Jump to content
Na forum sat-4-all.com obowiązuje bezwzględny zakaz oferowania sharingu oraz umieszczania linków do treści łamiących prawa autorskie.

teson

Użytkownicy
 • Content Count

  22
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Pozytywna

About teson

 • Rank
  Nowy

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Tuner
  NBox BSLA
 1. Wiele razy pytałem o ,,Dropsa" na infolinii Netii, konsultantów i odpowiedź była jedna: ,,Tak owszem była ta oferta ,ale niestety jest nieaktualna u nas od kilku lat"
 2. Wreszcie nastąpił przełom. FAIL pokazywał się ponieważ plik na penie był niewłaściwy. W laptopie znalazłem opis reanimacji wraz z dwoma plikami (fst_a0200000, ENV) z innego nieczynnego już forum. Najpierw wgrałem przez A19 plik fst_a0200000, później ENV już normalnie ze zworką A20. Zmieniłem soft na OpenPli 8.6 bez dodatków i jest git. Bardzo dziękuję kolegom za okazaną pomoc.
 3. Wszystkie 4 kondensatory 100uf/16v przy pamięci wymienione-bez zmian. Po pokaaniu się napisu PROG i odpięciu zworki A19-na wyświetlaczu FAIL . Normalnie ręce opadają.
 4. Zrobiłem to tak: Przestawiłem zworkę na A19, włączyłem dekoder trzymając przycisk POWER, na wyświetlaczu pojawił się napis PROG , wtedy puściłem klawisz POWER i przestawiłem zworkę na A20. Po tym zabiegu na wyświetlaczu pojawia się napis FAIL. Po wyłączeniu i ponownym załączeniu bez zmian boot/----.
 5. Tego nie sprawdzałem . A jak to bezpiecznie zrobić. Mógłbyś mi podpowiedzieć?
 6. Nie wiem czy wogóle dam radę wgrać ENV, skoro nie mogę wgrać nawet softu. To samo boot/prog/ i następuje restart nboxa boot/---- Dalej nic nie można zrobić
 7. Nie mogę wejść w USBA ,ponieważ na wyświetlaczu po boot ,pokazują się ---- Na innym nboxie BSKA wchodzę w soft z USB bez problemu. Normalnie przy uruchamianiu powinno być: boot/nand/load/nbox/E2 U mnie po boot są tylko ----
 8. Przecież napisałem w 3 poście ,że wymieniłem wszystkie kondensatory na przetwornicy jak i na głowicy ,zgodnie z rozpiską z poradnika. Zasilacz też jest sprawny, pod obciążeniem daje 12V. Sprawdzając miernikiem pojemności ,uszkodzone były C113 i C96 (470/16V) i C270 (470/16V). Reszta trzymała parametry ale i tak zostały wymienione przez mnie. Ponawiam pytanie może dla niektórych banalnie proste ale , jak uruchomić soft z pena ?
 9. Inny pen niczego nie zmienia. O dziwo za ntym razem nbox uruchomił się prawidłowo , ale po restarcie odbiornika sytuacja się powtórzyła ----i tyle. Nie uruchamiałem softu z pena, po prostu nie miałem takiej potrzeby wcześniej , ale właśnie pobrałem soft OpenPli-V8.6 Neovo System Mod by LTE-Media_USB. Rozpakowałem go i skopiowałem na pena . Jak go uruchomić przy starcie bo włożeniu pena i załączeniu to samo boot/----
 10. Do momentu wyłączenia zasilania działał. Wszystkie newralgiczne kondensatory wymienione, zgodnie z rozpiską w poradniku. Na głowicy utrata pojemności C113 i C96 (470/16V) , natomiast na pł.głównej utrata pojemności C270 (470/16V) Przed wymianą jak i po objaw ten sam. Tak jak pisałem wcześniej nie można wgrać nawet świeżego image.
 11. Witam Dekoder BSKA Openpli 8.3 , po wyłączeniu zasilania, nie uruchamia się . Na wyświetlaczu boot/ ---- tyle. Brak możliwości wgrania świeżego softu .Po włożeniu pendriva z softem OpenPli 8.6, do gniazda USB i próby wgrania softu na wyświetlaczu boot/PROG/ następuje restart nboxa i ponownie boot/----. Czy ktoś psotkał się z podobnym przypadkiem? Proszę o podpowiedź.
 12. teson

  nbox Wisi na LOAD/NAND

  Dziękuję @ Czester50 Wizualnie spuchnięty jest C113 470uf/16V na głowicy ,ale swoją drogą sprawdzę miernikiem pojemności wszystkie newralgiczne kondensatory elektrolityczne w przetwornicy jak i na głowicy. Poinformuję o wynikach w temacie.
 13. teson

  nbox Wisi na LOAD/NAND

  Witam Mam problem z Nbox BSLA OpenPLi 8.6 ,po wyłączeniu zasilania ,przy ponownym uruchomieniu Uboot/Nand i wisi na ,,Load "na wyświetlaczu . Za którymś razem potrafi prawidłowo wystartować i jest wszystko ok, do momentu wyłączenia zasilania. Ostatnimi czasy PGE lubi na parę sekund wyłączyć prąd co jest niedobre dla elektroniki jak wiadomo. Panowie czy za taki objaw odpowiadają uszkodzone kondensatory ,czy wysypało się image lub uszkodzona pamięć nand ? Bardzo proszę o podpowiedź.
 14. Witam Prośba do kolegów , o przerobienie tego zdjęcia ( na plik bootlogo.mvi) , tak aby po wrzuceniu do nboxa z E2 ,wyświetlało się jako logo startowe przy uruchomieniu . Może się i komuś też spodoba . Z góry dziękuję i pozdrawiam.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.