Jump to content
Na forum sat-4-all.com obowiązuje bezwzględny zakaz oferowania sharingu oraz umieszczania linków do treści łamiących prawa autorskie.
Sign in to follow this  
FAQ

1530 - Moje Boje z Mediasatem by Yaro

Recommended Posts

Moje Boje z Mediasatem.

Byc moze, moje doswiadczenia komus sie prydadza, moze tez nie – ale wszystko ponizej opisane probowalem na swoim Pionku-1530, to wsio zostalo sprawdzone i jest calkowicie bezpieczne dla tunerow Mediasat. Wiec jesli cos Ci poszlo nie tak lub jesli cos spaprales – to miales pecha, a moze po prostu byles nie uwazny lub niewystarczajaca cierpliwy. Tak czy siak, nie biore zadnej odpowiedzialnosci za jakiekolwiek mozliwe uszkodzenia tunerow, chociaz najwiekszym “uszkodzeniem” w ciagu moich eksperymentow bylo tylko ze pozbylem sie listy kanalow w tunku . Tuner jednak ZAWSZE pozostal zywy i z powodzeniem przyjmowal nastepujace wgrywanie listy kanalow jakimkolwiek ze znanych sposobow.

…A wiec o co mi to chodzilo??? A, tak, o starych dobrych tzw. “mydelniczkach”, jak ich zwykle nazywaja, chociaz moim zdaniem majac w sobie firmware od Dynamita i DeemonRu nie naleza juz do tunerow na ktorych oglada sie tylko to na co pozwala oplacony pakiet od tego czy innego operatora )). Ba nawet Philipsy juz moga to, o czym sie z rok tomu ani nie mazylo…

Ostatnio zaciekawila mnie sprawa wgrywania listy kanalow do 1530. Komus moze ten temat sie wydaje za prosty i nie ciekawy, wiec dalej ci panowie moga nie kontynuowac, tak sobie zaoszczedza czas I nerwy, nie czytajac wypowiedzi jakiegos tam laika. A wiec mnia ciekawilo, jak wgrac liste kanalow do Pionka 1530 – ale nie korzystajac z JTAGa czy Pionero (gdzie potrzeba rezymu serwisowego z “dl lo” na wyswietlaczu, a ja jestem leniwy I nie chcialo mi sie po raz kolejny tego przeprowadzac ))). Ba nawet nie chcialem juz skorzystac z bAAAAAArdzo dobrego programiku MEDIACOM autorstwa DeemonRu (jemu sie naleza wyrazy szacunku, to ale super-mega-mozg, jesli zdazyl rozgryzc i SHL-crypt ze skaczacymi PIDami !!!.. a na kolei Don’t Panic ze swoim kodowaniem, I nie tylko to ))). Wiec I MediaCom pozostawilem w spokoju, chociaz z nim wgrywac liste to na prawde zabawa dla dzieci, a glownie – nie trzeba zadnego wsadu do Eeproma I zawrocania sobie mozgow jak go spreparowac zgodnie z nowostworzona lista kanalow. Ale co mi sie nie podobalo w ogole gdy zabieralem sie do wgrywania kanalow – to ze trzeba bylo stale odlaczac tuner, ciagnac go do kompa, podlaczac go ponownie kablami i az po tomu zajmowac sie wlasciwie wgrywaniem tego spisu kanalow!!! Brrrrrr…No I zdecydowalem sie sprobowac wrescie wpisac kanaly przez karte serwisowa (DUZE DZIEKI teraz naleza sie ROMANOWI - Romlid, on mi podeslal scalaki potrzebnej pojemnosci, niestety tutaj gdzie mieszkam nie moglem ich kupic, a nawet nie chciali ode mnie przyjac zamowienie; oraz podziekowania WYNALAZCOM tego karteczkowego sposobu). Ale wrocmy sie do naszych baranow…czyli do naszych tunkow ))).

Program ServiceCard mialem juz dawno, chyba od czasu pierwszej wersji public OpenFirmware, juz nie pamietam…Nie mialem tylko potrzebnych scalakow, a jak ich zdobylem to od razu sprobowalem, no I chcialbym podzielic sie doswiadczeniem, co, jak I czemu. Musze sie przyznac ze tak I nie zdazylem skorzystac z programu ServiceCard – chyba mam krzywe rece lub jestem dla niego za cienki, nie wiem – ale dla mnie pozostalo zagadka, jak z tym programem pracowac. Tak czy siak, zrobilem troche po swojemu – jak polecono wgralem wsad do PICa (pozniej sprobowalem to samo z Funka – wyniki byly te same), a wsad do Eepromu 24c512 wgralem starym dobrym IC Prog-em przez JDM-programator, I sprobowalem odczytac karte na tunku. Od razu calkiem prawidlowo odczytalem liste kanalow ze wszystkimi potrzebnymi sekcjami, czyli EMU I TSETTING. OK, pomyslalem sobie, jesli odczytalo sie dobrze – to mialoby sie tez I zapisac w tuner tak samo bezproblemowo :-) Ale sie mylilem (((…Chociaz odczyt przebiegal niby OK, bo takie byly komunikaty w ciagu zgrywania zawartosci listy kanalow I wszystkich innych sekcij na karte, jednak po wgraniu w tuner zawartosci, ktora zczytalem na karte, na ekranie zobaczylem jedynie jakies nie zrozumiale krzaki…A po wylaczeniu tunka z sieci I ponownym jego wlaczeniu okazalo sie, ze zgubilem liste kanalow (((. OK, wiec cala procedure od nowa – I znow to samo. Po jakims czasie, gdy juz mialem tego dosyc, troche porozmyslalem I doszedlem do pewnego wniosku. Mozliwie, w ciagu zapisu na kartu cos idzie nie tak jak trzeba, I jesli zapisuje na karte np. sekcje EMU, a juz mam w tej samej karcie spis kanalow, to wyglada na to ze ta ostatnia psuje albo przepisuje spis kanalow, psujac go, po czemu jest on juz do niczego. Sprawdzilem czy ma to pod soba jakies podstawy, I zrobilem inaczej, tzn. zapisalem na jedna karte spis kanalow (byla to PIC-karta, czyli stara zielonka z wsadem serwisowym w procesorze), a na inna karte, tym razem na Funke z Eepromem 24c64 (!!!), zgralem z tunera zawartosc sekcji EMU (I bylem zdziwiony gdy zawartosc ta SPOKOJNIE sie wgrala na 24c64 calkowicie poprawnie, sadzac po komunikatam w trakcie zgrywania), no I wszsystko to po kolei zapchnalem do innego tunera, nie wierzac ze cos z tego bedzie, przynajmniej nie za bardzo mi sie w to wierzylo. Jednak wszystko przebieglo OK, zgrali sie wszystkie potrzebne sekcje, I od razu po ich wgraniu moglem ogladac tunerek z nowym spisem kanalow I swiezym EMU . Domyslam ze rowniez, iz mozna to samo bylo zrobic I jedna zielonka, po kolei zapisujac na nia spis kanalow I zgrywajac go na inny tuner, po tomu zapisujac sekcje EMU i zgrywajac ja na inny tuner, I jesli trzeba – to I TSETTINGS tez.

Zapomnialem dodac ze Eepromy w oboch kartach serwisowych NIE BYLI SPREPAROWANE zadnym sposobem – po prostu wzialem ich I wykorzystalem jak byli )))

I nie trzeba bylo rowniez wgrywac oddzielnie tak niezbednego w niektorych innych sytuacjach wsadu do Eeproma 24c16/24c32/24c64 (to ten co jest wewnatrz tunera, I nie ma nic wspolnego z Eepromami w kartach serwisowych) – to mi sie tez szczegolnie spodobalo )))

To wsio…Wnioskowalem po tych zabiegach ze nie ma sytuacji bez wyjscia. Jesli sie chce – to wyjscie sie znajdzie ))) I to bylo na pewno nie jedyne z nich, ale mnie wystarczylo, a jesli ktos ma ochote jeszcze podlubac w tunku – witam I zapraszam )))

Opisek ten typu “dla blondynki” pojawil sie jedynie dla tych ludzi, ktorzy nie za bardzo chca, lub nie wiedza, lub nie dysponuja czasem aby sie dlubac w czyms takim. Jesli komus sie on nie podoba – to moze go nie czytac w ogole, nie obrazam sie I nie zabieram sie obrazac ))) A jesli komus pomoze zrobic nastepny maly krok na przod – to super, bede bardzo zadowolony.

Witam wszystkich moich kolegow, przyjaciol I po prostu dobrych znajomych w Polsce I DZIEKUJE za wszystko czym mi pomogli I stale pomagaja. Jestem niezmiernie wdzieczny LUDZIOM z wielkiej litery:

jeRycho63

metal60

romlid

bezerker

maciek

vanisz

Patryk Skonieczny

i innym…

Z powazaniem do wszystkich wielbicieli satelitarnego TV –

Yaro.

P.S. Przepraszam za wszystkie bledy w napisaniu lub stylu, aczkolwiek takie sie znajda – a troche ich bedzie )))

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.