Jump to content
Na forum sat-4-all.com obowiązuje bezwzględny zakaz oferowania sharingu oraz umieszczania linków do treści łamiących prawa autorskie.
Guest siwy77

GO!Internet !

Recommended Posts

Guest siwy77

Na Polskim rynku istnieje możliwość dostępu do internetu drogą satelitarną.Jest to stały szerokopasmowy nielimitowany odbiór danych przez satelite Astra.Proszę pisać osoby które mają problem z konfiguracją sprzetu i odbiorem danych.A wiem ze bardzo duzo osob skarży sie na odbior i ma problem z sprzetem.Na miarę swoich możliwosci bede pomagał w rozwiazywaniu problemów,np.jak zwiekszyc predkosc poprzez dodanie dodatkowego kanalu sat. z danymi kontrolnymi :)

PRZYKŁAD:

22untitled10aq.jpg

Edited by siwy77

mnie ten temat interesuje od podstaw:jaki sprzeęt jest potrzebny ,jak goskonfigurować,czy trzeba płacić abonament dosłownie wszystko..jeśli możesz nakieruj mniena jakąś lekturę dla początkujących POZDRAWIAM

Guest siwy77

GO!nternet to usługa stałego łącza do internetu skierowana do osób , którzy potrzebują szybkiego łącza z internetem a jednocześnie nielimitowanego czasowo.

Abonent płaci tylko jeden rachunek bez względu na to ile korzysta z połączenia z internetem.

Kanał satelitarny (downlink) zapewnia satelita ASTRA na pozycji 19.2 EAST a kanał zwrotny (uplink) realizowany jest dzięki technologii GPRS zapewnionej przez PTK Centertel - operatora sieci IDEA.

Usługa przypisana jest do abonenta a nie do miejsca instalacji a więc bez problemów z usługi mogą korzystać np. mieszkańcy wynajmowanych mieszkań .

Usługę można zabrać ze sobą np. na wakacje lub przenosić w dowolne miejsca.

GO!nternet działa w całej Polsce !.

Do korzystania z usługi nie jest potrzebna żadna linia telefoniczna - jedynym wymaganiem jest to , aby abonent był w zasięgu telefonii komórkowej IDEA.

Oprócz usługi internetowej , abonent może korzystać z innych usług multimedialnych m.in. z telewizji i radia w cyfrowej jakości.

Aby korzystać z usługi potrzebna jest antena satelitarna na satelitę ASTRA 19.2 oraz modemy DVB i GPRS.

Opłaty za usługę uzależnone są od wybranego pakietu oferującego różne prędkości pobierania danych

( od 256 - 1024 kbit/s oraz długości zawarcia umowy).

CENY:

-GO!256 - 132,98 zł

-GO!512 - 193,98 zł

-GO!768 - 254,98 zł

-GO!1024 - 315,98 zł

Ceny zawieraja 22% podatku vat

Osobiscie tą usługę polecam wszystkim tym ktorzy nie maja technicznej mozliwosci montażu neostrady,

i osóbą które korzystaja z modemu telefonicznego do polaczenia z internetem.Do zawarcia umowy wystarczy tylko dowód osobisty.Oczywiscie odbiorca musi sie znajdować w zasiegu sieci telefoni komorkowej Idea. :) :) :)

2367zs.jpg

witam

siwy77 mam prosbę opisz dokladniej jak zwiekszyc predkosc poprzez dodanie dodatkowego kanalu sat. z danymi kontrolnymi

sam posiadam usługe gointernet 256 dlatego mnie to interesuje, masz może pomysl jak ustawic porty udp do programu ecmp2p czy wogule dasię?

pozdrawiam ;)

Guest siwy77
siwy77 mam prosbę opisz dokladniej jak zwiekszyc predkosc poprzez dodanie dodatkowego kanalu sat. z danymi kontrolnymi

Sciagasz TDSLviaSatellit instalujesz go w systemie ,i od tego momentu nie bedziesz uzywał standardowej aplikacji Go!internet tylko Niemieckiego TDSL.Program zwieksza z 2 do 3 kanał sat.

Jak sprawdzic czy faktycznie sciaga z 3 kanalow??

Klikasz na Setup4PC,wchodzisz w zakładkę Statistics i zamiast 4XMC jest 5XMC. :)

dzięki siwy77 zrobilem to co nzpisałes i faktycznie pomaga dodam że karzdy pomysł na ulepszenie gointernet jest przydatny, gdybyś miał jeszcze jakieś pomysly z ulepszeniem i wiedzial coś na temat portów chodzi mi o komunikatory jak przesylać pliki, obraz lub głos ( skype niełaczy się z serwerem ) mam kamerke i jest bezurzyteczna to napisz <_<

witam podepne sie do tematu czy istnieje możliwosc rozdzielenia syg.na 2 kompy.tj.laptop.komp.stacjonarny...czy sa duże straty danych...pozdro..

Guest siwy77

@gumis254

witam podepne sie do tematu czy istnieje możliwosc rozdzielenia syg.na 2 kompy.tj.laptop.komp.stacjonarny...czy sa duże straty danych...pozdro..

Oczywiscie ze jest mozliwosc rozdzielenia GO! na klika komputerow,sam korzystam z dwoch,na plycie CD ktora dostałes od GO! jest opis "Konfiguracja sieci lokalnej",jezeli chodzi o straty osobiscie niczego w pogorszeniu nie zauwarzylem,tylko wiadomo transfer dzielisz juz na ilosc komputerow :)

powiedz co byłoby lepszym rozwiazaniem mam pc.-u dzieci w pokoju natomist ja laptopa teraz zakup sprzetu czy modem do laptopa czy do pc..inaczej mówiac pc. musi być właczony cały czas natomiast by móc sie łaczyć natomiast przy modemie do laptula ,modem jest podłaczony osobno i pc.może sie łączyć ale tu trzeba by było zastosować jakąś przejsciówke jak byś mógł to podpowiedz jaki rozwiązanie było by najlepsze..pozdro..

Guest siwy77

Niestety zeby miec dostep stały do internetu musi pracowac 1 komputer(serwer).

Moja propozycja jest taka,zeby komputer u dzieci w pokoju postawić jako serwer,dokupic switcha np.5 portowego i rozgałęziac na inne kompy :)

Czytałem kiedyś na temat Go!Internet i niestety niewiele znalazłem pochlebnych opinii na forach. @Siwy czy jako użtkownik mógłbyś podzielić się wrażeniami? Ponoć GPRS ma strasznie mały upload i uniemożliwia granie w trybie multiplayer, po ściągnieciu określonej liczby danych (mowa byla chyba o 500MB) ponoć strasznie spadają transfery a pomoc techniczna ze strony GO! jest do d*** i nie oferują poza wcisnieciem usługi nic poza tym :(. Mógłbyś jako abonent się do tego odpowiednio ustosunkować i naświetlić potencjalnym klientom GO! w co się "pakują"? Pozdrawiam.

no wlaśnie a jak to jest ze ściąganiem plików chodzi mi o te pewne ograniczenia które powstaja po dużej ilości ściągnięć ...

Guest siwy77

@maghnat

Go!Internet jest rozwiazaniem dla osob ktore nie maja mozliwosci stałego dostepu do internetu np.neostrada.Jezeli chodzi o drastyczne spadki transferow,osobiscie tego nie odczułem,fakt faktem ze sciagam muzyke ale transfer jest dobry.

Kanał satelitarny (downlink) do 32KB/sec.

Kanał zwrotny (uplink) do 5 KB/sec.

Obecnie szybkość Twojego łącza mierzona do serwera 4WEB.PL wynosi:    253.30kbps    możesz ściągać z szybkością 31.66 KB/sec. z serwera 4web.pl

@siwy77

Z tego co wczycztałem na wielu forach (temat interesuje mojego znajomego), to wszyscy mówią że transfer drastycznie zostaje ograniczony dla notorycznych ściagaczy, czyli po przekroczeni iluś tam GB powoli szybkość maleje, nawet sami dostawcy internetu sat. do tego sie przyznają.

Węc wszystko jest ok jak ma sie dla siebie, i niedużo się ściąga, jeśli sieć to mozna zpomnieć :(.

Niestety zeby miec dostep stały do internetu musi pracowac 1 komputer(serwer).

Moja propozycja jest taka,zeby komputer u dzieci w pokoju postawić jako serwer,dokupic switcha np.5 portowego i rozgałęziac na inne kompy :)

jakiego poleciłbys switcha musze sie przgotować do kosztów.pozdro...

Guest siwy77

Switch obojetnie jaki,ja mam EUSSO 5port10/100,jego cena jest atrakcyjna ok65zł

eussoush5005big2oj.jpg

ok.cena dobra..ale idąc dalej czy nie lepiej kupić któryś z dreamboxów też mają wyjścia usb czy nie nadaja sie do tego...pozdro..

Guest siwy77

@gumis254

ale idąc dalej czy nie lepiej kupić któryś z dreamboxów też mają wyjścia usb

Mam dreamboxa 5620s i wiesz ciekawe jest gdzie ma to ukryte wyjscie USB,moze pomozesz mi znalesc bo sam nie mogę :P

PS A tak na marginesie zdecyduj sie czy chcesz rozdzielic go! czy ogladac programy na dreamie grrr

@SIWY77

nie denerwuj sie to tylko moja sugestia..

no tak nie doczytałem port usb jest do klawiatury...pozdro...

Guest siwy77

Kolejny program ktory poprawia jakosc połaczenia w GO!

TrafficCompressor

OPIS

- Instalujemy TrafficCompressor na komputerze.

- Wyszukujemy plik "hosts". Na komputerach z Windows XP powinien znajdować sie wlokalizacji np: C:\WINDOWS\system32\drivers\etc\ "hosts", na komputerach z Windows 2000 w lokalizacji np. C:\WINNT\... lub C:\WINDOWS\... , zaś na komputerach z Windows 98/ME w lokalizacji np. C:\WINDOWS\ "HOSTS"

- Otwieramy plik "hosts" np. w Notatniku po czym kopiujemy te dwie linijki:

127.0.0.1 server1.tcompressor.com

127.0.0.1 server2.tcompressor.com

i wklejamy w "hosts" (proponuję wklejenie prawie na samym końcu pliku "hosts"). Następnie zapisujemy dokonane zmiany i wyłączamy np. Notatnik.

- Wyszukujemy plik "recv.ini". Plik znajduje się w katalogu w którym znajdują się pliki naszego proxy. Najczęściej jest to lokalizacja np.: C:\Program Files\gointernet\ "recv.ini" lub C:\Program Files\T-DSL via Satellit\ "recv.ini" Zalecane jest jednak używanie proxy T-DSL. Jest o wiele bardziej wydajne i stabilniejsze niż proxy GO!nternet.

- Otwieramy plik "recv.ini" np. w Notatniku po czym kopiujemy te cztery linijki:

[etcp_port_forwarding]

local_port=47901

server_port=47901

server_name=server1.tcompressor.com

i wklejamy w "recv.ini" (proponuję wklejenie na samym końcu pliku "recv.ini"). Następnie zapisujemy dokonane zmiany i wyłączamy np. Notatnik.

- Restartujemy koputer.

Po instalacji programu widzimy ikonkę w Trayu (obok zegarka systemowego). Kolory ikonki oznaczają:

- biały - program TC (TrafficCompresor) jest wyłączony,

- czerwony - brak połączenia z Internetem

- ciemno zielony - program włączony, jednak dopiero "kurczenie, ruszanie się" ikonki oznacza pracę programu TC i kompresowanie.

Po najechaniu myszką na ikonkę w Trayu wyświetlają się dodatkowe dane. Pełna statystyka dostępna jest z menu kontekstowego po wybraniu: Compression Statistics... Details. Konfigurację programu, dodatkowe wpisy itp. uzyskamy np. po wybraniu z menu kontestowego TC w Trayu: Preferences... Jeśli występują problemy z proxy, np. jesteśmy wylogowywani proponuję w TC > Preferences > General odznaczyć np. opcje "Run TrafficCompressor at system startup" lub/i "Enable TrafficCompressor" i uruchamiać TC dopiero po uzyskania działajacego połączenia z Internetem. Jeżeli w czasie korzystania z Internetu zostaliśmy wylogowani lub wystapił inny problem z proxy najlepiej wyłączyć proxy (niekiedy wskazane jest również wyłączenie Server4PC) i TC, a następnie ponownie kolejno włączyć: Server4PC (jeśli wcześniej go wyłączyliśmy), proxy (należy sie również zalogować), a na końcu włączyć TC (ewentualnie w menu wybrać "Enable TrafficCompressor" jeśli nie jest włączone.

UWAGA - Aby program TC pracował (widać to po ikonce w Trayu) należy w opcjach jakiegoś programu wybrać połączenie bezpośrednie z Internetem (nie należy zaznaczać "przez proxy", "automatycznie wykryj proxy", "własna konfiguracja proxy", "automatyczna konfiguracja proxy", "użyj skryptu automatycznej konfiguracji" itp...). Włączony program TC pracuje jak serwer proxy, więc pomimo korzystania z proxy GO!, T-DSL uruchamiając dowolny program nie musimy (a wręcz nie powinniśmy chcąc wykorzystać możliwosci TC) zaznaczać w nim dodatkowych ustawień proxy (powinno być zaznaczenie - połączenie bezpośrednie z Internetem bez proxy - wtedy dopiero zadziała kompresja tego programu).

PRZYKŁADY - Aby uaktywnić kompresję np.: dla przeglądarki IE należy w menu IE wejść w > Narzędzia > Opcje internetowe > Połączenia (wybrać połączenie którego używamy) > Ustawienia (należy odznaczyc wszystkie kratki) i potwierdzić zastosowane zmiany, po dokonaniu zmian należy zrestartować przeglądarkę, dla przeglądarki Firefox należy w menu Firefoxa wejść w > Narzędzia > Opcje... > Ogólne > Ustawienia połaczenia... > (należy zaznaczyć okienko "Bezpośrednie połączenie z Internetem") i potwierdzić zastosowane zmiany, po dokonaniu zmian należy zrestartować przeglądarkę.

W analogiczny sposób postępujemy z innymi programami.

Program TC w obecnej wersji (v.0,2b build) 172

ZALETY - Program TC (w połączeniu z np. z proxy T-DSL) dobrze sprawdza się nie tylko w kompresowaniu lecz umożliwia uruchomienie programów (lub poprawia ich działanie) których do tej pory nie mogliśmy uruchomić korzystając np. wyłącznie z oprogramowania dostarczonego od GO!nternet. Bardzo dobra kompresja plików txt i stron WWW zawierających małe ilości grafik. Poprawia znacznie działanie uploadu. Można już (do obecnej chwili było to niemożliwe):

- wysyłać pocztę przeglądając równocześnie strony WWW

- logować się do Skype, duże prawdopodobieństwo działania innych komunikatorów

- grać w niektóre gry on-line

- możliwość uruchomienia niektórych i poprawy działania programów do wyszukiwania i pobierania plików

WADY - Nie kompresuje plików juz skompresowanych: zip,mp3,avi, dodatkowo obecne wersje są dostępne za darmo (ale pewnie tylko do momentu wprowadzenia jakiejś werscji pełnej - od tego momentu prawdopodobnie program będzie dostępny jedynie dla osób które go zakupią).

Guest siwy77

Polecam kolejny program ktory zastepuje standardowa aplikacje w usłudze GO!.Jego zadaniem jest wybranie automatycznie polaczenia bez uruchamiania programu Mobile PhoneTools

Connector :)

WITAM

właśnie zainstalowałem GO.musze przyznać zajeło to troche czasu ale po przeanalizowanu wszystkich porad kol.@siwy77 chula OK..jeszcze tylko konfiguracja gg.i innych programów i można by powiedzieć że jednak to jest alternatywa....

ps.w międzyczasie może podałby ktoś dobre konfiguracje na GG.poczte.itd..pozdro... :D :D thumbupsmile

Guest siwy77

Wiekszosc programow korzysta z proxy 127.0.0.1 port 9202 np.GG,tlen,Przegladarka Opera nalezy w konfiguracji wpisac podane parametry i zaczną dzialac :D

Ukazała sie nowa aplikacja GO! ktora jak Niemiecki DSL korzysta z 3 kanalow zwrotnych

GO!nternet beta :)

w parametrach opery jak ktoś już ją używa program GO automatycznie wpisuje swoje ustawienie --http://127.0.0.1:2517/www/proxy.pac...i zmieniając go na inne tak jak piszesz wogule nie można się połączyć..co do wersji beta wydaje mi się że jest bardziej stabilniejsza od niem.TDSL-a nie zrywa połączeń i stronki uruchamiają sie szybciej...pozdro.. :) :) :)