Jump to content
Na forum sat-4-all.com obowiązuje bezwzględny zakaz oferowania sharingu oraz umieszczania linków do treści łamiących prawa autorskie.
Sign in to follow this  
klaus71

5620 a compact flash

Recommended Posts

Temat podłączenia jakiegoś nośnika fizycznego do dreama 5620 był już chyba przerabiany.

Wyszło że nie da się podłączyć ani HDD ani USB ani compact flasha.

Choć czasami w specyfikacji 5620s (na stronach WWW u różnych sprzedawców) widzę "compact flash supported".

Czy to jest pomyłka?

Pewnie tak, zatem czy nie chodzi może o to że dałoby się jakoś zrobić odczyt compact flash'a przez kieszeń CAM?

Tam jest zdaje się standard PCMCIA(???). Jeśli tak to kieszeń dla CF'a kosztuje całkiem mało i tylko wymagany byłby soft (driver).

Czy taki sposób byłby realny?

K

moduły CI są w standardzie PCMCIA wiec nalezałoby zapytac producenta czy można dokupić adapter PCMCIA do kart CF oraz sama karte i uzywać tego jako dodatkowy dysk

ps. gdzies juz widziałem dyskusje na ten temat ... jak tylko sobie przypomne to wkleje tu linka :)

wedlug moich informacji cf na pcmcia system widzi jako dodatkowy dysk wiec kwestia tylko odpowiedniego podmontowania tego dysku w image ale moge sie mylic off course

@miaziol , off course mozesz sie mylić :) dlatego tak jak napisałem wcześniej najlepiej by było gdyby ktos (znajacy język) napisał do Dream Media z zapytaniem o to

Guest asasas

szkoda... ze nie wiecie o czym piszecie...

to co bylo pisane na pocza tku to czysta sciema - producent nie przewiduje podłączenia zewnętrzego nośnika pamięci

Udało mi sie co prawda przelaczyć procesor w trym IDE ale żadna przejściówka do CI tu sie nie nadaje!!!!

kiedyś na zap.neostrada.pl było napisane dość dokładnie w czym jest problem - obsługę komend procesora trzeba zaimplementować na poziomie enigmy ale mimo to nie obędzie sie bez lutowania

Szczesliwego nowego roku ,,, ;P

acha i jeszcze jedno - mylicie sie jeśli myślicie że CI są w standardzie pcmcia - bo takie znam co najmniej 2 i żaden z nich nie jest kompatybilny z common Interface

ZaP

acha i jeszcze jedno - mylicie sie jeśli myślicie że CI są w standardzie pcmcia - bo takie znam co najmniej 2 i żaden z nich nie jest kompatybilny z common Interface

ZaP

Wiesz @asasas mógł byś chociaż sie nie podszywać pod ZaP'a. devilsmileydevilsmileydevilsmileydevilsmiley

szkoda... ze nie wiecie o czym piszecie...

to co bylo pisane na pocza tku to czysta sciema - producent nie przewiduje podłączenia zewnętrzego nośnika pamięci

Udało mi sie co prawda przelaczyć procesor w trym IDE ale żadna przejściówka do CI tu sie nie nadaje!!!!

kiedyś na zap.neostrada.pl było napisane dość dokładnie w czym jest problem - obsługę komend procesora trzeba zaimplementować na poziomie enigmy ale mimo to nie obędzie sie bez lutowania

ZaP

Nie za bardzo rozumiem. CAM/CI ponoć jest w standardzie PCMCIA (chodzi o rodzaj złącza).

I tak na oko karty CAM wyglądają jak karta lan na PCMCIA do notebook'a.

A skąd moje pytanie?

Taki wniosek można wysunąć z artykułu w SATj Kurier 6/2004 str. 42.

Gdzie pisze się że: "Najbardziej kosztowną metodą, a jednocześnie szybką i prostą jest programowanie modułu (CAM) w złączu PCMCIA komputera.".

Także wg tego artykułu można programować moduły w czymś co nazywa się "CAS interface" i jest właśnie programatorem ze złączem PCMCIA.

Zatem wg mnie to że sloty CI mają złączkę taką jak PCMCIA można uznać za prawdziwą.

I pozostaje jeden problem:

czy ten typ wyjścia jest kompatybilny z PCMCIA czy jest to jakiś inny standard?

Czy ktoś wie coś na ten temat?

Przypuszczam że jednak standard jest w jakiś sposób inny(niekompatybilny z PCMCIA) bo już dawno taki driver by ktoś zaadoptował pod linux'a

na stronie: http://sat-digital-tv.provider.pl/camy.htm znalazłem soft do programowania IRDETO CI przez PCMCIA (soft + wsady).

Wniosek: CAM jest zgodny z PCMCIA. tylko czy to jest jego jedyny tryb pracy? może jak jest w tunerze to może pracować w jakimś innym standardzie.

No i cały czas pozostaje problem softu dla drivera. Bo może porty CI są jakoś wyłączone z możliwosći montowania jako czytniki CF.

A tak poza tym jak to wygląda na płycie Dreambox 7000. CI i CF powinien być podłączony w podobnym miejscu.

Także to że w 5620 nie ma CF może wynikać że został on wyprowadzony na CI.

K

Edited by klaus71

Guest asasas

dlatego pisze... nie wiecie o czym piszecie ...

procesor dreamboxa 5620 moze pracowac w 2 trybach - IDE i CI przy czym wcale nie jest prostą sprawą przełączenie z trybu CI w IDE.

w dreamie 7000 znajduje sie inny procesor i ZEWNETRZNY konroler IDE do obsługi twardego dysku.

powtarzam po raz kolejny dysku CF nie da się połaczyć przez czytkik CF podłaczany do portu PCMCIA

asasas

Edited by DaREz

dlatego pisze... nie wiecie o czym piszecie ...

procesor dreamboxa 5620 moze pracowac w 2 trybach - IDE i CI przy czym wcale nie jest prostą sprawą przełączenie z trybu CI w IDE.

w dreamie 7000 znajduje sie inny procesor i ZEWNETRZNY konroler IDE do obsługi twardego dysku.

powtarzam po raz kolejny dysku CF nie da się połaczyć przez czytkik CF podłaczany do portu PCMCIA

asasas

Cześć,

Pytanko w sprawie compact flash'a w CAMie dream'a 5620.

Pewnie wiesz co piszesz więc nie będę tego podważał.

Ale ponoć nawet Zap widział możliwość podpięcia czegoś pod port CAM (np. CF).

A moja ciekawość wiąże się z tym że nie mam zamiaru wywalać mnóstwo kasy na DM7000 by móc podłączyś np. kluczyk USB (bo HDD nie potrzebuję).

I mimo że tak definitywnie zgasiłeś tą możliwość to dalej wydaje mi się że potencjalna możliwość podpięcia CF'a istnieje.

Czemu?

Mianowicie to co piszesz to jest fakt. Ale przy założeniu że podłączasz CF do szyny IDE. Której zresztą nie ma w 5620.

Ale CF może także pracować w trybie PC Card (tryb wykorzystywany przez PCMCIA). Przypuszczam że jest to jakiś tryb podobny do tego w jakim pracują CAMy.

Bo np. Matrix CAM można normalnie programować w porcie PCMCIA (choć wymaga to chyba jakiejś przejściówki).

Zatem gdyby portraktować CF'a nie jak urządzenie IDE ale jak kartę (typu CAM) i oprogramować ją to może by to zadziałało (nie trzeba przechodzić w tryb IDE procesora).

Oczywiście jest wtedy jeden problem - sterownik. Choć na Linux'a moze już takiego zostało naskrobane.

Co o tym myślisz? Może to jest to co kombinował ZaP?

K