Jump to content
Na forum sat-4-all.com obowiązuje bezwzględny zakaz oferowania sharingu oraz umieszczania linków do treści łamiących prawa autorskie.
Sign in to follow this  
pero

hdd lub CF w 5620 ?!?!?!?!?!

Recommended Posts

Kiedyś tam czytałem na stronie zapa że jest możliwość podłączenie hdd lub CF w 5620 kosztem rezygnacji z CI i że prace trwają na tym.

I tak pytam może ktoś wie coś wiecej, może prace sie juz zakończyły ;) ???

Napewno wiekszość właścicieli 5620 chciało by mieć soft w CF niż we fleshu !!!

Pozdrawiam

wesołych ..... (mikołajów) :D

Narazie nie możesz wsadzić HDDka do Dreama5620 ale możesz go pomountować ;)wgrać na niego pluginy, itd ;) a temat toczy sie tutaj

Edited by DaREz

O NFS to wiem. Tylko tak pytałem czy ktoś już wie coś wiećej, bo jak strona Zapa padła to juz nigdzie indziej nie widziałem żeby ktoś poruszał ten temat o wsadzeniu HDD do 5620!!

Narazie nie ma możliwośći włożenia HDD i CF :( tak jak pisałem, temat był poruszany.... lecz narazie jest to nie możliwe.

Edited by DaREz

szkoda!!!

poza daremnym pilotem (już sie przyzwyczaiłem :D ) i brakiem właśnie USB lub CF to 5620 jest dla mnie naprawde super tunerkiem z którego jestem bardzo zadowolony. Miałem doczynienia przez miesiąć z 7000 ale nie wiem czy chciałbym go na stałe (chyba że ktoś by mi go dał :D ) tzn nie jest mi potrzebny HDD bo i tak nigdy nic nie nagrywam, wystarczył by ten CF lub USB ale róznica cenowa za duża żeby kupować 7000 tylko dla USB.

Mnie ostatnio ciekawi inna sprawa. Czy w DM7000 tez wystepuja problemy nadpisania bootloader'a jak w naszych 5620 ? Czy tylko mniej się o tym słyszy ponieważ użytkownicy 7000 swoje rozbudowane image trzymają na HDD lub zewnetrzny flash ?

Jak się nie mylę to za nadpisanie bootloader'a winien jest on sam ? czy też nie ?

Ostatnio przeczytałem TUTAJ ze udalo się komuś wgrac do 5620 bootloader z 7000 (oczywiscie jak to jest prawda i w ogole mozliwe). To jak by tak bylo rzeczywiscie i dodajac do tego niby bezpieczny bootloader z 7000 to czyz nie warto by bylo sobie go podmienic ?

Ech, cos mi tu nie pasuje bo przeciez producent juz dawno skorzystalby z takiej mozliwosci :wacko:

No i w koncu jak to powyzsze to stek bzdur to czy istnieje mozliwosc stworzenia programowego zabezpieczenia naszego bootloader'a przed nadpisaniem ? (pytanie czysto abstrakcyjne bo jestem zbyt zielony aby miec o tym pojecie ale moze ktos bardziej obeznany moglby sie na ten temat wypowiedziec -moze asasas :P )

Ze światecznymi pozdrowieniami :rolleyes:

marehel

Edited by marehel

Guest asasas

90% tego co nazywacie napisaniem bootloadera nie jest tym faktycznie.

Faktyczne nadpisanie bootloadera spowodowane jest złym przeadresowaniem pamieci lub bugami w oprogramowaniu odpowiedzialnym za adresację plików.

Nie chcę bo pewnie i tak Was nie interesuje opisywać fizycznych adresów w flash'u. i co pod nimi się znajduje.

Reasumując - wgrywając odpowiednie oprogramowanie np ostatni matrix - nie ma możliwości uszkodzenia bootloadera, zaimplementowano tam bardzo prosty mechanizm, który w przypadku zapełnienia flash'a w 96% po prostu zawiesza Enigmę i nie pozwala na nadpisanie jakichkolwiek plików pod adres zarezerwowany na bootloader - proste ale skuteczne

z Wigilijnymi pozdrowieniami