Jump to content
Na forum sat-4-all.com obowiązuje bezwzględny zakaz oferowania sharingu oraz umieszczania linków do treści łamiących prawa autorskie.
Sign in to follow this  
Guest sp69

DBox2 2xIntel

Recommended Posts

Guest sp69

Dostalem Dbox2 Nokia 2xIntel, tyle sie doczytalem z opisow i rozpoznalem ze zdjec. Czytalem kilka opisow jak wgrac nowy soft ale jak sie domyslam opisy dzialaja jezeli w tunerku jest juz linux. Napisze tyle o tej 'skrzyneczce' ile udalo mi sie doczytac, nawet nie wiem co mam szukac zeby napisac cos wiecej...

Hardware:

Prozessor: Motorola PPC 823

66 MHz

Speicher: 8 MB Flash

32 MB SDRAM

Betriebssystem:

betanova 2.01

© BetaResearch 2002

rel. 1.0.6.2

Szukalem jakiegos ustawienia dla LAN ale jedynie znalazlem ustawienia modemu, czyli pewnie pierwsze programowanie bedzie po RS ale czy moge dostac link gdzie jest opis dla takiego 'dziewiczego' tunera.

Guest sp69

NIestety ale nie, opis ktory podales nie dziala, poniewaz nie moge zrobic resetu, ktory jest tam opisany:

Teraz wloz box do pradu i poczekaj troche. Potem go zresetuj naciskajac strzalke do gory i guzik standby jednoczesnie. Pusc guzik standby a stralke do gory potrzymaj jescze troche, az na lcd pokaza sie liczby takiego rodzaju (zalezy od boxu co sie wyswietli):

01DD10081 161608

01: mID (tutaj Nokia)

DD: feID (Frontend)

10: Bmon wersja (tutaj 1.0)

081: FPrev. Rewizja softu w boxie

16: Ram internal (tutaj 16MB)

16: Ram external (tutaj 16MB)

08: Flash (tutaj 8MB)

W moim przypadku ten reset sie nie wykonuje.

Tym samym nie moge tez zrobic "tzw. Flashreset i do zdjecia tzw. Write-Protection."

Dodam jeszcze, ze podczas startu boxa na lcd mam takie info:

Ihr Receiver hat den

Fehlercode UD4.

Mit "ok starten Sie

neu, andere Tasten

bringen Sie weiter.

Jezeli brakuje jakiejs literki to moja i wyswietlacza wina... ;) ja nie znam niemieckiego, a wyswietlacz jest tez walniety i nie widac co tam dokladnie pisze.

Reset ten działa zawsze - chyba ża masz aż tak uszkodzony tuner. Odłącz nullmodem i skrętkę i wciśnij dwa skrajne klawisze - przytrzymaj chwilę, aż wszystko zniknie z wyświetlacza, puść przycisk standby i zostaw wciśnięty strzałka w górę - musi zadziałać. Jeżeli chodzi o Fehlercode UD4 to jest to kod błedu informującu o braku sygnału antenowego - wyrzuci ci go zawsze (na orginalnym sofcie premiery) jeżeli nie masz podłączonej anteny do dboxa, albo gdy masz coś uszkodzone w torze sygnału sat w boxie.