Jump to content
Na forum sat-4-all.com obowiązuje bezwzględny zakaz oferowania sharingu oraz umieszczania linków do treści łamiących prawa autorskie.

strzala

Użytkownicy
 • Content Count

  12
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

2 Pozytywna

About strzala

 • Rank
  Nowy

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Niestety, aby kanał był obsługiwany, to musi być albo na sat albo w UPC. Dla kanałów typowo kablówkowych (nieobecnych w UPC) nie przygotowują danych. W Multimedii też mam takich kilka np. oryginalny Viasat History/Nature czy Top Kids. Na tych kanałach musisz zostać z epg od operatora tylko nie wpisuj ich wcale do tego pliku.
 2. Używałem kiedyś crossepg, a obecnie korzystam z epg import. Crossepg bardzo obciąża sprzęt i pojedyncze przetwarzanie trwa nawet kilkanaście minut. Gdy jeszcze miałem starszy dekoder z 512MB RAMu, to w ogóle nie chciał mi przetworzyć bez aktywnego swapa, a dekoder całkowicie był zablokowany na te kilkanaście minut. EPG Import przetwarza w 1-2 minuty i w zasadzie nie blokuje dekodera. Instrukcję jak dostosować EPG Import (zrobić mapowanie) do kablówki, opisałem tutaj w równoległym wątku również utworzonym przez autora obecnego wątku.
 3. W jaki sposób wyszukujesz programy w kablówce? Czy robisz to przez zwykłe skanowanie czy przez coś takiego o nazwie skanowanie kablówki? Nie wiem czy to w ogóle jest dostępne w OpenPLI. Na pewno jest w OpenATV, Egami i było w Hyperionie (niestety zniknęło w ostatniej wersji). W niektórych softach można to podobno dodać instalując odpowiedni plugin z feeda. Po tym skanowaniu programy są dodawane właśnie według LCN. W ogóle tworzy się taka dodatkowa lista o nazwie Service Provider i na niej kanały są posortowane jak na dekoderze operatora (według LCN). Być może to jest właśnie to czego szukasz. Chociaż moim zdaniem, to nie jest przyczyna braku tych informacji w EPG. Jak wygląda informacja EPG po wciśnięciu przycisku info dla danego kanału? Tego chyba akurat nie pokazałeś na żadnym screenie? No i jeszcze jedno, czy masz pewność, że w danych od operatora są te informacje, których Ci brakuje? Tzn. czy w dekoderze operatora lub bezpośrednio w telewizorze pokazuje te informacje? Ja np. u siebie w kablówce mam tak, że EPG z sygnału od operatora inaczej wyglądało na dekoderze operatora, inaczej na TV, a jeszcze inaczej na moim HD51. Nie mam pojęcia od czego to zależy. W każdym razie z tego właśnie powodu przeszedłem na EPG z internetu.
 4. Nie wiadomo, czy kiedykolwiek będzie można. Prawdopodobnie czytaliście o problemach z aktualizacją online OpenPLI do wersji 7.2 jak ludzie uwalali swoje boxy(może nie uwalali na amen, ale był problemy). No i teraz zalecają flashować od nowa to 7.2, a nie aktualizować. A tam była chyba podobna zmiana jak w Egami, czyli przejście na OE-A 4.4?
 5. Mam pytanie do tych, którzy używają Egami. Czy u Was też od wersji 8.3 popsuło się wyświetlanie długich opisów EPG? Chodzi o to, że jak jest dłuższy opis, który nie mieści się na jednej stronie (z egp import większość jest takich), to w starszych Egami można było to przewijać kursorem albo po chwili samo się wolno przewijało. Natomiast od Egami 8.3 nadal można to przewinąć ręcznie, ale samo się nie przwija tylko cały opis jakby odlatuje w kierunku lewego górnego rogu i znika. Jeśli szybko się go zacznie przewijać ręcznie, to wtedy już zostaje i nie zdąży zniknąć. Jest to dla mnie bardzo denerwująca przypadłość. Miałem nadzieję, że w Egami 9.0 to naprawią, ale niestety nadal występuje. Inny denerwujący błąd, który się pojawił u mnie od Egami 8.3, to jest nieprawidłowe wyświetlanie wirtualnej klawiatury. Tak jakby okienko z klawiaturą było za małe i część jej z prawej strony (jakieś 30%) jest obcięta. Ona istnieje, bo można tam przesuwać kursorem po kolejnych znakach tylko od pewnego momentu już na ekranie nie widać na czym aktualnie jest kursor. W najnowszym Egami 9.0 już ta klawiatura nie jest obcięta, ale za to tak jakby znaki nachodziły na siebie i ciężko się połapać co się wybiera. Softy instalowałem zarówno przez online update jak i od nowa z USB. Testowałem to na standardowym skinie oraz na kilku innych. Mam też najnowsze OpenATV jak i Hyperion w innych slotach i tam nie zauważyłem takich problemów. Jednak od kilku lat Egami jest moim ulubionym softem i nigdy wcześniej nie było z nim problemów, dlatego nie chciałbym przechodzić na stałe na jakiś inny soft.
 6. Prawdopodobnie macie taki sam problem jak ja z uruchomieniem u siebie dongla Astrometa(z Ali za ok. 60zł). Ma on 2 chipy w środku: Realteka do DVB-T oraz Panasonica do DVB-T2/C. Wystarczyło go wpiąć i bez instalacji czegokolwiek pojawiała się w dekoderze trzecia głowica DVB-T. Mnie zależało natomiast na DVB-C. Są sterowniki na feed do tego drugiego chipsetu, więc je zainstalowałem, ale to niestety nic nie dało i nadal była widoczna jedynie jako DVB-T. Rozwiązanie znalazłem na forum OpenPLI. Trzeba było utworzyć skrypt startowy enigma2_pre_start.sh i w nim umieścić taki kod: #!/bin/sh # check if adapter already renamed and exit [ -c /dev/dvb/adapter1/frontend9 ] && exit 0 # do the rename mv /dev/dvb/adapter1/frontend0 /dev/dvb/adapter1/frontend9 mv /dev/dvb/adapter1/frontend1 /dev/dvb/adapter1/frontend0 exit 0 Jeśli się to robi pod Windowsem, to trzeba pamiętać, żeby użyć do tego programu typu Notepad++, aby nie wstawiły się nigdzie jakieś windowsowe znaczki. Następnie ten plik kopiujemy do dekodera do lokalizacji \var\bin i nadajemy uprawnienia 0777. W tej lokalizacji teoretycznie wcześniej nie powinno być pliku o takiej nazwie, chociaż np. u mnie później skórka BlackHarmony podmieniała mi ten mój swoim plikiem, zatem wygląda jakby niektóre pluginy i skórki też czasami używały pliku startowego o tej nazwie, więc trzeba z tym uważać. W każdym razie po ponownym uruchomieniu dekodera powinna się w nim pojawić dodatkowa głowica.
 7. Nie będą działać, ponieważ to nie jest problem głowicy tylko dekoderów video stosowanych w tunerach. Jeśli na kompie odpalisz stream z tunera z takim przekazem w 4:2:2(odbieranym nawet za pomocą tej wewnętrznej głowicy tunera) to też będzie działał. Po prostu dekodery video na kompie są w stanie poprawnie dekodować materiał wykorzystujący rodzaj podpróbkowania kolorów 4:2:2. W historii było chyba klika tunerów, które też sobie z tym radziły, ale obecnie nie ma raczej takich na rynku konsumenckim. Dodanie tej karty na USB spowoduje tylko tyle, że będziesz miał jedną dodatkową głowicę w tunerze albo nawet dwie, o ile te sterowniki co podałeś obsłużą jednocześnie obie głowice z tej karty, bo być może trzeba będzie wybrać jakoś tylko jedną z nich.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.