Jump to content
Na forum sat-4-all.com obowiązuje bezwzględny zakaz oferowania sharingu oraz umieszczania linków do treści łamiących prawa autorskie.
Sign in to follow this  
szk8

Newcamd 5.26 w gemini

Recommended Posts

Witam

Mam taka prośbe. Otóz chce recznie dołozyc newcamda do gemini. Wrzucałem wszytsko według opisu @Dareza z portalu dream na dvb-z. Pozmieniałem atrybuty itd. Klucze wziąłem te ktore były w newcamdzie 5.26. I nie działa. Wiec spróbowałem inaczej. @Heimdall pisze ze wystarczy podmienic sam plik newcamd. Tak tz zrobiłem. Ale dalej nie idzie mi nic z emu w Seca2. Ale działał TPS. Wrzuciłem wiec klucze z newcamda 5.26. I dalej nic. Co prawda @Heimdall dał gotowy soft gemini z tym newcamdem ale ja wolałbym nauczyc sie podmiany sam a nie czekac na gotowce lub addony. Wytłumaczy mi ktos gdzie robie błąd? Plik newcmad ktory kopiowałem z archiwum newcamd v526 full miały koncówke ppc. Przy kopiowaniu Total Commanderem koncowke usunąłem i nadałęm atrybut 755. Pliki jak np cardserv.dream zaminiałem nazwe na cardserv.cfg. Itd. Wszytsko według tego opisu, I po takiej zmianie nie swieci mi nic. Co robie zle?

Aha przy podmianie samego pliku newcamd według wskazówki @Heimdalla ktorej udzielił w temacie newcamd (co prawda do softu Hydra) wziałem z rozpakowanego uprzednio addonu do 7000S. A sam mam 5620

Edited by szk8

Rozwiązałęm problem. Wystarczyło podmienic newcamda. skaoswac koncówke ppc przy kopiowaniu do boxa. Atrybut 755. To było proste. Nic wiecej nie trzeba było kopiowac. A do kanałow z Seca2 brakowało kluczy. Wgrałem image gemini z linka @Heimdalla i patrzyłem czego mi brakuje. Brakowało pliku Sofcam.Key. Wiec zrobiłem go downloaderem. Ale tu były jaja bo kopiowałem go z 20 razy i za cholere mi go dream nie widział. Tzn plik był w boxie ale nie widziałęm go pod konwersją kluczy. Co okazało sie winna była koncówka: key. Downloader tworzy plik SoftCam.key , A box widzi plik dopiero jak ma koncówke .Key I tu lezała przyczyna. Podpatrujac soft @Heimdall zajarzyłem ze to o to chodzi. wiec przy kopiowaniu zmieniłem koncówke tak zeby sie zaczynała z duzej litery. 4 godziny sleczenia przy bocie ale samodzielnie do tego doszedłem jak to podmienic :lol: :lol: I na przyszłosc bede juz wiedział. Hehe. A czy to normalne ze total Commander tak wysyła ten plik SoftCam ze trzeba zmieniac koncówke? I czy nie zepsuje boxa (flesza) bo dzis image wgrywałem chyba z 10 razy. Juz nie mowie ile razy kasowałem, podmieniałem i kopiowałem pliki. W kazdym razie wszytsko mi juz smiga. Gdyby nie soft @Heimdalla z którego podpatrzyłem rozwiazanie to pewnie do jutra bym siedzał nad tym i szukał rozwiazania. Az do momentu gdyby ktos mi pomogł. a tak zrobiłem to sam. A chciałem miec swoją wersje gemini bo wykasowałem tuxboxflashem zbedne pluginy (connect to internet i discconect) z uwagi na to ze nie mam podłaczonego boxa do netu. A lubie miec w boxie tylko to co potrzebuje. A teraz ide spac. I prosiłbym o wypowiedzi na temat mozliwosci uwalenia flasza przez takie wgrywanie.

I czy nie zepsuje boxa (flesza) bo dzis image wgrywałem chyba z 10 razy (...) I prosiłbym o wypowiedzi na temat mozliwosci uwalenia flasza przez takie wgrywanie.

cytat za @full65 z innego board'u:

Bez obaw - generalnie gwarantowana ilość programowań dla pamięci typu flash jest obecnie na poziomie ok 20-30 tys. Nawet raz dziennie programując flash i raz dziennie skanując kanały, starczy nam to na ~30 lat

:) :) :)

Edited by IMHO@