Jump to content
Na forum sat-4-all.com obowiązuje bezwzględny zakaz oferowania sharingu oraz umieszczania linków do treści łamiących prawa autorskie.
7oL4™

Programowanie karty FUN dla PHILIPSA z softem EMU

Recommended Posts

Programowanie karty FUN

programem FunMagic140_NO_LIMITS_PL dla tunera PHILIPS 3010/6010 z softem EMU

Co nam potrzeba:

-Programator FUNPROG

funprogag3.png

ale może też być Programator PHOENIX/FUN

phoenixil3.png

-2 programy:FunMagic, FunProm3

- Karta FUN

fun1jj4.png

fun2ws3.png

- pliki do zaprogramowania karty fun, znajdziemy je na uploadach np. TU i TU

PROGRAMOWANIE exclamation exclamation exclamation

1.Fun programator podłaczony do portu LTP/przewód od drukarki/, w programatorze PHOENIX/FUN należy pamiętać o zwortach trybu pracy i nie podłączamy zasilania zewnętrznego do programatora exclamation

2. Wkładamy kartę do programatora

3. uruchamiamy program FunProm Programator 3.0

promrn3.png

4.Klikamy "erase" , po chwili karta zostaje wyczyszczona. Dlaczego tym programem ?? dokładniej czyści kartę, w dalszym programowaniu nie powinno być kłopotów ;)

5.uruchamiamy program FunMagic140_NO_LIMITS_PL

magic1ui6.png

6. W konfiguracji ustawiamy typ programatora np. Apollo. Wczytujemy pliki flash i zewnętrznego eepromu (UWAGA exclamation exclamation exclamation WAŻNE exclamation exclamation exclamation podczas wczytywania eepromu program może pokazać błędy ale to jego problem ;) ) Jeśli karta została dobrze wyczyszczona to w programie okienko "używane bajty" powinno podświetlić się na niebiesko i pokazać wynik w %. Jeśli tak nie jest to przechodzimy z powrotem do pkt.3-4 exclamation

magic2nz2.png

7.Jeśli wszystko idzie zgodnie to klikamy na obrazek ślimaka karta zaczyna się programować

magic3ys0.png

8.Karta programuje się, widać to po tym jak stawia nam kufle z piwem w postępach pracy ;) i w okienku procesora

9. Po ok 1-2 minutach otrzymujemy komunikat o zakończeniu programowania

10. Wyjmuję kartę i wkładamy do .Philipsa i... oglądamy!!!

thumbupsmile

Ps. zaprogramowanie karty to połowa sukcesu, jeszcze jest tuner ......ale to opisze w przyszłości B)

Ps2. W ostatnim okresie nastąpił duży wysyp softów do phila, jeśli coś nie idzie tak jak w opisie należy wgrać do karty sam plik FLASH !!! eeprom sobie odpuścić ;)

A istnieje możliwość zaprogramowania bez tego użądzenia?

Chodzi mi czy można zaprogramowaćtą karte przez tuner? (Philips DSX6010) karta FUN PURPLE Galaxy. :( :(

NIestety ale tylko w taki sposób kartę zaprogramujesz :( Ale jeśli mieszkasz gdzieś w okolicy mogę pomóc ;)

Witaj @Jola Mam pytanie ? Jestem początkujący więc w moim pytaniu może być wiele nieścisłości. Mam programator FunProg, kabel do komputera przelutowany zgodnie z opisem zamieszczonym na stronie KSW i Funke do zaprogramowania. Postępowałem zgodnie z twoim opisem, ale przy pierwszym programie czyli FunProm3 jak i przy FunMagic wyskakuje mi bład o treści brak programatora lub zły port LPT. Mogłbym od Ciebie uzyskać jakąś pomoc lub link z podobnym problemem?? Będe wdzięczny. Mój numer GG:3636915

Witaj djkami. Dziekuje za odpowiedz na moje pytanie. Postapilem tak i chodzi (tylko tyle ze nie na winXP tylko win98) i nie FunMagic tylko FunProm3. Wgralem wsad FUN_AU_071, ale C+ ani sloneczko nie chodzi (Uzywam phil6010). Mogbym dostac od ciebie linka do nowszego wsadu na ktorym dzialaly by te platformy.

Guest siwy77
Wgralem wsad FUN_AU_071, ale C+ ani sloneczko nie chodzi

C+ chodzi tylko na opłacanych i reaktywowanych kartach :)

Tak jak kolega @siwy77 napisal syfry nie zobaczysz na dzien dziesiejszy w ten sposob tzn przy uzyciu funki.Teraz jesli chodzi o winXP to musisz uzyc chocby programu userport aby poprawnie chodzil programator na 98 nie ma tych problemow :) wiec mozesz pozostac przy 98, co do wsadu mozesz miec ten co masz, jednak do philipka musisz wgrac odpowiedni soft (czytaj dzial Softy Emu) i bedzie Ci sloneczko, TPS,Multi, Resztka Sky swiecic.

Pozdrawiam

Witam wiesz może co jest przyczyną komunikatu "nieznany typ " i zaraz potem "błąd przy procedurze odczytu sgnatury"?robiłam wszystko wg zaleceń walcze z tym już od dłuższego czasu i cały czas to samo .Dzięki za każdą informacje

Jesli chodzi o programator FunProg i program FunMagic to po 1 sprawdz ustawienia czy masz dobry programator i typ karty a po 2 w tym programie czasem wychodzi taki komunikat i trzeba probowac kilka razy az zalaczy sie, tez tak mam :)Jezeli nie pomoze sprawdz czy masz dobry prograamator, jaki system uzywasz? jezeli XP uzyj programu UserPort do ustawienia portow w 98,ME nie trzeba

pzdr

Djkami dzieki za szybki odzew programator to Fun/Phoenix system Win 98,wszystko sprawne nadal mam to samo chociaż kilka razy faktycznie zaczął programować niestety nie doszedł nawet do połowy i znowu te komunikaty :( .Już nie mam pomysłu próbowałam wszystkich chyba programów i wciąż nic.

Jezeli masz phoenixa to sprawdz w ustawieniach czy masz ustawiony dobrze tryb programatora, niestety tak czasem jest, ze programuje i przerywa i wystepuje komunikat, moze po prostu nie czyscisz karty przed wgrywaniem ? probuj do skutku, kiedy wyjdzie Ci ten komunikat nie czysc flasha karty tylko zacznij programowac ponownie u mnie pomaga przy FunProgu.

pzdr

nie wiem co sie dzieje ale w tym opisie programowania karty fun nie wyświetla mi obrazków bardzo prosze o wysłanie tego opisu na forum.dvhk bo na tym mi nie otwiera obrazków!!

forum.dvhk

rozbawiłeś mnie tym do łez :lol:

Ps. Chwilowa przerwa na FTP sprawdź później czy są obrazki ;)

Witam wszystkich,

kupiłem kartę purple fun galaxy. Karta ta ponoć ma mi zdekodować c....+. Niestety idą mi na niej tylko kanały FTA. Antenka ustawiona na hotbird a tuner to philips dsx6010 - oryginalny, nie ruszany w środku, nie zdążyłem nawet jeszcze sobie uaktywnić portu rs232. Soft oczywiście także jeszcze oryginalny i lista kanałów ściągnięta z satelity.

Z netu dowiedziałem się że ta moja funka to jest pierwsza wersja tej karty.

Zmieniając w tunerze kartę na edukacyjną szarą szachowniczkę, wszystko oczywiście chodzi.

Moje pytania:

1) czy na obecny dzień ten purple fun jest w stanie zdekodować c....+ ? - jeżeli nie to zapłaciłem za naiwność i brak wiedzy :(

2) może chodzi o to, że mam oryginalny soft a nie któryś emu i dlatego mi nie działa?

Nie znalazłem w necie jednoznacznej odpowiedzi na te pytania - problem jest taki, że posty dotyczące phila i funki są z różnych okresów (głównie sprzed kilku lat) a przecież sytuacja z edukacją w tym temacie zmieniała się dość szeroko na przełomie ostatnich lat.

Chwilki nie mam...ale odpisuję...

Jak masz karte serwisową to możesz na nią wgrać listę kanałów bezposrednio

w programatorze kart....

lub zgrać z tunera na kartę listę kanałów a później w razie potrzeby

odczytać w tunerze ....

Bardzo przydatna to była funkcja (kiedys) szcególnie dla tunerów

Pioneer 1530 i 1330 gdzie nie mozna było wgrać listy przy użyciu programu Piniero....

Kiedyś mozna jeszcze to samo było robić z kluczami...ale to przeszłość

od czasu jak weszło w życie NoweEmu dla Pioneera....

@LucekSAT™

Wgralem do karty FunVI to co podaleś i nadal nie moge wgrac listy z Pionka (ERROR COMMUNICATION CARD OR NOT SERVISE CARD) juz nie wiem co jest ??

dzieki za odpowiedz @oktus