Jump to content
Na forum sat-4-all.com obowiązuje bezwzględny zakaz oferowania sharingu oraz umieszczania linków do treści łamiących prawa autorskie.
Duck Dodgers

IPTV cięcie transmisji i ew. VPN?

Recommended Posts

Panowie.

Pytanie, co do list IPTV jakie są oferowane na wielu stronach, czy też aukcjach internetowych.

Jakiś czas temu miałem dłuższy wyjazd i się w taką listę zaopatrzyłem, ale jedynie, co się dało to oglądać na komórce, bo na PC i TV za pomocą programu SMART IPTV było straszne cięcie pomimo dobrej prędkości internetu. Otrzymałem informację, że jest to wina mojego sprzętu, bo u nich ok i nikt nie narzeka.

Wpadłem wczoraj na jeden temat gdzie ludzie zaczęli opisywać, że mają takie same problem od danych "dostawców" i jest to po prostu wina po ich stronie ze względu na przeciążenie, dużej ilości użytkowników itd.

Pytanie...

Ktoś napisał, że jak zaczął stosować VPN to się poprawiło i mu nie tnie.

Jest wstanie to ktoś z własnego doświadczenia zweryfikować, czy jest to jakiś cud nie pokryty niczym?

- na zdrowy rozum obciążenie to niezależnie gdzie i jak będzie, ale...

Udało mi się dorwać "dostawcę" od którego po raz pierwszy mi nic nie tnie, czy net ma 40Mbps, czy 60Mbps i korzystam jeszcze z youtube, bo miałem takie przypadki, że przy 65Mbps cięło, a jak otwierałem nawet stronę www to już całkowicie klękało.

Jestem zdziwiony i bardzo nie rozumiem, ale miałem z wczoraj plik, który ciął niemiłosiernie.

Zainstalowałem jedno dniową wer. VPN - CyberGhost 7 - po włączeniu i wyszukaniu jakiegoś IP z Warszawy plik działa bez zacięć 🙂

- myślałem, że przypadek, coś działa lepiej, bo pewnie mniej ludzi siedzi, ale nie...

Po wyłączeniu VPN i zresetowaniu połączenia, aby było z przed zmiany, plik zacina i nie działa.

Ponowne odpalenie VPN i znowu działa płynnie.

Idźmy dalej jak to się ma przy np. routerach?

W tym momencie mam włączony komputer i z niego włączyłem, ale chciałbym, aby to mi robiło od razu na routerze jest taka możliwość?

- rozumiem, że obecnie z podstawy włączenia na komputerze to działa już na całą sieć, ale co jak wyłączę, czy to IP się nie zmieni, które nastawił VPN

EDIT:

Napisałem do jednego z dostawców i otrzymałem taką informację:

Ponieważ większość dostawców blokuje telewizje iptv, dlatego przy użyciu vpn Panu za działało.

🙂

Edited by Duck Dodgers

16 minut temu, zdzislaw22 napisał:

A nie możesz zwiększyć bufor w narzędziu, które używasz, albo zmienić narzędzie na takie z buforowaniem?

Na PC próbowałem różnych programów, ale efekt ten sam - cięcie, buforowanie.

Przy TV zwiększałem Buffer Size, ale nic to nie dało poza parę sek. dłuższym oglądaniem i potem i tak się to kończyło zwisem 🙂

Mam też porównanie z zagranicznego serwisu, że na PC jak i TV bardzo szybko się kanały ładują i nie ma buforowania.

- mówimy oczywiście o opcji bez używania VPN 🙂

To już wolał bym zrezygnować z takiej IPTV dla której na każdy kanał przy przełączaniu trzeba  używać wiget 😕  

Fakt dla mnie to czarna magia 🙂

- najlepsze rozwiązanie byłoby typu plug and play 🙂

Mniej więcej znam temat i ew. rozwiązanie, ale czy to już się będzie w jakimś stopniu kalkulować finansowo to już inna bajka.

Póki, co mam dojście do listy, która nie ma problemów, a jak kiedyś mi się trafi, że będzie miała takie same dolegliwości to rozwiązaniem będzie VPN.

Dzięki Panowie za pomoc i na kierunkowanie.

Pozdrawiam i spokojnego wieczoru życzę 🙂

Panowie o czym w wygolę piszecie jakie vpny itd.

Wszystko działa tip top na boxie e2 najlepiej z image opartym na OE-A; najpewniej macie błędy na konwersji listy ustawionym playerze itp. ; za małym transferze jak cos zabiera go

Może te listy co testujecie sa oparte na extrem panel te wyłączyli jakiś czas temu było o tym głośno 

Nie znam się na plikach IPTV, aż tak bardzo, ale jedno, co widzę to lista skonstruowana w ten sposób źle u mnie działa:

#EXTINF:-1 tvg-id="hbo2.pl" tvg-name="HBO 2 FHD PL" tvg-logo="xxxxxx" group-title="Poland",HBO 2 FHD PL
http://panels4u.com:8080/live/xxxxxxxx/1234.m3u8

- a już lista z takim wpisie ładuje się bez zacięć nawet i przy prędkości 25Mbps:

#EXTINF:-1 tvg-id="hbo2.pl" tvg-name="HBO 2 FHD PL" tvg-logo="xxxxxx" group-title="Poland",HBO 2 FHD PL
http://fo.trillada.com:8080/xxxxxx/xxxxxx/1234