!

Zrobilem wiec jeszcze na H9 Twin i tutaj nadal jest blad ktory tak wyglada

Już wyjaśniam - czytając pytanie (pierwszy post) chodzi o to jak zrobić backup całego systemu - nie jest napisane jaką metodą i nie jest napisane że to musi być zrobione z menu dekodera. W związku z tym skoro jakieś tam narzędzie (plugin) uruchamiane z pilota wywala błędy zapytałem o innym sposób wykonania backupu bezpośrednio z terminala wskazując jakie volumeny są dostępne bezpośrednio z poziomu systemu i pytając jak wykonać backup do jednego pliku z takim rozszerzeniem żeby można było pózniej załadować z pendriva tą samą metodą co normalne image. Nie jest napisane że to musi być jakaś funkcja pod niebieskim i nie używaj "!" jeżeli nie wiesz do czego służą - bo wygląda to jakbyś się spinał nie wiadomo o co. 🙂

Edited by thoughtful

Nie wywala żadnych błędów tylko sygnalizuje błąd  co nie jest problemem.  Jak widać wypowiadasz sie w temacie o którym kompletnie nie masz pojęcia o co chodzi. 

Co do reszty jak nie zrobisz  czy pluginem czy w terminalu , zobaczysz komunikat błędu bo to błąd związany z systemem a nie pakowania archiwum czy związany z innego typu problemem. 

Zresztą  zrobienie w terminalu i plugin to ta sama linia poleceń. 

Nie widzę byś przynajmniej podał jak ma to zrobić , poza stwarzaniem problemu w temacie nic nie wnosisz. 

Do @thoughtful, tyle się opisał  ale zapomniał podać jak zrobić kopię w konsoli./ ssh /  lini komend itp     

Tak przy okazji dodałem że sytuacja z komunikatem o błędzie jest też w konsoli . Czyli nic nowego nie wymyślił by.  Poczekamy a to sami naprawią .   

Swoją droga nie wiedziałem że już poprawiono dla h7 

Jakbyś umiał czytać ze zrozumieniem, to byś zauważył, że zadałem przy okazji pytanie na temat, które sektory flasha wymagają backupu aby taki backup się odtworzył poprawnie po załadowaniu z pendrive ale ty jak zwykle nie ogarniasz i na swój sposób interpretujesz wymyślając przy tym głupoty, że ja coś zapomniałem itp.

Edited by thoughtful

W dniu 11.01.2020 o 05:02, thoughtful napisał:

Jakbyś umiał czytać ze zrozumieniem, to byś zauważył, że zadałem przy okazji pytanie na temat, które sektory flasha wymagają backupu aby taki backup się odtworzył poprawnie po załadowaniu z pendrive ale ty jak zwykle nie ogarniasz i na swój sposób interpretujesz wymyślając przy tym głupoty, że ja coś zapomniałem itp.

Nie rozumie po cholerę to wiedzieć zwykłemu użytkownikowi. Ma specjalnie sprawdzać jaki są do zapisu ? Po to ma odpowiednie narzędzia czy pluginy by je używać a nie utrudniać sobie życie .

Wiesz jak robione są normalne backapy zwykle? Pewnie nie . 

Kopiowany jest cały katalog główny do katalogu tymczasowego  i robiona kopia. Od właściwego rozpakowania są inne i już gotowe pliki instalki zawarte w systemie czy też program bootloadera.

Do odtworzenia backapu wystarczy mieć tylko jeden plik z kopią katalogu głównego binarkę albo spakowany tar.

Tak przy okazji w Zgemmie jest do ogarnięcia 23 partycje w ram i flash.

Nadal nie widać byś  pomógł i podał jak ma to zrobić.

Edited by Ktosiu

4 godziny temu, Ktosiu napisał:

Nie rozumie po cholerę to wiedzieć zwykłemu użytkownikowi. Ma specjalnie sprawdzać jaki są do zapisu ?

Chociażby po to żeby w jakiś inny alternatywny sposób wykonać backup jak twoje cudowne pluginy nie działają. 🙂 Zrozumiał czy dalej nie ogarniasz? W takim razie zadam inaczej pytanie - co robisz w przypadku jeżeli plugin z jakiegoś powodu nie działa poprawnie?

Edited by thoughtful

A dlaczego ma nie działać skoro 99% systemów ma wbudowany menedżer kopii  zapasowej  konfiguracji i kopii ?  Zastanów się nim napiszesz coś bez sensu.  

To czekam aż odpowiesz i zapodasz jak to w prosty sposób ktoś kto ma zerowe pojęcie ma sobie w konsoli spakować system do instalki tym twoim alternatywnym sposobem .   

Jakbyś nie udawał, to byś zauważył, że o to pytałem. Skoro nie wiesz, to trzeba było tak od razu napisać. W związku z tym sam sobie ogarnę skrypt w wolnym czasie.