Jump to content
Na forum sat-4-all.com obowiązuje bezwzględny zakaz oferowania sharingu oraz umieszczania linków do treści łamiących prawa autorskie.
Sign in to follow this  
ribok

Nagrywanie płyt dvd-r

Recommended Posts

Kupiłem tą nagrywarke na allegro, nagrywa płyty cd-rw, dvd+r ale nie chce dvd-r .

Mam nero 6.3 który wiesza kompa jak wrzucę mu dvd-r do nagramia , z innym nośnikiem nie ma problemu.

Co jest grane ?

dodam ze mam win xp

ale w opisie było napisane ze obsługuje DVD-R/RW

a tu lipa , zwiesza nero jak dam opcje wypal a w nagrywarce jest dvd-r

A moze to chodzi oto ze CZYTA plyty Dvd-r, a nie nagrywa!!!Dobrze sie trzeba upewnic.A jak nie to do goscia z allegro i niech ci powie co jest!!!

Znalazlem na innym forum ze ta nagrywarka SLABIUTKO odczytuje plyty slabej jakosci,czyli jakis tani szajs!!!Pisano takze ze lepiej nagrywac na Dvd+r.

Albo zmien na starszy NERO jakis 5... cos i moze zajarzy :D

A do Winka Xp to on nie jest dopracowany do konca,wiec cos moze nie stykac!!!!!!!Ale sporbuj na NERO innym,albo na innej plycie Dvd-r...!!!!!!!!

Pzdr ...:::SPICER:::...

Edited by spicer

bo ten typ nagrywarki nie umie wypalac dvd-r

Ten typ nagrywarki bez problemu nagrywa DVD-R więc nie pisz głupot.

Co do problemu kolegi to faktycznie moze uzywasz jakichś tanich płyt DVD-R i nie bardzoi chce je nagrac, choć ja mam identyczną nagrywarke i sprawuje się bezproblemowo

wgraj nowy firmwar do nagrywarki i juz bedzies mogl palic esepranzy, ktorych potem nie medziesz mogl odczytac :)

na nosnikach nie warto oszczedzac, co z tego ze taraz sie wypali ok jak za miesiac nie bedziesz mogl nic z plytki odczytac ??

MArekl

PS.

1653 pali bez problemu -/+R; -/+ RW

M

przede wszystkim sprawdź czy naprawdę masz tą nagrywarkę, o której piszesz?

to może być inny, źle spatchowany sprzęt...

litki łatwo patchować więc może kupiłeś 1633 ? ale nawet on pali minusy bez problemu

wgraj omnipatcherem nowy firmare i powinno śmigać...

sprawdziłem nero infotoll, oto wynik:

Type: DVD-R/RW Combo Drive

Frimware version : CS02

Także które nośniki obsługuje : DVD-r,-rw,+r,+rw,video zarówno czyta jak i nagrywa.

Wiec może to wina płytki , sprubuję kupić lepszej firmy i wypalić :)

Edited by ribok

Witam

wgraj najnowsze firmware do nagrywarki, te ktore posiadasz aktualnie to pierwzsa wersja firmware dla tej nagrywarki.

Ponizej podaje link z ktorego mozesz pobrac najnowsze firmware dla twojego Litka.

Krotkie info: SOHW-1653S ( 16x 8x / 16x 6x / 16x / 4x + 48x 24x 48x ) DVD Dual Firmware

i jeszcze jedno po pojawieniu sie pierwszego okna zignoruj je, po chwili ukaze sie nastepne okna

i to byloby na tyle.

http://www.liteonit.com/ODD/English/e_down...odel=SHOW-1653S

pozdrawiam

a czy wgrywając ten frimware nie utracę gwarancji ?

bo dopiero co kupiłem i szkoda by było utacic rok gwarancji :(

witam

z tego co ja wiem to gwarancji nie utracisz, jest to orginalne firmware dla tej nagrywarki dzieki temu uzyskasz wieksza kompatybilnosc nagrywarki z plytami DVD. Polecam rowniez zrobic upgrade programu Nero na wersje 6.6.0.6

Ale moja dobra rada staraj sie korzystac z dobrych nosnikow jak Verbatim, Sony, Fuji, TDK, Maxell, Memorex, Ricoh i inne.

pozdrawiam

Edited by grzes07