Jump to content
Na forum sat-4-all.com obowiązuje bezwzględny zakaz oferowania sharingu oraz umieszczania linków do treści łamiących prawa autorskie.
Sign in to follow this  
adamski

własny soft do dreambox'a

Recommended Posts

Cześć !

Trochę przeglądałem forum i nie znalazłem opisu jak zbudować własnego image'a do dreambox'a znalazłem za to opis na zagranicznym forum i postanowiłem podzielić się tą informacją:

1. Potrzebujemy dowolnego unix'a/linux z cvs'em (to na początek), jednk osobiście proponuję fedorę ( i to w miare najnowszą - 3+łatki obecnie) z tego powodu iż całośc tuxboxa to cvs i bazuje na najnowszych narzedziach programistycznych GNU...

2. Zakładamy katalog w któym będziemy tworzyć nasz soft:

$mkdir /usr/local/tuxbox

$cd /usr/local/tuxbox

$ export CVS_RSH=ssh

$ cvs -d anoncvs@cvs.tuxbox.org:/cvs/tuxbox -z3 co -P -redreambox .

3. Warto zapznać się z plikiem /usr/local/tuxbox/cdk/doc/INSTALL.en i zobaczyć czy mamy wszystko co potrzebne w systemie czyli:

$less /usr/local/tuxbox/cdk/doc/INSTALL.en

4. Jak mamy poprzednie to już z górki .. (o ile mamy połączenie z internetem ... najlepiej dobre ...)

$ cd /usr/local/tuxbox/cdk

$ ./prepare dm7000|dm500|dm5620 <- jak nie podamy wersji dream to domyślnie będzie 7000

$make checkout <--- powinno to uaktualnic pakiety do najnowszej wersji cvs z tuxbox

$ make dreamboximage_root

$ make rebuild-flash

$ make flash-compress

5.Po tej ostatniej komendzie powinnośmy mieć w katalogu /usr/local/tuxbox/root/cdkflash pliki *img do naszego boxa ....

Co prawda będzie to image bez emu itp .. ale wystarczy poczytac Makefile i zobaczyć jaka prosta jest modyfikacja i wrzucić do image (w squashu !) to na co mamy ochotę !

Edited by adamski