Jump to content
Na forum sat-4-all.com obowiązuje bezwzględny zakaz oferowania sharingu oraz umieszczania linków do treści łamiących prawa autorskie.
Sign in to follow this  
ArturKania

IMAGE na USB

Recommended Posts

Znalazłem opis jak zrobić image na USB przez podłączenie DB do komnputtera.Nie powiem aby to był sposób łatwy i prosty.

Zatem mam pyatnie.Czy jest możliwość aby włożyć Pendrive do usb w komputerze .Wszystko zrobić za pomocą PC-ta.Włożyć pendriva do DB wybrać flash USB i gotowe czy też trzeba jednak przejść przez tą mękę ???

Jak dobrze zrozumiałem, Ale po co sobie życie utrudniać,?? Rozumie że masz 7000s bo o sticku tu mowa, więc podłanczasz go do DM, uruchamiasz Flash Wizard pro 4.5b i wgrywasz normalnie na usb po LANie, więc w czym problem??

Niby żadnego problemu nie ma.Mając taki typ odbiornika wypada mieć go podpiętego pod kompa.

Niemniej różnie bywa ,można nie mieć kabla sieciowego lub trzeba zmieniać kable w kompie(zanim kupi się router).A USB w PC-cie jest.Więc najłatwiej było by zapakować image z kompa i włożyć do DB.Da się tak ?

Hmmm szczerze mówiąc nie wiem jak to zrobić, :( jezli sie da to tylko pod Linuxem, ale na 2 miuty podepnij kabel, wgraj i juz :)

Mam Actinę 256 MB /złotą/ USB 2.0. Mam obawy czy Dream ją obsłuży.Nie próbowałóem nic jeszcze wgrywać ale nie zauważyłem nigdzie w ustawieniach żeby DM ją "widział ".Zatem pytam ?

Czy używa ktoś Actiny 256/usb 2.0 z DM ???

PS.Obok gniazda USB w dreamie jest jakaś nakrętka i pięcić do końca nie wchodzi to niemiła niedoróbka !

ja używam Kingstona 256 z 2.0

i dreamek widzi ją bezproblemowo thumbupsmile

Poza tym możliwość podłaczenia dreamka do kompa nie jest utrudnieniem tylko raczej ułatwieniem życia.

Czasem można coś pociągnąć z netu. :rolleyes:

Ja na Twoim miejscu nie kombinowałbym w kierunku jak zaprgramować USB-sticka poza dreamem a raczej w kierunku jak to połaczyć drema z kompem. Wtedy naprawdę sobie życie uprościsz specool

Tak,wszystko po kolei.

1)Nie zauważyłem,żeby dreamek widział USB.

2)Już jest podpięty pod dlinka 604 ale router go nie widzi.

Miniproblemy sie piętrzą i trzeba je pokolei porozwiązwać.

Actina 256 2.0 Napewno działa w Dreamie ;)

Co do 2 pytania raczej powinno działać (nie mama jak sprawdzić)lecz, musisz dopisać w pliku imagename jak sie nazwya aby go widział FW, taką nazwe jak nazwałeś imag w "innym" dreamie, (ale przecież możesz zrobić backup, wgrać go choćby na sticka, włożyć do innego Dream'a przegrać na hdd w kompie i później FW ) ;) i oczywiscie zamountować usb.

A ja dzis kupilem Actine 128 2.0 i klapa wgralem image od zeusa i nie startuje mi drim z usb .Czy ma ktos jakis pomysl jak sobie z tym poradzic?

Od jakiego Zeusa?? Może Hydre -Zeus :> , Hmmm a widzi wogule Ci sticka?? Wiesz po kupnie powinieneś ja sformatować

Uruchamiamy telnet(start-->uruchom-->telnet--> hostname(IP Dream) użytkownik "root", hasło "dreambox" i enter

następnie komende do sformatowania Memory-stick usb:

mkfs.ext3 /dev/scsi/host0/bus0/target0/lun0/disc enter

następnie Y i enter cierpliwie czekamy aż proces dobiegnie dokońca i następna komendą bedzie:

mount /dev/scsi/host0/bus0/target0/lun0/disc /var/mnt/usb enter

Włącz FW i zobacz czy ją widzi, (ale bez tego powinna być widzoczna w menu w dreamie ;) ) Z doświadczenia Ci powiem że nie każde *.img działa na usb, albo hdd. Ja mam Hydre Zeus na HDD i śmiga aż miło ;)

w gównym katalogu:

mnt/usb i powinieneś mieć katalog fw, jeżeli masz FlashWizard 4.5pro ;) a w nim folder z swoim image'em;)

usb działa-flashwizard i opis zgore załatwiły sprawę

OK.Mam już Hydrę w USB.Przełączyłem ją sobie jako boot w FW.Czy jest możliwość wybierania pożądanego image z poziomu dreama ??? i w jaki sposób.

Edited by ArturKania

A jakie to jest pożądne image?? Przecież jak włanczasz DM to wyświetla Ci sie menu wyboru image's więc nie rozumie o co Ci chodzi.

Witam. Wiodze Darez że brak Tobie cierpliwość dla początkujących. Sam top przerabiałem bo nie jestem omnibusem. Więc tak boot można robić na dwa sposoby

1. Wybrać we flahwizardzie który imag można ustawić jako strartowy (pojawi sie obok napisu literka R)

2. Można wybierać juz z poziomu samego drerama dany imag który chcemy (po pojawieniu sie okna strtowego flaswizarda mozemy wybrac imag strzałkami góra - dół o wcisnąć ok).

Moja rada najlepiej ustawić z poziomy kompa we flashwizardzie i gotowe samo startuje

Pozdrawiam :mellow: