Jump to content
Na forum sat-4-all.com obowiązuje bezwzględny zakaz oferowania sharingu oraz umieszczania linków do treści łamiących prawa autorskie.
Sign in to follow this  
Black_Karl

BlueCard

Recommended Posts

Mam BlueCard

opis:

Oryginalna karta Gold Wafer. Wygląd typowej karty procesorowej (plastik).

Karta oparta jest o procesor PIC 16F84A /10MHz/ (Microchip) i pamięć EEprom 24LC64.

Czy ona się nadaje i jakim wasdem jom zaprogramować mam programator Multiprog PLUS i próbowałem wgrać wsad od Goldki ale przy programowaniu EEprom ext wgrywanie zatrzymuje się na adresie 00FF a FLASH programuje się bez błędu mam 2 takie karty i na obu to samo

Share this post


Link to post
Share on other sites

opis z strony http://laki.dvhk.pl/

 

Przedstawię tutaj jeden ze sposobów zaprogramowania karty Silvercard (zwanej również Piccard2). Sposobów tych jest kilka w zależności jakim typem karty dysponujemy oraz rodzajem użytego programatora. W omawianym przypadku skorzystamy...

 

W omawianym przypadku skorzystamy z metody tzw. programowania eproma 24c64 poprzez pic'a 16f876 z załadowanym loaderem. Metoda ta polega na zaprogramowaniu pic'a 16f876 najpierw loaderem, następnie dzięki loaderowi możemy zaprogramować pamięć eprom 24c64 i ostatecznie programujemy pic'a właściwym wsadem.

Co potrzebujemy:

 

karta piccard2

 

programator jdm-iso

 

programator phoenix-funprog

 

programy: IC-Prog, Viaxenix 2.3 (lub wyżej)

Najpier podłączamy programator jdm-iso do portu COM komputera, umieszczamy w nim kartę i uruchamiamy program IC-Prog.

 

W oknie wyboru typu urządzenia (po prawej stronie) ustawiamy PIC 16F876. Pozostałe opcje po prawej stronie ustawiamy następująco: Oscilator XT, CP OFF, nie zaznaczone żadne Fuses. Z menu wybieramy Ustawienia, a następnie Opcje. Prześledzimy tylko najważniejsze zakładki, a rozpoczniemy od Potwierdzenia. Tutaj zaznaczamy kiedy chcemy aby program pytał nas o potwierdzenie.

 

Następna zakładka to I, C. Opcje ustawiamy jak poniżej.

 

Kolejna zakładka: Programowanie. Zaznaczamy tutaj czy chcemy aby weryfikacja poprawności programowania odbywała się w trakcie, czy po zakończeniu programowania.

 

Następna zakładka to Różne. Zaznaczamy jak poniżej.

 

Ostatnia omawiana zakładka to Smartcard. Ustawiamy opcje tak jak poniżej oraz właściwy port COM do którego podłączyliśmy programator.

 

W menu wybieramy Plik, Otwórz i wybieramy plik loadera, którym wstępnie zaprogramujemy pic'a.

 

Na pasku skrótów wybieramy "Programuj wszystko". Na pojawiające się pytanie odpowiadamy "Yes".

 

Następnie program zapisuje pic'a odpowiednio kodem, danymi oraz konfiguracją.

 

Jeśli zaznaczyliśmy weryfikacje po zakończeniu programowania, program w następnym kroku to robi, a jeśli w trakcie - weryfikacja jest wykonywana podczas procesu programowania (zalecane - programowanie jest przez to krótsze). Gdy wszystko przebiegnie poprawnie zobaczymy napis "Weryfikacja zakończona sukcesem!"

 

Kolejnym krokiem jest zaprogramowanie eproma 24C64. Przekładamy kartę do programatora phoenix-funprog (ustawionego w trybie phoenix) i uruchamiamy program Viaxenix.

 

Klikamy w Com Setup i ustawiamy port COM do którego podłączyliśmy programator.

 

W menu wybieramy "Files" a następnie odpowiedni plik do zapisania eproma.

 

UWAGA: Program przyjmuje pliki tylko w formacie bin.

 

Następnie klikamy w Prog Eprom. Program zapisuje pamięć eprom. W oknie ATR pojawia się wartość, a poniżej można obserwować pasek postępu. Gdy pasek dojdzie do końca programowanie zakończy się - można odłączyć programator i zamknąć program.

 

W ostatnim kroku zaprogramujemy procesor 16F876 właściwym dla niego plikiem. Podłączamy ponownie programator jdm-iso do porty COM komputera, umieszczamy w nim kartę i uruchamiamy ponownie program IC-Prog. Opcje ustawiamy analogicznie jak to było omawiane na początku przy programowaniu loaderem. Do dobrych nawyków należy wyczyszczenie zawartości pica (ponieważ loader w nim załadowany już nie jest nam potrzebny). W tym celu na pasku skrótów wybieramy "Wyczyść wszystko" - zawartość pic'a zostanie w następnym kroku wyczyszczona o czym zostaniemy poinformowani.

Następnie w menu Plik, Otwórz wybieramy tym razem właściwy plik do zaprogramowania pic'a.

 

Na pasku skrótów wybieramy "Programuj wszystko" i na pojawiające się pytanie odpowiadamy "Yes". . Program analogicznie jak to było z loaderem zapisuje pic'a odpowiednio kodem, danymi oraz konfiguracją.

 

Gdy programowanie przebiegnie prawidłowo program nas poinformuje komunikatem "Weryfikacja zakończona sukcesem!".

 

I to wszystko, karta jest zaprogramowana. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Blu sie spoko programuje jdm i phoenix. Jgprog i ladujesz loadera od 16f876 !!! ustawiasz na ee 24c64 i ladujesz eprom a pozniej standartowo pica 16f84. Wsady musisz troche pokombinowac ja daje darka bo ma w picu obluge c64

Edited by ReSeR

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.