Jump to content
Na forum sat-4-all.com obowiązuje bezwzględny zakaz oferowania sharingu oraz umieszczania linków do treści łamiących prawa autorskie.
Sign in to follow this  
damians

Karta laminat

Recommended Posts

Dostałem karte zrobioną na laminacie i są na niej układy takie jak PIC16F84A i eeprom 24Lc16b.Kiedy włoże ją do philipsa 6010 to nie ma obrazu na wszystkim wiadomomo jakich kanałach.Przypusczam ze w karcie nie ma providerów na C+.Nie posiadam programatora do kart i mam pytanie czy jak wylutuje eeprom i zaprogramuje go to czy to wystarczy czy trzeba programowac jeszcze PIC'a.Ewentualnie jak wystarczyło by zaprogramowac tylko eeprom to prosze o jakiś link do wsadu z zawartością do tej karty.Z góry dziękuje.Pozdrawiam! :unsure::unsure:guitar

Witam.

W sprawie programowania Karty zielonka (pic16F84+EEP) i karty gold.

Można to b łatwo zrobić jednym programatorem FUNFENIX.Bawiłem się z ciekawości tym programatorem i coś wykombinowałem.

Do slotu na kartę w programatorze przykręciłem na tulejkach dystansowych dodatkowy slot na kartę i do tego potrzeba 2 rezystory i 5 przewodów.Dodatkowy slot podłącza się do płyty programatora wg przeróbki JDM na ISO.Jest gdzieś schemat tej przeróbki.Funfenix ustawia się zworkami w tryb fenix.Podącza się zasilanie i kabel RS,uruchamia program ICprog i uruchamia się kreatora smart.Karta na początek w slocie dodatkowym.Po załadowaniu loadera przełożyć kartę w oryginalny slot i zaprogramować eeprom,następnie karta w dodatkowy slot i programowanie flasha.Ułatwienie polega na tym że jednym urządzeniem programuje się pic i eeprom tylko trzeba kartę przełożyć w odpowiednim momencie jak żąda tego program.kreator żąda przełączenia programatora ale wtedy przekładamy tylko kartę z jednego slotu do drugiego.Tak samo idzie Gold(chipcard).Sprawdziłem i karty się programują.Nie mam tunka do sprawdzenia ale koleś sprawdził mi to w Philipsie i chodzi.